Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 Atletika..................

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Atletika.................. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atletika..................   Atletika.................. - Page 2 I_icon_minitimeSub Avg 22, 2009 11:58 am

Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 30
Location : Rogatica, Republika Srpska

Atletika.................. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atletika..................   Atletika.................. - Page 2 I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 1:19 pm

Atletika.................. - Page 2 Bolt10
Bolt: Hoću da skačem u dalj

Najbolji altetičar današnjice, trostruki olimpijski i svetski šampion Jamajčanin Usein Bolt izrazio je želju da se takmiči i u skoku u dalj, preneo je londonski dnevnik "San".

"Rekao sam treneru da bih voleo da se oprobam u skoku u dalj. Mislim da bih bio odličan i u toj disciplini i nadam se da ću skakati do kraja karijere", rekao je Bolt, koji je na upravo završenom SP u Berlinu oborio svetske rekorde na 100 i 200 metara.

On će tako ispuniti želju svetskog rekordera u skoku u dalj Majka Pauela, koji je izjavio da bi Jamajčanin zbog svoje građe i brzine mogao da postigne odlične rezultate u toj disciplini.

Najbrži čovek na svetu najavio je da će se već ove nedelje takmičiti na prestižnom atletskom mitingu u Cirihu, a da po završetku sezone planira duži odmor.

"Svetsko prvenstvo u Berlinu je bilo sjajno. Veoma sam umoran, ali sam uradio sve što sam planirao i zato sam izuzetno zadovoljan. Potreban mi je odmor i kada se budem vratio na Jamajku planiram da se opustim i dosta zabavim", najavio je Bolt.

Britanski list tvrdi da atletičar sa Jamajke namerava da ponovi podvig Amerikanaca Džesija Ovensa i Karla Luisa, koji su na Olimpijskim igrama u Berlinu 1936. i Los Anđelesu 1984. godine osvojili zlatne medalje u trkama na 100, 200 i 4x100 metara i skoku u dalj.

(Tanjug)
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 30
Location : Rogatica, Republika Srpska

Atletika.................. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atletika..................   Atletika.................. - Page 2 I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 1:41 pm

Atletika.................. - Page 2 V1447710
Atletičari učestvovali u neredima!


Berlinska policija uhapsila je šestoro atletičara iz SAD, sa Kube i Bahama, koji su narušavali javni red i mir ispred noćnog bara "Havana" u Berlinu.

Policija je saopštila da je u neredima, u nedelju oko četiri časa ujutru, učestvovalo 20 osoba, među kojima i atletičari, učesnici Svetskog prvenstva.

Troje atletičara sa Bahama, jedan Amerikanac i dva Kubanca uhapšeni su na licu mesta, pošto je vratar prethodno pokušao da ih rastera sprejom.

Navodi se da je troje zaposlenih u noćnom klubu zadobilo lakše povrede u opštoj gužvi, jer su ih izgrednici gađali flašama.

Atletičari su u međuvremenu, posle ispitivanja u policijskoj stanici, pušteni na slobodu.

(Tanjug)
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 30
Location : Rogatica, Republika Srpska

Atletika.................. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atletika..................   Atletika.................. - Page 2 I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 1:51 pm

Atletika.................. - Page 2 Bolt11
Boltu komad Berlinskog zida na poklon
Nedelja, 23. avgust 2009. 17:28

Novi, trostruki šampion sveta, Jamajčanin Usein Bolt, dobio je na svečanoj ceremoniji deo Berlinskog zida.

Gradonačelnik Berlina, Klaus Voverajt, u nedelju je predstavio Boltu komad zida visok 3,6 metara, koji će uskoro biti isporučen u njegov trening kamp na Jamajci.

Na tom delu zida, koji je od 1961. do 1989. predstavljao granicu između zapadnog i istočnog Berlina, naslikan je Bolt u prirodnoj veličini, za vreme jedne od trka na Svetskom prvenstvu u atletici koje se završavilo u nedelju.

"Nikada neću zaboraviti Berlin", izjavio je Bolt na ceremoniji.

Bolt je u obe discipline, 100 i 200 metara, pored osvojenih zlatnih medalja, postavio i nove svetske rekorde. Treću titulu osvojio je u okviru štafete 4x100 metara.

(Beta-AP)
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 30
Location : Rogatica, Republika Srpska

Atletika.................. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atletika..................   Atletika.................. - Page 2 I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 8:29 pm

Atletika.................. - Page 2 Heroni10
Južna Afrika dočekala HEROINU
Aerodrom u Johanesburgu bio je mali da primi sve koji su došli da pozdrave Kaster Semenje. Pevalo se i igralo na dočeku svetske šampionke na 800 metara na tek završenom prvenstvu u Berlinu.

Ona je u Johanesburg stigla sa ostalim članovima reprezentacije i dočekana je kao heroina Južne Afrike.