Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 Davis cup takmicenje

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Davis cup takmicenje Empty
PočaljiNaslov: Davis cup takmicenje   Davis cup takmicenje I_icon_minitimeSre Maj 20, 2009 1:49 pm

Dejvis kup (engl. Davis Cup) je najpoznatije ekipno takmičenje muških teniskih reprezentacija, za veliki 18 kg teški srebreni pehar, poklon osnivača Dvajta f. Dejvisa (1879-1945), predsjednika američkog teniskog saveza. Igra se svake godine od 1900.
Dejvis je kao student na Harvardu 1899. organizovao prvi meč između harvardskih i britanskih igrača, što je poslužilo kao model za prvi susret SAD i Ujedinjenog Kraljevstva 1900. Od 1903. u takmičenje su se uključile Belgija, Austrija, Francuska i Australazija (zajednica koju su činile Australija i Novi Zeland do 1913).
Danas su u takmičenje uključene 134 zemlje. Sve nacionalne ekipe se takmiče da uđu u elitnu svijetsku grupu od 16 reprezentacija koje svake godine tokom četiri vikenda igraju po kup sistemu da dobiju pobjednika za tu godinu. Ekipe su u predtakmičenju podenjene u tri zone: evropsku, američku i azijsku.
Svaka reprezentacija ima od dva do četiri igrača. U okviru svakog susreta igraju se četiri pojedinačna meča i jedan u igri parova(dubl mec). Susret traje tri dana. Pojedinačni mečevi se igraju prvog i trećeg, a parovi drugog dana. Igra se na tri dobijena seta. Tim koji pobjedi u tri meča smatra se pobednikom.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Davis cup takmicenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis cup takmicenje   Davis cup takmicenje I_icon_minitimeNed Sep 13, 2009 6:52 pm

Srbija-Uzbekistan,pustene su u prodaju ulaznice,cena od 600 do 1300 dinara.Nole nece nastupiti za Srbiju,a mesto njega pozvan je Ilija Bozoljac Wink
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Davis cup takmicenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis cup takmicenje   Davis cup takmicenje I_icon_minitimeNed Sep 13, 2009 9:52 pm

13. septembar 2009. | 20:00 | Izvor: B92
Prvi trening Srba pred Uzbekistan

Davis cup takmicenje 23r91mh

Dejvis kup reprezentacija Srbije odradila je prvi trening u Beogradskoj areni pred meč sa Uzbekistanom od 18-20. septembra.

Pobeda nad Uzbekistanom neophodna je Srbiji radi opstanka u Svetskoj grupi, a rival trenutno nema nijednog igrača u prvih 100 na ATP listi. Najbolje rangirani je Denis Istomin, trenutno 108. na svetu, a tu su još Faruh Dustov (454), Murat Inojakov (602) i Vaja Uzakov (909).

Za Srbiju neće nastupiti Novak Đoković, pa su u timu Viktor Troicki, Janko Tipsarević, Ilija Bozoljac i Nenad Zimonjić.

Denis Istomin je trenutno u padu forme, ali je krajem jula bio 57. na ATP listi, što značiu da Uzbekistan ima relativno dobru 'prvu tablu'. Dustov nikada nije bio u prvih 150, Inojakov ni u 200, dok Uzakov ima 21 godinu i nikada nije bio plasiran više od 738. pozicije.

Uzbekistan je do plej-ofa za popunu Svetske grupe došao pobedama nad Južnom Korejom i Japanom. Do sada su četiri puta dolazili do plej-ofa, ali još nisu uspeli da se plasiraju u Svetsku grupu.

Davis cup takmicenje 28anom0


Selektor Srbije Bogdan Obradović preneo je atmosferu iz ekipe.

"Raspoloženje u ekipi je odlično. Svi igrači su spremni za susret sa Uzbekistancima. Imaćemo i trening prednosti u odnosu na protivnički tim, što je dobra stvar. Podloga je sjajna, vec smo je probali i odgovara nam potpuno. Teren je srednje brzine, sličan kao na US Openu. Po kvalitetu smo daleko ispred selekcije Uzbekistana, ali i ovom meču, kao i svakom drugom. prilazimo maksimalno ozbiljno", a slično razmišlja i Viktor Troicki:

"Protivnik jeste slabiji, ali nećemo ih potceniti. Potrudićemo se da već posle drugog dana dođemo do tri boda koja nam obezbeđuju pobedu i povratak u Svetsku grupu. Imamo jak tim, tako da, kod god da bude sa druge strane mreže, moramo da pobedimo".
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Davis cup takmicenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis cup takmicenje   Davis cup takmicenje I_icon_minitimePon Sep 14, 2009 10:47 am

DK: Bez potcenjivanja Uzbekistanaca
Nedelja, 13. septembar 2009. 20:25

Dejvis kup reprezentacija Srbije se okupila u Beogradu i u nedelju odradila prvi trening u Beogradskoj areni gde će od 18. do 20. septembra igrati meč plej-ofa za ostanak u Svetskoj grupi sa Uzbekistanom.

Od ranije je poznato da Novak Đoković neće igrati, ali uprkos tome, srpski teniseri ne bi smeli da imaju problema.

"Svi igrači su spremni za susret sa Uzbekistancima. Imaćemo i jedan trening prednosti u odnosu na protivnički tim", počeo je priču selektor Srbije, Bogdan Obradović.

"Podloga je sjajna, već smo je probali i odgovara nam potpuno. Teren je srednje brzine, sličan kao na US openu", dodao je Bogdanović.

Prema njegovim rečima, Dejvis kup reprezentacija Srbije je daleko ispred selekcije Uzbekistana, ali će u narednom meču, kao i u svakom drugom, igrati maksimalno ozbiljno.

Viktor Troicki upozorava da protivnik ne sme da se potceni.

"Potrudićemo se da već posle drugog dana meča sa Uzbekistanom dođemo do tri boda koja nam obezbeđuju pobedu i povratak u Svetsku grupu. Imamo jak tim, tako da svakoga moramo da pobedimo", rekao je Troicki.

DK: Bez potcenjivanja Uzbekistanaca



Janko Tipsarević naglasio je da se izostanak Novaka Đokovića iz tima neće osetiti.

"Već se dešavalo da sam imao pauzu pre mečeva Dejvis kupa, ali sam uspevao da timu donesem pobedu. Takođe sam i ranije pokazivao da umem da se nosim i izborim sa pritiskom. Izostanak Novaka iz tima i činjenica da ćemo mi morati da nosimo sav pritisak, neće nam smetati", rekao je Tipsarević.

Ilija Bozoljac smatra da je 2009. bila teška godina za njega, jer je imao mnogo problema sa povredama.

"Nadam se da više neću imati takve probleme. Drago mi je što ću se u ekipu vratiti u meču u Beogradu", poručio je Bozoljac.

Dušan Vemić se nada da su svi igrači u dobroj formi.

"Povrede Janka i Viktora su prošlost, a u tom slučaju ništa osim pobede ne dolazi u obzir", rekao je Vemić.

Najbolji teniser Uzbekistana je Denis Istomin, trenutno 108. na ATP listi, dok ostali nisu ni među 150.

(MONDO, foto Srđan Stevanović TSS)
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Davis cup takmicenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis cup takmicenje   Davis cup takmicenje I_icon_minitimeUto Sep 15, 2009 9:29 am

Zimonjić: Igranje za Srbiju je nešto posebno
Ponedeljak, 14. septembar 2009. 17:36

Srpski teniseri su veliki favoriti u duelu sa Uzbekistancima za popunu Svetske grupe Dejvis kupa.

Nenad Zimonjić, koji sa partnerom Danijelom Nestorom deli treće mesto na ATP listi dubl igrača, trebalo bi da donese "siguran" poen Srbiji s kim god u paru da bude igrao u subotu.

"Činjenica da predstavljamo svoju zemlju je nešto posebno. Imao sam mnogo putovanja i turnira u poslednje dve godine i malo sam umoran, ali sada je važno da pobedimo Uzbekistan i ostanemo u svetskoj eliti", rekao je Zimonjić.

Prema njegovim rečima, Srbija posle dve godine igra ponovo u Beogradu, a kada je igrala sa Australijom to je bio jedan od najlepših doživljaja u njegovoj karijeri.

"Uvek sam se odazivao pozivu selektora za učešće u Dejvis kupu, iako je to ponekad bilo i na štetu mojih profesionalnih rezultata. Odrastao sam kada smo igrali polufinale Svetske grupe i kada je ovo takmičenje bilo veoma popularno".

Zimonjić je dodao da se nada će mu se do kraja karijere ostvariti želja da igra bar u polufinalu Svetske grupe, ako ne i da osvoji trofej u ovom takmičenju.

"Sve dok budem mogao biću tu i daću svoj doprinos. Mi smo favoriti protiv Uzbekistana, ali nećemo potcenjivati protivnika", zaključio je Nenad Zimonjić.

Mečevi su na programu od 18. do 20. septembra u Beogradskoj areni.

(MONDO, foto Srđan Stevanović/TSS)
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Davis cup takmicenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis cup takmicenje   Davis cup takmicenje I_icon_minitimeUto Sep 15, 2009 2:01 pm

Obozavam ga... svega mi Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Davis cup takmicenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Davis cup takmicenje   Davis cup takmicenje I_icon_minitimeČet Sep 17, 2009 6:51 pm