Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 Plivanje....

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeUto Jul 28, 2009 3:40 pm

Svaka cast! Ponos Srbije! cheers Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeUto Jul 28, 2009 3:48 pm

PLIVANJE (SP): Silađi može u finale
Utorak, 28. jul 2009. 10:26

Reprezentativac Srbije u plivanju, Čaba Silađi, u utorak se plasirao među 16 najboljih na svetu u disciplini 50 metara prsno.

Silađi je plivao u 14. od 17 kvalifikacionih grupa i u njoj osvojio prvo mesto, sa tri stotinke boljim vremenom od Belorusa Viktora Vabiščeviča - 27,35 sekundi.

Najbolji rezultat u karijeri uskoro devetnaestogodišnjeg Bečejca iznosi 27,27 sekundi, tako da je jasno da ima prostora za još bolje plivanje u polufinalu. Da li će uspeti da nadmaši sebe, biće poznato u utorak oko 18.30 časova!

Inače, Silađi je u konkurenciji čak 144 takmičara zabeležio ukupno 13. vreme.

Južnoafrikanac Kameron Van der Burg stigao je na cilj za 26,92 sekunde, čime je postavio novi rekord svetskih šampionata.

Drugoplasirani Brazilac Silva bio je sporiji za 20 stotinki, a preostalih 14 učesnika polufinala smestilo se u samo 28 stotinki! To znači da će nijanse i male stvari, kao što je odziv na startni pucanj, bitno uticati na spisak finalista.

Na današnjem programu nije bilo više disciplina u kojima nastupaju srpski reprezentativci.

(MONDO, arhivska fotografija: MN Press)



Bravo! cheers
Srecno danas! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeUto Jul 28, 2009 7:24 pm

SP: Čaba Silađi bez finala u Rimu
Čaba Silađi nije uspeo da plasira u finale trke na 50 metara prsno na Svetskom prvenstvu u Rimu.

Srpski plivač ispilivao je deonicu dugu 50 metara za 27,37 sekundi i tako zauzeo osmo mesto u svojoj polufinalnoj grupi, odnosno 12. u ukupnom poretku. Najbrži u polufinalu bio je Južnoafrikanac Kamerun van der Bur, drugi Nemac Hendrrik Feldver, a treći Brazilac Franka Felipe Silva. Silađi je plivao u mnogo jačoj polufinalnoj grupi i zabeležio je vreme slabije u odnosu na kvalifikacije za dve stotinke.

Kamerun van der Bur je postavio novi svetski rekord koji sada iznosi 26.74 sekundi.

Rezultati polufinala na 50m prsno:

1. Kamerun van der Bur 26.74
2. Hendrik Feldver 26.83
3. Franka Felipe Silva 26.92
4. Brenton Rikard 27.13
5. Žoao Gomeš 27.16
5. Matjaž Markić 27.16
7. Emil tahirović 27.19
8. Mark Ganglof 27.24
9. Alesandro Terin 27.30
9. Viktor Vabiševič 27.30
11. Oleg Lisogor 27.33
12. Čaba Silađi 27.37
13. Beri Marfi 27.38
14. Dimitros Ksanadas 27.40
15. Johanes Nojman 27.43
15. Juki Honda 27.43

steta,ali ima vremena za njega,bravo caba Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeSre Jul 29, 2009 6:30 pm

bravooo za cavica...
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeSre Jul 29, 2009 8:17 pm

PLIVANJE: Stražmešter stala u kvalifikacijama
Sreda, 29. jul 2009. 11:19


Srpska plivačica Marica Stražmešter nije uspela da se plasira u polufinale Svetskog prvenstva, koje se održava u Rimu.


Ona je u kvalifikacijama trke na 50 metara leđno, zauzela ukupno 27.
mesto rezultatom 29,09 sekundi. To je za više od sekund lošije vreme od
njenog najboljeg rezultata (27,84).

Stržamešterova je u Rimu učestvovala i u kvalifikacijama na 100 metara
leđno, ali ni u toj disciplini nije ostvarila plasman u polufinale. Ona
je isplivala najbolji rezultat u karijeri (1:02,90), ali je to bilo
dovoljno tek za 37. mesto.

Od 132 takmičarke, koliko ih je učestvovalo u kvalifikacijama na 50
metara leđno, najbolji rezultat ostvarila je Aleksandra Gerasimenja iz
Belorusije.

Ona je trku isplivala za 27,65 sekundi, što je novi rekord svetskih šampionata.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeSre Jul 29, 2009 8:22 pm

Čavić: Ne bojim se Felpsa
Sreda, 29. jul 2009. 10:41


Milorad Čavić se već okitio zlatnom medaljom na Svetskom šampionatu u Rimu. U trci na 50 metara delfin ubedljivo je nadvisio sve rivale i prvi put u istoriji doneo Srbiji najsjajnije odličje na najveće planetarne plivačke smotre.

"Osećam se veoma dobro kao svetski šampion, dobio sam na samopouzdanju posle te trke i veoma sam srećan zbog toga. Ali, sa druge strane, toliko sam fokusiran na sledeće trke, da ne uživam koliko mogu u tom osećaju"
, izjavio je za "Press" najbolji srpski plivač svih vremena.

On je tako napravio dobru uvertiru za novi izazov koji sledi, i koji osim njega sa nestrpljenjem očekuje ceo plivački svet - revanš duel sa Majklom Felpsom na deonici od 100 metara.

"Mislio sam da će Felps pre Rima ići ispod 50 sekundi, ali nije to uradio. Međutim, znam da je blizu i da će ovde probati da sruši granicu snova. Ali, stvar nije u tome šta će on uraditi, već šta ja mogu da uradim. Nadam se da će to za šta sam sposoban biti bolje od njegovog rezultata. Ne bojim ga se. Dokazao sam da nisam neko ko lako odustaje. Mnogi ljudi imaju mentalnu blokadu da Majkl Felps ne može da se pobedi. E, ja mislim da može"
, oprezan je Čavić.

Čuvena trka u Pekingu, u kojoj je Felps pobedio Čavića za manje od treptaja, i danas izaziva kontroverze. Mnogi tvrde da je tehnologija zakazala, jer je srpski plivač prvi dotakao zid, ali ne dovoljno snažno, što je Amerikancu donelo zlato.



Čavić tvrdi da ne razmišlja mnogo o toj trci, već da mu je ona i pomogla u karijeri.

"Kada sada pogledam, ta izgubljena trka mi je u stvari sačuvala karijeru. Da sam uzeo zlato, verovatno bih prestao da plivam, ali ovako sam dobio još veći motiv kakav nisam imao nikad. Odlučio sam da nastavim da radim još bolje i da probam da pobedim Felpsa još jednom. Mogao sam da sedim i plačem zbog toga, ali to mi ništa dobro ne bi donelo", poručio je Čavić, koji će u petak ujutro u kvalifikacijama započeti novu bitku za svetsko zlato i prvu rundu okršaja sa Felpsom.

Srpski as nije propustio da se osvrne i na nova plivačka odela, za koja mnogi sumnjaju da su doprinela obaranju magičnih granica, uključujući i Felpsovog trenera Boba Baumana.

"Ne slažem se sa upotrebom novih odela, ali FINA je tako odlučila i to je odluka koju moramo da poštujemo. Ako budem pobedio Felpsa, svi će reći da sam to uradio zbog boljeg kostima, ali ko je kriv kompaniji Spido što ne prati moderne tehnologije. Isto mogu da postavim pitanje šta bi bilo na Olimpijskim igrama prošle godine da je Omega imala bolju tehnologiju? Da li bih ja bio pobednik?"


(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeSre Jul 29, 2009 8:40 pm

pa naravno da se ne boji kada je bolji...
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeČet Jul 30, 2009 12:14 pm

30. jul 2009. | Izvor: B92, zvanični sajt
Najdanovska bez polufinala

Miroslava Najdanovska nije uspela da se plasira u polufinale 13. Svetskog prvenstva u Rimu.

Reprezentativka Srbije je u kvalifikacionoj trci na 100 metara slobodnim stilom zauzela tek 24. mesto.

Ona je tu deonicu prešla u vremenu od 55 sekundi 45 stotinki.

161 plivačica bilo je u kvalifikacijama, a najbolje vreme ostvarila je Amerikanka Amanda Vir, koja je 100 metara preplivala za 53 sekunde i 2 desetinke. Olimpijska šampionka i svetska rekorderka Nemica Brita Štefen bila je tek četvrta sa zaostatkom od 42 stotinke.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeČet Jul 30, 2009 12:16 pm

Šteta....krivo mi je za Najdanovsku... :/
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeČet Jul 30, 2009 12:18 pm

30. jul 2009. | Izvor: B92, zvanični sajt
Rekord i polufinale Nađe Higl

Srpska reprezentativka Nađa Higl plasirala se u polufinale 13. Svetskog šampionata u Rimu.

Ona je u kvalifikacionoj trci na 200 metara prsno zauzela četvrto mesto, pošto je stazu preplivala za dva minuta 23 sekunde i 19 stotinki.

To je novi državni rekord, koji je u odnosu na stari bolji za 15 stotinki.

64 plivačice učestvovale su u kvalifikacijama. Najbolje vreme ostvarila je Anamej Pirs iz Kanade, koja je 200 metara preplivala za dva minuta 21 sekund 68 stotinki, što je novi rekord svetskih šampionata.


Bravo, Nadja!
Srecno u polufinalu! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeČet Jul 30, 2009 12:47 pm

bravooo..stvarno to nisam ocekivao
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeČet Jul 30, 2009 9:16 pm

30. jul 2009. | Izvor: B92, Tanjug
Finale za Higl uz rekord

Srpska plivačica Nađa Higl plasirala se u finale trke na 200 metara prsnim stilom na prvenstvu sveta u Rimu.

Ona je u četvrtak u prvoj polufinalnoj trci osvojila treće mesto u vremenu novog nacionalnog rekorda - 2:22,28 minuta. Higl je za 91 stotinku nadmašila dosadašnji, sopstveni rekord Srbije kojeg je postavila ranije u kvalifikacijama (2:23,19). Naša talentovana plivačica je ovim rezultatom ostvarila ukupno peto vreme u polufinalu.

Najbrža u kvalifikacijama bila je Kanađanka Enmej Pirs, koja se u finale plasirala uz novi svetski rekord - 2:20,12 minuta. To je za deset stotinki bolji rezultat od dosadašnjeg rekorda Amerikanke Rebeke Soni (2:20,22), postavljenog prošle godine na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Finalna trka na 200 metara prsno održaće se u petak popodne.


Svaka cast! Very Happy
Srecno u finalu! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeČet Jul 30, 2009 9:44 pm

bravooo...svaka cast
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimePet Jul 31, 2009 11:57 am

Bravo Nađa!!!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimePet Jul 31, 2009 12:16 pm

31. jul 2009. | Izvor: B92
SP: Čavić i Lenđer u polufinalu

Srpski plivači Milorad Čavić i Ivan Lenđer plasirali su se u polufinale u disciplini 100 metara delfin na Svetskom prvenstvu u Rimu.

Čavić je zabeležio najbolje vreme kvalifikacija, 50,56 sekundi, dok je Lenđer imao ukupno sedmi rezultat, 51,22 sekunde.


Čavić, koji je početkom nedelje osvojio zlatnu medalju na duplo kraćoj deonici, plivao je sjajno u kvalifikacionoj grupi 15, pošto je posle 50 metara bio 63 stotinke ispod svetskog rekorda, da bi u drugom delu trke smanjio ritam, zabeleživši vreme od 50,56 sekundi. U istoj kvalifikacionoj grupi, Ivan Lenđer je bio treći, uz novi lični rekord, 51,22 sekunde, što mu je donelo plasman na sedmo mesto u ukupnom poretku.

Aktuelni olimpijski šampion na 100 metara delfin, Majkl Felps zabeležio je treće vreme u kvalifikacijama, 50,90 sekundi.


Polufinala su na programu večeras. Novi duel Čavića i Felpsa biće tek u finalu, pošto rivali iz Pekinga neće biti u istoj polufinalnoj trci.

U kratkoj izjavi posle kvalifikacija, Čavić je rekao da ima još dosta prostora za napredak. Upitan ko će večeras u polufinalu oboriti svetski rekord, reprezentativac Srbije je odgovorio da se nada da će to biti on, ali da želi da najbolje ostavi za finale.



Rezultati kvalifikacija, 100 metara delfin, polufinalisti:

1. Milorad Čavić (Srbija) 50,56 sekundi
2. Tajler Mekgil (SAD) 50,90
3. Majkl Felps (SAD) 50,90
4. Endru Loterštajn (Australija) 50,93
5. Albert Subirats (Venecuela) 51,02
6. Gabrijel Mangabejra (Brazil) 51,11
7. Ivan Lenđer (Srbija) 51,22
8. Bendžamin Starke (Nemačka) 51,22
9. Takuro Fudži (Japan) 51,24
10. Rafael Munjoz (Španija) 51,40
11. Peter Mankoč (Slovenija) 51,49
12. Jevgenij Korotiškin (Rusija) 51,51
13. Nikolaj Skvorcov (Rusija) 51,58
14. Majkl Rok (V. Britanija) 51,65
15. Korni Svanepoel (Novi Zeland) 51,71
16. Džejson Danford (Kenija) 51,76


Svaka cast! Very Happy
Veceras cemo biti uz njih svim srcem... Nadja u finalu, a Čavić i Lendjer u polufinalu... Napred nasi! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimePet Jul 31, 2009 3:52 pm

Čavić: Kupiću Felpsu novo odelo, ako želi...
Petak, 31. jul 2009. 12:42

Srpski plivač Milorad Čavić izjavio je da je umoran od izjava Majkla Felpsa da se takmiči u odelu koje je lošije od ostalih takmičara i ponudio je Amerikancu da mu kupi jedan od kostima najmodernije generacije.

Čavić, koji pliva u odelu marke Arena Iks glajd kazao je da nije tačno da Felps mora da pliva u svom sadašnjem odelu marke Spido LZR rejser i da on za sat vremena može da mu donese ili kupi novu opremu.

"Znam da Felps zarađuje mnogo novca od kompanije Spido. To je lojalnost... Ipak, iz mojih ranijih iskustava sam naučio, sloboda izbora sa sobom nosi i određenu cenu. Šta god da izaberete, moraćete nešto da žrtvujete", izjavio je Čavić.

"Ako Majk želi odelo marke Arena, potrebno je samo da kaže. Ako ne žele da mu ga daju, ja ću mu kupiti. On ima različite opcije. Mediji su stvorili sliku kao da Felps ne može ništa drugo nego da pliva u Spido odelu. To je laž", poručio je srpski plivač.

Felps je prošle godine na Olimpijskim igrama u Pekingu u trci na 100 metara delfin pobedio Čavića za jedan hiljaditi deo sekunde.

Novi okršaj dvojice najbržih plivača na svetu očekuje se u subotu u finalu iste discipline na Svetskom prvenstvu u Rimu. Srpski plivač je bio najbolji u kvalifikacijama u petak ujutro, dok je felps zabeležio treće vreme.

Felps je pre nekoliko dana kritikovao plivače koje koriste nova odela od poliuretana, koja prema njegovom mišljenju, značajno utiču na poboljšanje rezultata.

(Beta)
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimePet Jul 31, 2009 10:17 pm



Bravo Nađa..... I love you
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimePet Jul 31, 2009 10:23 pm

Nađa stvarno si oduševila mene ....moju porodicu....kao i sve Srbe,SVAKA ČAST!
Samo napred!!! najbolji
Sa obzirom gde treniraš tvoj uspeh je FANTASTIČAN
Sve najbolje u daljoj karijeriii...........

Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimePet Jul 31, 2009 10:25 pm

PLIVANJE (SP): Nađa na krovu sveta!
Petak, 31. jul 2009. 20:36

Senzacija se dogodila na Svetskom prvenstvu u Rimu - Nađa Higl osvojila je zlatnu medalju na 200 metara prsno.

Ona je vremenom 2:21,62 oborila evropski rekord.
dok su sve oči bile uprte u Amerikanku Rebeku Soni, čiji je jedini protivnik posle 100 metara trke bio svetski rekord, 22-godišnja Pančevka je plivala svojim tempom.

Kada je "okrenula" posle 150 metara, bila je treća i tada joj se već smešila medalja, što bi bilo prvorazredno iznenađenje.

A da iznenađenje preraste u senzaciju ona se pobrinula u finišu trke. Rebeka Soni je posustajala, a Aname Pirs, Mirna Jukić i Nađa dodavale su gas. Srpkinja je u u poslednjih 30 metara ušla silovito i prva stigla na cilj.

Srebrnu medalju osvojila je Kanađanka Aname Pirs (2:21,84), a bronzanu Austrijanka Mirna Jukić (2:21,97), inače rođena u Novom Sadu. I upravo je ona prva prišla da čestita Nađi, koja je u bazenu bila u neverici.

Skinula je naočare, pogledala na semafor, nasmejala se i u zarila lice u šaku.

"Nisam očekivala zlato", bio je prvi komentar zbunjene srpske heroine.

"Samo sam želela da isplivam svoj najbolji rezutat", kratko je dodala Nađa Higl.

Rimom su drugi put za pet dana odjekivale taktovi "Bože pravde" kada se Nađa Higl našla na najvišem stepeniku pobedničkog postolja.

Ona je bila prva Srpkinja ikada u finalima svetskih prvenstava, a našoj zemlji je donela drugo odličje u Rimu, i to najsjajnije, posle Milorada Čavića, koji je u ponedeljak pobedio na 50 metara delfin stilom i ušao u istoriju kao prvi nosilac medalje u istoriji Srbije.

Da je uspon Nađe Higl zaista meteorski, svedoči i podatak da u istoj disciplini pre godinu dana nije isplivala normu za Evropsko prvenstvo, a na Olimpijskim igrama u Pekingu nije uspela da uđe ni u polufinale.

Srbija je tako postala plivačka nacija
! Plivanje.... - Page 2 232552

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimePet Jul 31, 2009 10:38 pm

31. jul 2009. | Izvor: B92
Čavić u finalu uz svetski rekord!

Srpski plivač Milorad Čavić plasirao se u finale trke na 100m delfin na SP u Rimu, postavivši novi svetski rekord vremenom 50,01 sekundi!

Najbolji srpski plivač time je nadmašio za 21 stotinku dosadašnji svetski rekord koji je držao Amerikanac Majkl Felps. On je, 9. jula, u Indijanapolisu plivao 50,22 sekundi. U istoj polufinalnoj trci Ivan Lenđer je postigao rezultat od 51,32 sekunde, ali to nije bilo dovoljno da izbori plasman u subotnje finale, pošto je zauzeo ukupno 11. mesto u polufinalu.

Majkl Felps se takođe plasirao u finale na 100 metara leptir pošto je trijumfovao u prvoj polufinalnoj trci sa vremenom 50,48, ispred Španca Rafaela Munjoza.



Finale u disciplini 100 leptir, u kome se očekuje veliki obračun Čavića i Feplsa, na programu je u subotu uveče.

Rezultati polufinala, 100 metara delfin, finalisti:
1. Milorad Čavić (Srbija) 50,01 SR
2. Majkl Felps (SAD) 50,48
3. Rafael Munjoz (Španija) 50,59
4. Albert Subirats (Venecuela) 50,65
5. Džejson Danford (Kenija) 50,78
6. Gabrijel Mangabeira (Brazil) 51,02
7. Endrju Loterštajn (Australija) 51,03
8. Tajler Mkgil (SAD) 51,07





Svaka cast, Nadja, ponosu nas... stvarno veliki uspeh! cheers
Bilo je pravo uzivanje, puno emocija, gledati je u vecerasnjoj trci i naravno pri primanju medalje... koliko nam je samo radosti pruzila... suze su mi posle od radosti...
A, odmah potom Čavić - finale i rekord... kakav dan za Srbiju...

Nađa, Milorade, Ivane i vaterpolisti svaka vama čast!

Sad smo uz Čavića i nase vaterpoliste!
Srecno! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimePet Jul 31, 2009 10:39 pm

Bravo Čaviću legendoo.....

SRBIJO SLAVI ......... najbolji
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeSub Avg 01, 2009 11:24 am

Higl: Skočiću u bazen za Milorada
Subota, 1. avgust 2009. 11:07

Plivanje.... - Page 2 2z8yvd0

Prošle godine nije isplivala normu za učešće na Evropskom prvenstvu. U poslednjem trenutku je "overila" vizu za Olimpijske igre u Pekingu gde joj je polufinale ostao sam san. Nije se proslavila ni na EP u malim bazenima početkom 2009. u Rijeci.

A onda BUM!

Nađa Higl je "pukla" u Rimu kao grom iz vedra neba i osvojila zlato na Svetskom prvenstvu u disciplini 200 metara prsno.

"Nije to slučajnost. Godine rada su iza mene i mislim da su se sada sklopile kockice na ovom predivnom takmičenju", objasnila je sprska plivačica na konferenciji za novinare u Rimu, a preneo "Sportski Žurnal".

Prisutni novinari imali su pregršt pitanja i molbi za srpsku "sirenu". Jedno od njih je bilo da prokomentariše izjavu Milorada Čavića, koji je posle obaranja svetskog rekorda na 100 metara delfin, rekao da mu je Nađa bila inspiracija.

"Pre svega, Milorad je veliki čovek i vrhunski sportista. Ukoliko sam mu bila inspiracija za svetski rekord, veoma sam ponosna. Ako treba skočiću u bazen i pred njegovo finale na 100 metara samo da mu pomognem da osvoji zlato".


Nađa Higl je predočila i plan rada za naredni period.

"Posvetiću se pripremama za Evropsko prvenstvo u malim bazenima, ali kruna će naredne godine biti šampionat Evrope u Budimpešti. Nadam se da će se ponoviti ova predivna rimska priča".

Prisutnim italijanski poslenicima "sedme sile" bilo je čudno otkud Srpkinja da ima crvenu kosu. Nađa se nije zbunila.

"To morate da pitate mog oca, on je glavni krivac", zaključila je Nađa Higl.

Gledajući je u bazenu, a zatim i na konferenciji, novinari su bili oduševljeni Nađom Higl, ali i Miloradom Čavićem. Zato ne čudi konstatacija jednog od prisutnih, koji je, dok je zlatna Srpkinja napuštala salu, izgovorio:

"Ovi Srbi nisu normalni".

(MONDO, foto FoNet)




Svaka cast, Nadja!
Čaviću, srecno veceras! cheers
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeSub Avg 01, 2009 11:58 am

1. avgust 2009. | Izvor: B92
SP: Najdanovska bez polufinala

Reprezentativka Srbije Miroslava Najdanovski nije uspela da se plasira u polufinale Svetskog prvenstva u Rimu u disciplini 50 metara slobodnim stilom.


Najdanovskoj je za dve desetinke izmakao plasman u sledeću rundu pošto je u kvalifikacijama zabeležila ukupno 17. vreme u konkurenciji 169 takmičarki, rezultatom 25 sekundi, 21 stotinka. U polufinale se plasiralo prvih 16.

Najbolje vreme zabeležila je Australijanka Kejt Kembel, 24,24 sekunde, što je novi rekord svetskog prvenstva.
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeSub Avg 01, 2009 1:55 pm

nađa najjbolja si..
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitimeSub Avg 01, 2009 1:56 pm

zaista si sve oduševila
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
Sponsored content





Plivanje.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plivanje....   Plivanje.... - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Plivanje....
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srbija sport forum :: Ostali sportovi :: Plivanje-
Skoči na: