Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 Nadja Higl!!!!!

Ići dole 
AutorPoruka
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 30
Location : Rogatica, Republika Srpska

Nadja Higl!!!!! Empty
PočaljiNaslov: Nadja Higl!!!!!   Nadja Higl!!!!! I_icon_minitimeSre Feb 03, 2010 6:09 pm

Nađa Higl (Pančevo, 2. januar 1987.) je reprezentativka Srbije u plivanju u discilinama 100 i 200 m prsnim stilom. Članica je Plivačkog kluba Tamiš iz Pančeva, a trener joj je Sebastijan Higl. Visoka je 173 cm, a teška 69 kg. Na Svetskom prvenstvu u plivanju u Rimu 31. jula 2009 god. osvojila je zlato u disciplini 200m prsno a svojim rezultatom 2:21,62 postavila novi evropski rekord u toj disciplini. Ovim uspehom Higlova je ušla u istoriju srpskog plivanja, kao prva žena koja je postala svetska prvakinja.

Učestvovala je i na Evropskom prvenstvu na malim bazenima 2007. u Debrecinu, Svetskom prvenstvu u malim bazenima 2008. u Mančesteru, Olimpijskim igrama 2008. u Pekingu. Evropskom prvenstvu u kratkim bazenima 2008. u Rijeci, Mediteranskim igrama 2009. u Peskari i Letnjoj univerzijadi 2009. u Beogradu.

Drži nacionalne rekorde u disciplinama 100 metara prsno (1:07,80) i 200 metara prsno (2:21,62)

Osvojene medalje
Plivanje
Svetsko prvenstvo
Zlato 2009. Rim 200 m prsno
Univerzijada
Srebro 2009. Beograd 100 m prsno
Srebro 2009. Beograd 200 m prsno
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 30
Location : Rogatica, Republika Srpska

Nadja Higl!!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nadja Higl!!!!!   Nadja Higl!!!!! I_icon_minitimeSre Feb 03, 2010 6:10 pm

Pančevo se "otvorilo" za pripreme Nađe Higl

Pančevo odvojilo 1,3 miliona dinara za pripreme Nađe Higl za Letnje Olimpijske igre u Londonu 2012. godine.

Nadja Higl!!!!! V159823p0

Za dve godine biće održane Olimpijske igre u Londonu. Jedna od uzdanica srpskog sporta biće plivačica Nađa Higl, svetska prvakinja na 200 metara prsno.

Grad Pančevo već je Nađu obradovao poklonivši joj stan, a finansiraće joj i pripreme za London.

Čelnici Pančeva doneli su odluku o dodeli 1,3 miliona dinara srpskoj plivačici za "operaciju London", odnosno za što efikasnije pripreme u olimpijskom ciklusu.

U četvrtak će Nađi i njenom bratu i treneru Sebastijanu biće uručeno rešenje o stipendiranju za stručno usavršavanje u oblasti sporta. Stipendija će biti isplaćivana mesečno u visini prosečne zarade u Srbiji, saopšteno je iz gradske skupštine Pančeva.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 30
Location : Rogatica, Republika Srpska

Nadja Higl!!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nadja Higl!!!!!   Nadja Higl!!!!! I_icon_minitimeSre Feb 03, 2010 6:13 pm

Na vratima stana piše: Nađa Higl

Nađa Higl se uselila u svoj prvi stan, koji je dobila na poklon od grada Pančeva. Ekipa MONDA zavirila u njenu "gajbu" od 59 kvadrata.

Nadja Higl!!!!! V157618p0

Stan od 59 kvadrata u mirnoj Kikindskoj ulici u naselju Kotež II u Pančevu od subote, 9. januara ima novu vlasnicu.

Bez dileme, taj deo Pančeva od sada će moći da se hvali da za komšinicu ima najbolju plivačicu Srbije, 23-godišnju Nađu Higl, koja je od svog grada na poklon dobila lep stančić. Istina, nije vila, ali je stan lep, a što je najvažnije sada je njen.

Od sada će sama morati da plaća struju, infostan, telefon i ostale troškove...

Ekipa MONDA prisustvovala je useljenju Nađe Higl u njenu "gajbicu".

"Želim svima dobrodošlicu u svoj skromni dom. Konačno imam svoj krov nad glavom u svoje 23 godine i to najviše dugujem svom bratu i roditeljima jer su bili uz mene kada mi je bilo zaista najteže i kada sam htela da odustanem", rekla je Nađa, kao prava domaćica, ugostivši novinare, gradonačelnicu Pančeva Vesnu Martinović i predsednika pokrajinske vlade Bojana Pajtića.

Nađa je Pančevu mnogo dala, prošle godine mu je donela zlato sa Svetskog prvenmstva u Rimu, a sada je njen grad odlučio da joj se oduži.

"Mnogi plivaju, ali samo je jedna Nađa", rekla je gradonačelnica Pančeva, dodajući da je "zaista došlo vreme da oni koji su uspešni, koji su u to mnogo uložili i lično, i članovi njihovih porodica, na neki način budu nagrađeni od društva i od države".

Nađa je potom odgovorila na blic-pitanja MONDA.

Prvo je bilo: da li zna koliko iznose mesečni troškovi, tačnije koliki su računi za Infostan, struju...?

"Što se računa tiče, znam koliko će me koštati jer redovno otvaram poštansko sanduče u ovom mom drugom stanu gde smo roditelji, brat i ja tako da znam koliko će to iznositi, a stan ima nekih 59 kvadrata".

Kako će urediti stan, odnosno kakvu atmosferu u njemu želi?

"Želim da bude neka prijatna atmosfera, ovde ću ugostiti neke svoje najbliže prijatelje i rodbinu, eto to je to što želim".

Otac Dragan nije hteo da govori za medije, niti nam je dozvolio da mnogo zavirujemo u Nađinu intimu.

Mamu smo ipak uspeli da nagovorimo da nam ispriča kako se oseća i kaže da nema nikakvog razloga da brine zbog toga što joj ćerka odlazi iz porodičnog gnezda. Sad kad ima svoj stan i kad je "svoja žena", pitali smo mamu Higl da li je spremna da ćerku uda?

"Rekli ste da nema provokativnih pitanja, ovo je jedno provokativno pitanje. Opet, koliko sam ih dobro vaspitala videće se po tome, odnosno, ja već znam da će znati da izaberu (Nađa i brat Sebastijan)", odgovorila je mama Snežana.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Sponsored content





Nadja Higl!!!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nadja Higl!!!!!   Nadja Higl!!!!! I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nadja Higl!!!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srbija sport forum :: Ostali sportovi :: Plivanje-
Skoči na: