Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 Jelena Jankovic novosti

Ići dole 
+5
Luka
Foonie_JJ
any94
Mirjana MP
teica
9 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 9:56 am

Ovde mozete pisati novosti o najjboljoj srpskoj teniserki Jeleni Jankovic...
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 9:58 am

INTERVJU SA NAJJBOLJOM SRPSKOM TENISERKOM

PRŠTI šljaka pod Jeleninim patikama. "Rolan Garos" još nije počeo, ali naša najbolja teniserka na treninzima sa sparing partnerom razmenjuje udarce pod jakim pariskim suncem kao da je turnir u punom jeku. Nervira se za svaku pogrešnu lopticu, stiže iz ugla u ugao, a onda vedrinom i osmehom proprati svoj dobar potez.
U sredu je čak dva puta izlazila na trening, ujutro i uveče, na terenu je provela puna tri sata, a međuvremenu bila u teretani! Dobro je raspoložena, vidi se da je odlučna da se vrati tamo gde je nedavno bila...
- Jesam, raspoložena sam! Trudim se da se što bolje spremim. Ima još nekoliko dana do početka turnira, treniram što više mogu i pokušavam da popravim neke stvari. Uvežbavam ono što ću da primenim, kad krenu mečevi - kaže Jelena u ekskluzivnom intervjuu za "Novosti" pred početak pariskog grend slema.
* Da li bi ovaj "Rolan Garos" mogao da obeleži veliki povratak Jelene Janković?
- Nadam se!
Ali, videćemo. Trebalo bi preskakati prepreku iz meča u meč. Želim samo da budem pozitivna i da, naravno, verujem u sebe.
* Najavili ste da ćete nešto morati da menjate. Jeste li promenili?
- Upravo sad menjam. Dosta sam grešila u Madridu i Rimu, i sada se trudim da to popravim. Pokušavam da idem malo više na mrežu i tako završavam poene. Vežbam i servis i riterne. Bitno je i da se dobro krećem ovde na šljaci, da dobro pokrivam teren.
* Hoćete li, osim igre, da promenite i trenera?
- Za sada, ne, jer sam na turniru, i moram da se koncentrišem na svoju igru koliko god mogu u ovom trenutku. A, posle ćemo videti.
* Da li vas trenutna pozicija na VTA listi opterećuje u igri?
- Trenutno me uopšte ne zanima renking! Pokušavam da pronađem svoju igru i unapredim neke segmente, da idem dalje i napred. Jer, kada budem našla svoju igru i ušla u punu formu, moje mesto je u samom vrhu. To je samo pitanje vremena, i sve zavisi samo od mene.
* Znači, razmišljate o povratku na prvo mesto?
- Ne razmišljam o prvom mestu, već o grend slemovima i velikim turnirima. Trenutno mi je cilj da napravim velike rezultate. Bila sam na prvom mestu i ukoliko napravim dobre rezultate na grend slemovima, to će me ponovo dovesti do samog vrha. Zato razmišljam samo o svojoj igri i o tome šta bih trebalo da uradim da bi ona bila bolja.
* Bili ste na filmskom festivalu u Kanu?
- Ustala sam u šest sati ujutro, trenirala, a onda otputovala u Kan na samo jedan dan! Učestvovala sam na dobrotvornoj večeri fondacije AMFAR, da bismo prikupili što više para za borbu protiv side. Na bini sam bila sa Šeron Stoun i još mnogo glumaca i poznatih ličnosti. Sve je bilo veoma zanimljivo. Od petka mislim samo na tenis.

KRATKO O LJUBAVI
* KAKO ljubav s Mlađanom Janovićem?
- U redu je. Sve je normalno - kratko je odgovorila Jelena.




IZVOR:VECERNJE NOVOSTI
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 2:15 pm

Super Jeca, kao i uvijek...bas je volim! Ajde Jeco, mozes ti do velikog povratka...do povratka na #1!!!!
Jeco mi te volimo..... I love you I love you I love you
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
any94




Posts : 70
Join date : 20.05.2009

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 3:03 pm

idemo jeco....mozes ti to...!! ajde svi smo uz tebe
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 3:04 pm

Јелена Јанковић међу звездама

Српска тенисерка Јелена Јанковић биће у петак специјални гост на престижном догађају филмског фестивала у Кану, на аукцијској вечери "Филмом против СИДЕ". Јелена ће бити први представник Србије на гламурозној манифестацији, која се одржава у луксузном хотелу Еден Рок у Антибу.
Поред наше тенисерке Јелене Јанковић на вечери ће присуствовати највеће звезде света из филмске индустрије међу којима су Бред Пит, Анђелина Џоли, затим најпознатије личности из света моде попут Донателе Версаће. Програм ће водити Шерон Стоун.
На аукцији ће се наћи Мадонина ташна Луј Витон, специјално прављена за познату музичку звезду, саксофон Била Клинтона.
Сав приход са хуманитарне вечере намењен је борби против СИДЕ.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 4:17 pm

Džej Džej na gala večeri kod Šeron Stoun
Petak, 22. maj 2009. 10:30

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković bila je gošća na prestižnoj humanitarnoj večeri "amFAR Gala" u Kanu u sredu uveče.

Gala veče "Zvezde filma protiv side", na kojem se prikuplja novac za medicinska istraživanja koja bi pomogla pronalaženju leka protiv side, već godinama tradicionalno organizuju glumica Šeron Stoun i producent Harvi Vajnstin.

Na večeri održanoj u hotelu Kap Eden Rok u Antibima, poznate ličnosti iz sveta šoubiznisa, sporta i politike prodavale su svoje lične predmete ili prilike za druženje.

Počasni gost bio je bivši predsednik SAD, kojem je ukazana počast zbog dosadašnjeg rada u oblasti borbe protiv side. Bil Klinton na aukciji je ponudio svoj saksofon sa autogramom.

Džej Džej je pristala da osobi koja bude donirala najviše novca održi privatan čas tenisa, kao i teniska legenda Monika Seleš. Među ostalim zanimljivostima na humanitarnoj aukciji bili su i VIP paket karata za Nedelju mode u Milanu, karte za privatnu projekciju "Inglourious basterds" Kventina Tarantina i ekskluzivni afterparti, i mnoge druge.

Zvanice na gala večeri zabavljala je Eni Lenoks, poznata kao polovina dueta Eurythmics i humanitarna aktivistkinja.

Prošle godine, na "amFAR" večeri prikupljeno je čak sedam miliona dolara.

(MONDO, foto AP, Guliver/Getty images)
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
any94




Posts : 70
Join date : 20.05.2009

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeSub Maj 23, 2009 8:26 am

Anonimni bogataš za 30.000 evra kupio privatni čas sa Jelenom Janković
Ogrlicu čuvali telohranitelji
Subota - 23.05.2009
Imućni i zasad anonimni bogataš imaće tu čast da mu najbolja srpska teniserka Jelena Janković (24) održi privatni čas tenisa. Za to zadovoljstvo morao je da iskešira čak 30.000 evra na aukciji u okviru organizacije „Amfar“, koju je upriličila Šeron Stoun.


Jankovićeva je za ovu priliku bila obučena u svečanu toaletu koju potpisuje kreator Georg Hobeika, a na sebi je imala basnoslovno skupi nakit „šopard“, za čiju bezbednost je bio zadužen čak i telohranitelj, koji je Jelenu pratio u stopu! Zanimljivo je da je za stolom pored naše teniserke sedeo holivudski glumac Džoš Hartnet, koji se proslavio glavnom ulogom u filmu „Perl Harbur“. Britanski glumac Robert Patison prodao je svoj poljubac za 20.000 evra, dok je saksofon Bila Klintona dostigao cenu od čak 150.000. Ručno rađena kutija za gitaru, koju je kreirao Karl Lagerfeld, ispunjena šampanjcem „dom perinjon“, prodata je za 50.000. Posle zvaničnog dela programa, pevačica Eni Lenoks izvela je pesmu u čast glumice Nataše Ričardson, koja je preminula u martu ove godine.
Nazad na vrh Ići dole
any94




Posts : 70
Join date : 20.05.2009

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeSub Maj 23, 2009 9:02 am

Најбоље рангирана српска тенисерка Јелена Јанковић у првом колу састаће се са 24. годишњом Чехињом Петром Цетковском. Цеткоска заузима 82. место на ЊТА листи и до сада никада није играла са српском репрезентативком.

Уколико преброди прву препреку Јанковић ће у другом колу играти са победицим меча између Словакиње Магдалене Рибарикове и 16. годишње Францускиње српског порекла Кристине Младеновић.

Потенцијалне противнице у трећем колу биће јој Рускиња Ана Чакветадзе и Францускиња Ализ Корне, док јој, уколико буде успешна, најјачег могућег противника у осмини финала представља 10. носилац на турниру Данкиња Каролина Вознијаци.

Најбоље рангирана тенисерка у делу жреба у коме се налази Јанковић је Рускиња Елена Дементијева, која је одређена за четвртог носиоца на турниру, и са њом 24. годишња Београђанка не може да се састане пре четвртфинала
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeSub Maj 23, 2009 12:00 pm

jelena ima ubedljivo najtezi zreb,cakvektadze takodje nije bezopasna,a da ne pricam o wozniacki... :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeSub Maj 23, 2009 12:07 pm

Da, Jeca je dobila zaista tezak zreb, ali mislim da moze uspjeti.
Podicice se ona nakon ovog malog pada igre, sigurna sam!
Ajde Jeco!
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimePon Maj 25, 2009 11:07 pm

Intervju: Jelena Janković
Pariz me ne ostavlja ravnodušnom
Naša teniserka ne daje obećanja za „Rolan Garos”, ali samouvereno kaže da će vrlo brzo da dostigne vrhunsku formu s kraja prošle godine. – „Želim trenera koji će mi pomoći da osvajam gren-slemove”
Srdačnost koja je osvojila teniski svet: Jelena Janković

Prirodno je da Jelena Janković kao teniserka iz najužeg svetskog vrha pretenduje na elegantni trofej za pobednicu „Rolan Garosa”, ali nju ne ubrajaju među glavne favorite. Teniska javnost oseća da nije sklopljen mozaik za trijumfalni pohod.

Da je onog njenog atomskog tenisa, boljeg nego ikad, kada se potkraj prošle sezone u velikom stilu vratila na prvo mesto svetske liste, nadmoćno pobeđujući tri nedelje uzastopno, nedoumica ne bi bilo – u Pariz bi došla kao najveći favorit za titulu. Ovako, zbog njene varljive igre postavlja se ista zagonetka – koliki je zaista domet Jankovićeve na pariskom turniru za „gren-slem”.

Kakva su Vam očekivanja na „Rolan Garosu”?

– Spremnasam. Ićićukorakpokorak, bezopterećenjadamoramdatrijumfujem. Sigurna sam da ću dati sve od sebe.

Kada od Vas možemo da očekujemo igru kao kada ste, igrajući najbolje u karijeri, ubedljivo osvojili tri titule uzastopno?

– Uskoro. Treniram vredno. Pokušavam da popravimneke segmenete u igri i da se potpuno vratim u dobru formu. Želja mi je ne da igram kao prošle godine kada sam imala sjajnu seriju pobeda i završila godinu na prvom mestu, već da budem još bolja. Verujem u sebe, a najvažnije je da me posluži zdravlje.

Posle pobede u Marbelji, na prvom turniru na šljaci ove godine, izrazili ste veliko zadovoljstvo i ohrabrenje. Koji su uzroci poraza na tri poslednja turnira na šljaci, na mečevima na kojima ste bili favoriti, i da li smatrate da ste otklonili nedostatke?

Razbolela sam se u Ljeidi, kada sam, neposredno posle turnira u Marbelji, igrala za reprezentaciju protiv Španije u Kupu federacije. Teško sam disala. Igrala sam bolesna, malaksala, pod temperaturom, ali sam želela da pomognem timu da se plasira u Svetsku grupu, gde ćemo dogodine biti među osam najboljih reprezentacija. Odmah posledva meča u Ljeidi, otputovala sam u Štutgart i nastavila da igram, bez odmora. Prehlada se odužila, a baš zbog tog otežanog disanja brže sam se zamarala. Sve se to odrazilo na moju igru i kondiciju pa nisam pružila maksimum. Poučena tim iskustvom shvatila sam kako treba da igram. Pokušala sam to da popravim u poslednje vreme pa se nadam da ću na Rolan Garosu pružiti igru koja će mi donositi pobede.

Prošlu sezonu ste završili na prvom mestu, ali ste ga prepustili drugim teniserkama relativno brzo?

– Glavni razlog je promena bodovanja. Da je ostalo po starom, čak da sam izgubila i u prvom kolu na Međunarodnom prvenstvu Australije u Melburnu, ostala bih prva,jer sam sa 1.500 poena više od Serene Vilijams bila nedostižna za nju. Ali, to je sve izmenjeno. Ispala sam u osmini finala, ona je trijumfovala i prestigla me već posle prvog gren-slema u godini. Neobazirem se na to. Nije mi bitan plasman već kako igram. Ako igram dobro, pobeđivaću, a to je put za povratak na prvo mesto.Uoči sezone ste izjavili da ste spremniji nego ikada, a nedugo zatim da su se kondicione pripreme loše odrazile na Vašu igru?

Povratak gipkosti: Jankovićeva na prošlogodišnjem „Rolan Garosu“, gde se domogla polufinala (Foto Fonet)
– Mislila sam da sam spremnija nego ikada jer sam bila fizički jača nego ikad. S dodavanjem mišićne mase, međutim, došli su i kilogrami koji su me usporili, a na tu težinu nisam navikla. Kao da sam osećala da to nije moje telo. To se loše odrazilo na moju igru i zato nisam počela sezonu kako sam želela. Sada se sve to menja. Trebalo mi je nekoliko meseci da vratim svoju prepoznatljivu igru koja je bila narušena zbog svih tih fizičkih promena, posledica kondicionih priprema.

Da li saradnja s novim kondicionim trenerom daje rezultate?

– Pokušavam da budem onakva kakva sam bila bez specifičnog kondicionog treninga, jer sam i bez posebnih kondicionih priprema bila jedna od najbržih teniserki. Možda je to i genetski. Dok me je bivši trener usporio, novi pokušava da me vrati na staro stanje, a to se manje-više postiže radom na kondiciji na samom terenu.

Da li zaista razmišljate o prekidu saradnje s glavnim trenerom Rikardom Sančezom?

– Još ne znam odgovor na to pitanje. Videćemo... U svakom slučaju, želim trenera koji će mi pomoći da dostignem vrhunac u igri i počnem da osvajam gren-slemove.

Kažete da u Vašoj igri ima još mnogo mesta za napredovanje. Na šta, prevashodno, mislite?

– Radim na poboljšanju servisa, prilaza na mrežu, na tome da svojim dobrim udarcima sa osnovne linije brže završavam poene, a tako ću i manje da se zamaram. Cilj mi je da nametnem igru i da diktiram ritam od samog početka meča, bez oscilacija.

Kakve planove s Vama ima agencija IMG i zašto ste se opredelili da nosite opremu kineskog proizvođača ANTA?

– IMG je jedna od najvećih menadžerskih agencija na svetu. Samim tim što me je izabrala da budem u njoj, od mene se mnogo očekuje. Oni smatraju da sam sportistkinja neverovatnog talenta i neograničenog potencijala, da su mi rezultati, otvorenost, srdačnost i osmeh doneli ogromnu popularnost i da ćemo zajedničkim snagama postaviti nove standarde u marketingu. Na tome se radi i rezultati se tek očekuju. Za ANTU sam se opredelila zato što je to novi brend u tenisu. ANTA je jedan od najvećih proizvođača sportske obuće na svetu, ali je prvi put u tenisu. To je za mene veliki izazov, pogotovo što su me izabrali da budem njihov međunarodni amabasador za tenis.

Ko su po Vama teniserke koje će se u narednih pet godina boriti za svetski vrh i zašto?

Teško pitanje i teško je odgovoriti na njega. Vreme će pokazati…

Koje su Vaše životne ambicije pored tenisa?

– Sve što radim, radim s velikom željom i profesionalizmom. Ja i studiram tako da mi neće biti teško da izaberem posao kojim ću se baviti po završetku karijere.

Vaše omiljene ličnosti u svetu tenisa?

– Ima mnogo ličnosti koje su mi drage, ali izdvajam Moniku Seleš. Nju slava nimalo nije promenila. Ostala je čvrsto na zemlji. Prijatna je. Zrači toplinom. Ima sve osobine vrhunskog sportiste.

Kako doživljavate Pariz i po čemu je on drugačiji od ostalih u kojima ste bili?

– Pariz je jedan od najlepših gradova sveta, grad večne ljubavi i romantike, ekstravagnatne mode i vrednih kulturno-istorijskih spomenika... Nije lako opisati Pariz u nekoliko rečenica. Pored mog Beograda, koji mi je u srcu, Pariz je za mene grad snova. Nekako me uvek podseti na Van Goga, Pikasa, Dalija, a posebno na Koko Šanel, s obzirom da volim modu. Pariz me ne ostavlja ravnodušnom.

Čemu se najviše radujete pri svakom povratku u Beograd?

– Posle dugih putovanja, kojima je izložen svaki teniser, rodni grad uvek doživljavam drugačije i s velikim ushićenjem. Volim beogradske ulice, volim ljude koji proživljavaju sve moje mečeve, ali, naravno, susreti s porodicom i dragim prijateljima uvek me ispune neobičnom radošću. Sve to zajedno je ono što mi nedostaje dok nisam u Beogradu


ps:I couldn't find it on English sorry foonie

izvor:politika :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
Foonie_JJ

Foonie_JJ


Posts : 269
Join date : 22.05.2009
Location : Hong Kong

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeUto Maj 26, 2009 6:21 am

It's ok. It can translated by google Smile
I like the last question and answer...she love Belgrade so much... I love you
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeUto Maj 26, 2009 9:21 am

aha me too,omg she is playing at 11 o clock,now is 9 and 30 omg,I am nervous :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
Foonie_JJ

Foonie_JJ


Posts : 269
Join date : 22.05.2009
Location : Hong Kong

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeUto Maj 26, 2009 10:16 am

teica ::
aha me too,omg she is playing at 11 o clock,now is 9 and 30 omg,I am nervous :bounce:

can't wait to watch JJ's match I love you I love you
Srecno Jeco! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeUto Maj 26, 2009 8:31 pm

Janković: želim što pre u vrhunsku formu

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković izjavila je posle pobede na startu Otvorenog prvenstva Francuske nad Čehinjom Petrom Cetkovskom da joj je glavni cilj da što pre dostigne vrhunsku formu, ali da je još rano da razmišlja o finalu u Parizu.
jeca_2.jpg

"Kontrolisala sam igru i uspevala da osvojim veliki broj poena na mreži", rekla je Janković.

Peta teniserka sveta je naglasila da je zadovoljna jer je završila meč u dva seta.

"Nije mi bilo lako da nastavim meč u istom ritmu, posle prekida zbog kiše, ali sam dala sve od sebe i uspešno završila meč u dva seta", rekla je Janković.

Srpska teniserka koja je prošle godine igrala u polufinalu Rolan Garosa izjavila je da ne želi da se opterećuje visokim ciljevima.

"Cilj mi je da dođem do vrhunskog nivoa igre. Važno je da u svakom narednom meču dajem maksimum", poručila je Janković koja će u drugom kolu igrati protiv Slovakinje Magdalene Riberikove..


izvor:rts

ajmooo jecooo :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeČet Maj 28, 2009 8:51 pm

Jelena: Igram sve bolje
Cetvrtak, 28. maj 2009. 18:02

Jelena Janković je bila zadovoljna posle trijumfa nad Slovakinjom Magdalenom Ribarikovom 2:0 (6:1, 6:2) i plasmana u treće kolo Rolan Garosa.

Najbolja srpska teniserka je istakla da je veoma dobro što je poboljšala igru i što u svakom meču igra agresivnije.

"Mislim da je evidentno da je moja igra sve bolja iz meča u meč. Želim da igram agresivnije i više izlazim na mrežu i to pokušavam da radim u svakom meču i podignem samopouzdanje i delujem sigurnije na terenu", rekla je Jankovićeva posle ubedljivog trijumfa.

Jelena je neočekivano lako dobila drugi set (6:2), ali je na terenu provela skoro sat vremena.

"Bilo je nekoliko gemova koji su bili malo duži, a izgubila sam i onaj gem kad sam imala 40:0, koji bi mi doneo vođstvo od 5:1. Napravila sam i nekoliko grešaka koje je protivnica dobro iskoristila. Ali, šta je tu je. Dok god pobeđujem sa 6:2 ili 6:3, ne mogu da se žalim i da budem ljuta na sebe što nije 6:0, i što dajem protivnici gem ili dva", rekla je Jelena, koja će u trećoj rundi igrati protiv Australijanke slovačkog porekla Jarmile Grot, poznatije po devojačkom prezimenu Gajdosova.

Naturalizovana Australijanka je u drugom kolu pobedila Kolumbijku Marijanu Duke Marino sa 2:0, po setovima 6:2, 7:6.

Jelena je do sada igrala tri puta protiv Grotove i isto toliko puta slavila.

Trenutno peta teniserka sveta kaže da prilikom dolaska u Pariz nije sebi postavila nikakav cilj.

"Početak sezone zaista je bio katastrofalan. Užasno sam se kretala po terenu i pravila neverovatan broj grešaka. Ostala sam i bez igre i bez samopouzdanja i zbog toga sebi u Parizu nisam postavila nikakve ciljeve", dodala je Jelena.

"Mislim da se nalazim na pravom putu i da se vraćam u formu u kojoj sam bila prošle godine, kada sam dobila dosta mečeva. Zadovoljna sam onim sto sada prikazujem, a najvažnije je da sam uspela da se oslobodim viška kilograma", rekla je srpska teniserka.

Reprezentativka Srbije kaže da je podjednako važno i to što ponovo oseća zadovoljstvo dok igra.

"Ponovo uživam na terenu, što nije bio slučaj u poslednjih nekoliko meseci, kada mi je bilo teško i da se nasmejem. Stvari se, na sreću, menjaju i nadam se da bih sada iz meča u meč mogla da budem sve bolja", rekla je Janković.

Iako je prošle godine igrala u polufinalu Rolan Garosa, Jelena kaže da sada ne oseća pritisak.

"Mislim da su neke druge devojke favoritkinje na ovom turniru, jer su na prethodnim takmičenjima igrale bolje od mene. One će biti pod pritiskom, a ja nemam razloga da se opterećujem", rekla je Džej Džej.

(agencije, MONDO) Basketball
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeČet Maj 28, 2009 9:23 pm

ajmooo jecooo,igraj jelena,idemooo,sretno!!! :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimePet Maj 29, 2009 10:03 am

Jelena ponovo uživa:

NI najmanju šansu nije dala Jelena Janković Slovakinji Magdaleni Ribarikovoj (53. na VTA listi) u drugom kolu “Rolan Garosa”. U prvom meču dana na stadionu “Suzan Lenglan” peta teniserka sveta protivnici je prepustila samo tri gema - 6:1, 6:2.
- Vraćam se u formu. Ponovo uživam u tenisu, što nije bio slučaj pre nekoliko meseci. Poboljšavam igru u svakom meču, ali želim da budem još mnogo agresivnija i da još više izlazim na mrežu. Pokušavam u svakom duelu da malo više radim na tome, da dobijem samopouzdanje i sigurnost u igri. I ide mi sve bolje. Nadam se da ću tako nastaviti - poručila je Jelena posle meča s Ribarikovom.
Prvi set se završio već za 28 minuta, a Slovakinji je pripao samo jedan gem. U drugom je rezultatska razlika takođe bila velika, ali je set, ipak, potrajao skoro ceo sat...
- Bilo je dužih gemova u drugom setu. Ali, dok god pobeđujem s 6:2 ili 6:3, dobro je, ne mogu da se bunim.
Ne mogu da budem ljuta na sebe ako ne pobeđujem s 6:0 - rekla je Jankovićeva.
U četvtrtak joj je naruku išlo i to što je igrala prvi meč na programu.
- Ne volim da ustajem rano, ali sam zadovoljna što sam igrala prvi meč, s obzirom na vremenske prilike. Ako počne kiša, nije baš prijatno čekati po nekoliko sati izlazak na teren - istakla je naša teniserka.
U sledećem kolu Jelena će igrati s još jednom Slovakinjom Jarmilom Grot (22), koja odnedavno nastupa pod zastavom Australije. Reč je o igračici koja zauzima 73. mesto i plasman u treću rundu “Rolan Garosa” je njen najveći uspeh u karijeri. Sva tri dosadašnja meča protiv Grotove naša teniserka je dobila, ali se nikad nisu sastajale na šljaci.

POSTAJEMO SILA
STRANE novinare je zanimalo koliko je našim igračima u Parizu značila poseta predsednika Tadića.
- Bilo je veliko zadovoljstvo sresti se s predsednikom. Za nas igrače je velika čast što je došao da nas podrži. Mala smo zemlja, nemamo tenisku tradiciju, ali sada postajemo teniska sila i zbog toga smo veoma ponosni - odgovorila je Jelena.

SAVETI OD PREDSEDNIKA
JELENA Janković je novinarima otkrila da je predsednik Tadić našim igračima, prilikom zajedničkog ručka na “Rolan Garosu, dao savet da mnogo voća posle jela u popodnevnim satima može da poveća kilažu...
- Rekao nam je da kad jedemo voće posle obroka, u popodnevnim satima, možemo zbog šećera da se ugojimo. Nisam to znala. Kazao nam je da je voće dobro kad se jede pre jela ili pre podne - prenela je Jelena Janković.
A na pitanje hoće li slediti ovaj savet, odgovorila je:
- Ja sam pre svega ljubitelj slatkiša! Ne volim baš previše ni voće, ni povrće, mada se trudim da se zdravo hranim. Veliki sam ljubitelj čokolada, torti, palačinaka i svega onog što “ne valja”! Ne prođe jedan dan a da ne pojedem nešto slatko.
Ove navike se ne vide na njoj...
:bounce:
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimePet Maj 29, 2009 1:48 pm

Super je ova nasa Jeca Wink
A i predsednikovi savjeti ce im dobro doci...svaka cast predsjednice! Wink Basketball
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeSub Maj 30, 2009 3:55 pm

Jeca ima problema sa disanjem.Nadam se da nije nista ozbiljno. Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
Foonie_JJ

Foonie_JJ


Posts : 269
Join date : 22.05.2009
Location : Hong Kong

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeSub Maj 30, 2009 4:19 pm

I hope that there's nothing serious...I don't know what happen... Sad
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeSub Maj 30, 2009 4:22 pm

she has a problem with stomach muscle,do not worry she will be ok,its just because she was hitting ball hard today,she will be fine Smile :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeSub Maj 30, 2009 5:16 pm

Jelena lako do 4. kola
Autor: Blic online | Foto:AFP | 30.05.2009. - 16:32


Za samo sat i šest minuta srpska teniserka Jelena Janković pobedila je Australijanku Jarmilu Grot sa 6:1, 6:1 i plasirala se u 4. kolo turnira na Rolan Garosu.

Potpuna dominacija Jelene Janković nije u ovom meču bila dovedena u pitanje ni u jednom trenutku, tako da publika nije mogla da oseti draž neizvesnosti. Najduži u meču bio je poslednji gem u kojem se Grotova na svoj servis borila za još koji minut na turniru najviše kategorije. Bilo je puno izjednačenja u tom gemu, a Jelena je iskoristila tek treću meč loptu.
U narednom kolu Jelena će se sastati sa pobednicom meča između Rumunke Sorane Kirstee i 10. nositeljke, Dankinje Karoline Vozniacki, a za nadati se da će se Jelena narednog dana oporaviti od lakše povrede rebara na koju se požalila tkom meča sa mladom Australijankom.
slika
blic
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeSub Maj 30, 2009 7:44 pm

JJ: 'Čuvam se za bitne mečeve'
FoNet
FoNet
Srpska teniserka Jelena Janković ocenila je u Parizu da je protiv Jarmile Grot veoma brzo pronašla pravi ritam i lako došla do pobede i plasmana u 1/8 finala.

"Ona je počela meč sa punim intenzitetom i mislila sam da će biti mnogo teško. Stvari se okrenule posle drugog gema, pronašla sam svoju igru i taktički se dobro snašla. Lagano sam završila posao", rekla je Jankovićeva novinarima na Rolan Garosu. U drugom setu Jankovićeva je zatražila medicinski tajm-aut zbog problema sa trbušnim mišićem.

"I ranije me je boleo trbušni mišić, ali sam trpela. Danas je bol bio malo jači, imam istegnuće mišića. Ipak, navikla sam se na to i uvek zaboravim na bol kada izađem na teren", objasnila je ona.

Srpska teniserka dodala je da je dobro što u prva tri kola na Rolan Garosu nije igrala dugačke i iscrpljujuće mečeve.

"Prošle godine sam na početku turnira igrala teže mečeve protiv Agnješke Radvanske i Dominike Cibulkove. Tada sam se mnogo više umorila do završnice, kada mi je potrebno najviše snage. Ove godine se čuvam za najvažnije mečeve", navela je ona.


izvor:b92 :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitimeSub Maj 30, 2009 8:28 pm

Ajmo Jeco do 1. GS titiule.Šanse su ti velike. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
Sponsored content





Jelena Jankovic novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jelena Jankovic novosti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 7Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Jelena Jankovic slike:)
» Novosti o reprezentacijama...
» Ana Ivanovic - novosti
» Novosti o reprezentacijama...
» Novosti iz sveta tenisa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srbija sport forum :: Tenis :: Teniseri i teniserke-
Skoči na: