Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 Novosti........

Ići dole 
AutorPoruka
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 30
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novosti........ Empty
PočaljiNaslov: Novosti........   Novosti........ I_icon_minitimeNed Dec 06, 2009 6:42 pm

Sta je to novo????
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 30
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novosti........ Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti........   Novosti........ I_icon_minitimeNed Dec 06, 2009 6:42 pm

Bodiroga predsednik KSS?

Novosti........ 1116-1

Proslavljeni košarkaš Srbije Dejan Bodiroga najozbiljniji je kandidat za mesto predsednika Košarkaškog saveza Srbije, piše "Press". Smena generalnog sekretara KSS Predraga Bojića zbog sukoba sa selektorom Dušanom Ivkovićem, koja se odigrala u petak na sednici Upravnog odbora, samo je prvi korak u nizu promena koje će se desiti u nacionalnom savezu, a sledeća bi mogla da bude odlazak i prvog čoveka Dragana Kapičića.

Zlatni srpski košarkaš bi za to dobio veliku podršku bivših asova iz svoje generacije, pre svih predsednika OKS Vlade Divca, ali i selektora Dude Ivkovića, što bi na kraju moglo da se ispostavi kao presudno.

- Odlazak Kapičića je gotova stvar. Samo je pitanje da li će se to desiti sada, na proleće ili će se možda čekati da mu istekne mandat. Dejan Bodiroga bi bio idealno rešenje za njegovog naslednika. Ima iskustva u rukovođenju, pošto je dve godine bio generalni menadžer Lotomatike, takođe se pomalo bavi i biznisom u Srbiji. Ne bi mu bio problem da obezbedi novac za savez. Podsetiću vas da je njegov kum predsednik „Verano grupe" Radomir Baja Živanić. O njegovim ljudskim kvalitetima ne treba trošiti reči - tvrdi za "Press" izvor blizak vrhu KSS.

Sam Dejna Bodiroga nedavno je izjavio da 'za sada' ne razmišlja o funkciji u srpskoj košarci, ali pretpostavlja se da bi selektor Dušan Ivković mogao da ga ubedi da promeni mišljenje.
Maratonska i burna sednica UO KSS, na kojoj je „zbog loše komunikacije sa Ivkovićem" razrešen dužnosti generalni sekretar Predrag Bojić, a započeti razgovori o reformi saveza, u okviru koga bi delegatski sistem bio zamenjen predsedničkim, najavila je uzbudljive dane u srpskoj kući košarke.

Dragan Kapičić kaže da bi voleo da već sutra dođe do najavljenih promena i demantuje kuloarska nagađanja da je Dušan Ivković tražio da i on odmah napusti funkciju.

- Nas dvojica imamo dobru komunikaciju. U dobrim smo, sasvim korektnim odnosima. Mislim da sam vam time dovoljno rekao. Svi prisutni na sastanku UO su konstatovali da mnogo toga mora da se promeni u radu KSS. Intenziviraćemo razgovore o promeni sistema sa delegatskog na mandatarski, a ja ću se maksimalno potruditi da što pre dođe do nove organizacije i samim tim i izbora, da na čelo saveza dođu mlađi ljudi, bivši košarkaši. Ja bih voleo da to bude već sutra - rekao je Dragan Kapičić.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
 
Novosti........
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Novosti o reprezentacijama...
» Novosti o reprezentacijama...
» Novosti!!!!!!!!!!!
» Ana Ivanovic - novosti
» Novosti o kosarkasima....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srbija sport forum :: Kosarka :: Reprezentacije i takmicenja-
Skoči na: