Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA?

Ići dole 
+2
LANe
teica
6 posters

TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE TOKOM POENA?
1.DA
TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? I_vote_lcap60%TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? I_vote_rcap
 60% [ 6 ]
2.NE
TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? I_vote_lcap40%TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? I_vote_rcap
 40% [ 4 ]
Ukupno Glasova : 10
 
Back

AutorPoruka
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? Empty
PočaljiNaslov: TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA?   TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? I_icon_minitimeNed Jun 14, 2009 10:29 pm

Sta mislite o ''vristanju''tenisera,da li to treba zabraniti?
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? Empty
PočaljiNaslov: Re: TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA?   TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? I_icon_minitimeNed Jun 14, 2009 11:01 pm

Kazna za "bučne" tenisere

Dok se turnir u Vimbldonu približava, teniski zvaničnici pozivaju na zabranu ispuštanja glasnih zvukova pri serviranju ili dodavanju lopte, koje teniseri sve češće upražnjavaju.
serena-us-open5.jpg

Problem je kako da se sa sigurnošću proceni da li je bučno izdisanje nekih tenisera prirodno i nehotično ili nameran pokušaj da dekoncentrišu protivnika. Svi se, u svakom slučaju, slažu da je reč o vrlo ružnoj navici koja smeta i gledaocima i samim igračima.

Teniski funkcioneri sad razmatraju kaznene mere za igrače koji to čine - prvo oduzimanje poena, zatim gema, pa na kraju i celog meča, ako igrač nastavi sa bukom.

Čini se da u "buci" trenutno predvode teniserke - na prvom mestu "izgrednika" je Marija Šarapova, čiji izdah, ili tačnije vrisak, premašuje čak 100 decibela, a slede je Monika Seleš sa 93 i sestre Vilijams sa 89 i 85 decibela.

"Sandej Meil", takođe, najavljujući Vimbldon, u svom ilustrovanom dodatku na naslovnoj strani donosi modnu fotografiju Ane Ivanović, s kojom opširno razgovara o njenim počecima u Beogradu i sadašnjoj karijeri.

Ovaj list srpsku teniserku karakteriše kao jedini "kompletni paket" u ženskom tenisu, osvrćući se, pored Anine igre, i na njenu lepotu.

rts.rs Smile :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
LANe

LANe


Posts : 10
Join date : 20.05.2009
Age : 34
Location : Bijeljina

TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? Empty
PočaljiNaslov: Re: TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA?   TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? I_icon_minitimeNed Jun 14, 2009 11:47 pm

Ja sam za to da treba uvesti kazne...
Po meni,De Brito,Sarapova,Azarenka,Serena i Venus bas prave neprijatnu buku... To je cisto varanje.
Jedino bih izdvojio Venus za koju mislim da to ne radi namerno jer mi je to njeno vristanje nekako cudno i drugacije od ostalih.
Pratio sam njih sve. Prirodno bi bilo,ako je to od naprezanja,da vrisnu posle udarca loptice,a za sve njih to nije slucaj,osim Venus.
Sve one vrisnu pre samog udarca i produze i posle,samo Venus vrisne pre udarca.
Zbog toga smatram da ona ne glumi...
Mozda gresim,ako gresim neka me neko ispravi.
Pozzzz Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
any94




Posts : 70
Join date : 20.05.2009

TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? Empty
PočaljiNaslov: Re: TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA?   TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? I_icon_minitimePon Jun 15, 2009 3:11 pm

da da treba zabraniti!!!!!!! ajde kad ne rade namerno al ima i nekih koji rade Serena,Masa;Ana...
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? Empty
PočaljiNaslov: Re: TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA?   TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? I_icon_minitimePon Jun 15, 2009 3:33 pm

ana??????????????????ana uopste ne vristi!!!!!!! Shocked
Nazad na vrh Ići dole
tasa_bg92

tasa_bg92


Posts : 12
Join date : 20.05.2009

TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? Empty
PočaljiNaslov: Re: TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA?   TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? I_icon_minitimePon Jun 15, 2009 11:38 pm

Naravno da treba zabraniti!
Mec mlade i talentovane Portugalke De BRito je za mene nemoguce gledati od toliko vrisaka..U zenskom tenisu je posebno izrazeno namerno vikanje nakon poena, kako bi se protivnica deskoncentrisala i uplasila..
Sarapova koja je meni jako draga, kao i Serena vec godinama pokazuju motive svojih uzvika..
Po meni nije u redu ni pljuvanje po terenu (Rodik) kao i vrisak u vidu prevelikog radovanja nakon svakog poena (Azarenka, Ivanovic, Wilijamsice, Safina i kompanija)..

No, to je nesto sto se niakda nece promeniti u tenisu igraci imaju prava na to i samo je stvar navijaca hoce li ih zbog toga omrzeti ili obozavati..
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? Empty
PočaljiNaslov: Re: TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA?   TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? I_icon_minitimePet Jun 19, 2009 9:48 pm

Ja sam glasala za NE....ALI kad malo bolje razmislim ..ako su zabranili publici da cuti u toku meca mogli bi i to...xD lol!
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? Empty
PočaljiNaslov: Re: TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA?   TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? I_icon_minitimeNed Jun 21, 2009 1:18 pm

Najbolji teniseri sveta u naredne dve nedelje igraće na teniskom „evergrinu“, mestu gde je trava, kako je nedavno rekao jedan ostrvski novinar, „uvek zelenija“. A salatara i tanjir koje dobijaju pobednici Vimbldona u singlu najdragoceniji koji se mogu osvojiti u belom sportu. Nezvanično prvenstvo sveta počinje u senci otkaza Rafe Nadala, ali sve će to biti zaboravljeno kada padnu prvi udarci na četiri milimetra podšišanoj travi.


Šta će doneti Vimbldon u izdanju 2009, bez Rafaela Nadala, miljenika publike, i zabavljača Markosa Bagdatisa? Šestu krunu za Rodžera Federera, ili ukupno rekordnu 15. grend slem u karijeri. Da li će ovo i dalje biti „Vilijams slem“, mesto gde američke sestre obično dele trofeje ili će mesta na postolju biti za novu šampionku? Mnogo pitanja, među kojima je i koliko će moćni biti srpski teniseri sa Novakom Đokovićem na čelu u pohodu ka finalu.
Jedno je sigurno, „vrišteće devojke“ će opominjati sudije. Vimbldonsku tišinu u kojoj dominira tapkanje loptice ne smeju da narušavaju teniserke koje glasno stenju posle svakog udarca. Pedantni Englezi su proračunali da će se u uslovima kada se novi pokretni krov na centralnom terenu zatvori doći do „vakuuma“ u kojem će vrištanje igračica biti još izraženije.
Jelena Janković i Ana Ivanović, koje takmičenje počinju duelima sa Julijom Gerges i Lusi Hradeckom, imaju velike primedbe na protivnice koje su preglasne na terenu. Srpske teniske princeze, koje su bile među glavnim zvezdama na predturnirskom partiju u „Kensington ruf gardenu“, imale su šta da kažu i na ovu temu.
– Mislim da bi trebalo kažnjavati igrače koji vrište ili stenju preko granica normalnog. U redu je ispustiti dah kada udarate lopticu, ali ako se vrisak produži tako da smeta protivniku, to je nešto drugo – kaže Jelena.
Ana Ivanović, koja je postavljena za 13. nosioca turnira, smatra da neke teniserke poput Portugalke De Brito preteruju u tome.
– Igračice vrište kada udaraju loptu, jer tako crpe energiju. Međutim, sigurno je da to može da posluži i kao taktika da se remeti koncentracija protivnika – smatra Ivanovićeva.
Bivša šampionka Virdžinija Vejd kaže da s tim nema problema lično, ali da je čak i gledaocima kraj TV ekrana neprijatno da slušaju preglasno stenjanje i vrištanje.
Na stranu sve ovo, ipak, na Vimbldonu je najvažnije ko će odneti pobedu. Mnogi su skloni da kažu da će Federer, kome je pao kamen sa srca posle osvajanja Rolan Garosa, imati laganu šetnju do šestog pehara. Njemu će svakako biti mnogo lakše bez Rafaela Nadala sa druge strane mreže, ali Novak Đoković i, posebno, Endi Marej, uz kojeg će biti sva publika, mogu biti velike prepreke.
Zanimljivo je da višestruki polufinalista Vimbldona, Britanac Tim Henman misli da Endi Marej ima veće šanse od Novaka Đokovića na londonskoj travi.
– Endi ima dobre izglede ove sezone, po meni je odmah iza Federera. Mislim da je u boljoj poziciji od Đokovića, koji je fantastičan igrač. Marej je već broj tri, što je sjajno za britanski tenis – kaže Henman, čije bi čuveno „Henmanovo brdo“ u kompleksu Vimbldona moglo da se ove sezone nazove „Marejevim brdom“.
Za kraj, onima koji veruju teniskim stručnjacima mogle bi koristiti prognoze poznatog trenera Nika Bolitijerija. Američki teniski guru je svojih pet favorita u obe konkurencije svrstao pre otkaza Rafe Nadala. Pored njega, tipovao je na Federera, Mareja, i dva Nemca, Tomija Hasa i Filipa Kolšrajbera. Ko će uskočiti na Nadalovo mesto, možda Novak, tek Amerikanac je ostavio dilemu. Kod dama, prvi favorit je Venus Vilijams, druga njena sestra Serena, a onda idu Marija Šarapova, Jelena Janković i Svetlana Kuznjecova.

Naše teniserke zvezde žurke
Uoči Vimbldona, organizovan je „Ralf Loren WTA parti“ na kojem su se pojavile i srpske teniserke Jelena Janković i Ana Ivanović. Domaćin večeri bio je milijarder Ričard Brenson, vlasnik brenda „Virgin“.Brenson se najradije slikao u društvu Ane Ivanović koja je imala priliku da iste večeri promoviše novi imidž. Pored Ivanovićeve, u novim haljinama su se pojavile i sestre Vilijams, pevačica Mišel Vilijams i glumica Keli Rouland.


blic
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? Empty
PočaljiNaslov: Re: TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA?   TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? I_icon_minitimePon Jun 22, 2009 8:25 pm

ne treba.treba samo Venus koja to radi namjerno
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
Sponsored content





TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? Empty
PočaljiNaslov: Re: TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA?   TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA? I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
TREBA LI ZABRANITI TENISERIMA DA ''VRISTE''TOKOM POENA?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srbija sport forum :: Forumska arhiva :: Forumska arhiva-
Skoči na: