Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA

Ići dole 
AutorPoruka
any94




Posts : 70
Join date : 20.05.2009

INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA Empty
PočaljiNaslov: INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA   INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA I_icon_minitimeSub Maj 23, 2009 9:06 am

VČĐ: ''Odlazim iz reprezentacije''


Srpska odbojkašica Vesna Čitaković Đurišić potvrdila je da se oprostila od reprezentacije.

Ona je rekla da je na Olimpijskim igrama u Pekingu odigrala poslednje mečeve za nacionalni tim. Odluku o odlasku iz reprezentacije, u intervjuu agenciji Beta, odbojkašica je obrazložila porodičnim obavezama.
"Posle Evropskog prvenstva prošle godine želela sam da završim priču vezanu za reprezentaciju. Izgubljeno finale, nisam videla sina tri meseca. Sve mi se skupilo i želela sam da tu bude kraj. Međutim, posle razgovora sa predsednikom Boričićem, predomislila sam se jer sam kao sportista jako želela da odem na Olimpijske igre", rekla je Vesna Čitaković Đurišić agenciji Beta.

Odbojkašice Srbije poražene su u četvrtfinalu u Pekingu od selekcije Kube.

"Uspeli smo, plasirali smo se na Olimpijske igre, došli do četvrtfinala. Možda sam u najboljim igračkim godinama, ali je moja porodica u prethodne četiri godine najviše trpela. Moj sin sada ima četiri i po godine i ja više nemam srca da ga ostavljam iako mi je žao što su utakmice na Olimpijadi moji poslednji mečevi u reprezentaciji", dodala je Vesna Čitaković Đurišić.


Vesna Čitaković Đurišić, koja igra na poziciji srednjeg blokera, izrazila je uverenje da se njen izostanak iz nacionalnog tima neće osetiti u igri.

"Svako ko ode, bez njega se može i mora, nema tu nikakve ljutnje, čelici saveza i članovi stručnog štaba reprezentacije znaju i razumeju moju situaciju i situaciju svake devojke koja želi ili ne želi, ili ne može da igra za reprezentaciju. Niko se tu ne ljuti, nisu ni takvi ljudi. Posle 15 godina, toliko vremena i svega što sam dala reprezentaciji, vreme je da odem. A što se tiče igrača na mojoj poziciji, ima više veoma mladih devojaka koje su talentovane i mogu da to iznesu na svojim leđima", istakla je sada već bivša kapitenka nacionalnog tima.

Ona je ocenila i da je Jelena Nikolić prava osoba za novog kapitena.

"Jelena je osoba koja bi trebalo da nastavi tamo gde sam ja stala, da preuzme kapitensku traku, prvenstveno zato što ima iskustvo, staž koji joj to dozvoljava. Uz jednu molbu, moraće da nosi broj 11", dodala je Vesna Čitaković Đurišić u intevrjuu agenciji Beta.
Nazad na vrh Ići dole
any94




Posts : 70
Join date : 20.05.2009

INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA Empty
PočaljiNaslov: DJERISILO!   INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA I_icon_minitimeSub Maj 23, 2009 9:07 am

U anketi „Blica“ u kojoj je glasalo više od 3.600 ljudi, za najlepšu sportistkinju na Olimpijadi u Pekingu izabrana je naša odbojkašica Ivana Đerisilo-Stanković, koja je sa 34 odsto osvojenih glasova ubedljivo zauzela prvo mesto. Druga je nemačka džudistkinja Romi Tarangul, dok je u „foto-finišu“ treće mesto pripalo paragvajskoj bacačici koplja Lerin Franko.


Ivana Đerisilo-Stanković je rođena 1983. u Beogradu, a karijeru je započela u Crvenoj zvezdi, 2004. odlazi u italijansku Vičencu za koju je igrala dve godine. Karijeru je 2006. nastavila u Turskoj, igrala je za Erzačibaši, a prethodnu sezonu je nastupala za švajcarski Volero.
Prošle godine Ivana je prošla kroz najteži period u životu, zbog teške povrede ramena propustila je Evropsko prvenstvo na kojem su naše odbojkašice osvojile srebrnu medalju.
- Kada su mi lekari saopštili da je povreda ozbiljna i da je potrebna operacija, došla sam kući i bukvalno vrištala od besa i nemoći. Mislila sam u tom trenutku: „Ma ne moram da igram više odbojku, samo da odigram Evropsko prvenstvo i uzmem medalju“. Ali posle prespavane noći, i kada mi je doktor rekao da nije stvar u tome da li ću moći i dalje da igram odbojku, već i da li ću sutra moći da podignem svoje dete a da mi ne izleti rameni zglob, shvatila sam da je situacija veoma ozbiljna - izjavila je Ivana prošle godine za „Puls“.
Po njenim rečima, u tim trenucima najveću podršku joj je davao suprug Boris Stanković, nekadašnji rukometaš Crvene zvezde.
Ipak, sjajna odbojkašica, koju mnogi ubrajaju među naše najlepše sportistkinje, uspela je da se oporavi i nastupi u Pekingu.
Inače, Ivanini omiljeni glumci su Džordž Kluni i Sandra Bulok, u retkim trenucima odmora voli da odigra partiju tenisa. Nakon završetka karijere kaže da bi želela da se bavi kompjuterskim inženjeringom.
U našem izboru, četvrto mesto zauzela je američka plivačica Amanda Berd za koju se juče pojavila interesantna priča. Naime, američki mediji objavili su da je navodno u vezi sa kolegom Majklom Felpsom, osvajačem osam zlatnih medalja u Pekingu. Iako su njih dvoje demantovali te priče, tabloidi navode da je na pomolu nova sportska romansa, a „dobro obavešteni“ izvori tvrde da se za Felpsovu naklonost bori i britanska manekenka Lili Donaldson.
Nazad na vrh Ići dole
any94




Posts : 70
Join date : 20.05.2009

INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA Empty
PočaljiNaslov: NIKOLA GRBIC..   INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA I_icon_minitimeSub Maj 23, 2009 9:08 am

Никола Грбић игра у Светској лиги
Капитен одбојкашке репрезентације Србије Никола Грбић одлучио је након разговора са председником Одбојкашког савеза Србије Александром Боричићем да и ове године игра у Светској лиги.
Прослављени ас је нагласио да је за њега велики изазов чињеница да ће се финални турнир Светске лиге играти у "Београдској арени".
"За ту дворану ме вежу веома лепе успомене и верујем да ће Арена у јулу поново бити испуњена до последњег места. Одлучио сам да играм у Светској лиги, а за после ћемо видети", навео је Грбић.
Селектор репрезентације Србије Игор Колаковић оцинио је Грбићеву одлуку као "изузетно повољну и охрабрујућу вест" за наш национални тим, али и за све љубитеље одбојке у Србији.
"Сви веома добро знају колико Николино присуство значи за квалитет и амбиције репрезентације. Сигурно је да ћемо са њим добити и на компактности тима. О Грбићевом ангажману у Светској лиги накнадно ћемо се договорити, с обзиром на то да се сезона у Италији завршава у мају", поручио је Колаковић.
Грбић је до сада у Светској лиги за репрезентацију одиграо 122 утакмице током десет учешћа на престижном такмичењу под окриљем ФИВБ.
Капитен српског тима, најбољи играч Европе 1997. године, укупно је са репрезентацијом освојио 17 медаља - злато и бронзу на Олимпијским играма, сребро на првенству света, три сребра и две бронзе у Светској лиги, бронзе на Светском Купу, Светском купу шампиона и Светском купу изазивача, као и злато, сребро и четири бронзе на европским првенствима.
Nazad na vrh Ići dole
any94




Posts : 70
Join date : 20.05.2009

INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA Empty
PočaljiNaslov: Re: INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA   INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA I_icon_minitimeSub Maj 23, 2009 9:08 am

Nikola ponovo diže za „orlove“
Sreda - 18.03.2009
Novi juriš na titulu, sa starim kapitenom. Odbojkaši Srbije će u Svetskoj ligi ponovo moći da računaju na Nikolu Grbića (35), koji je posle razgovora sa predsednikom OSS-a Aleksandrom Boričićem odlučio da se vrati u reprezentaciju.
- Znam da sam rekao da želim da završim reprezentativnu karijeru, ali za mene veliki izazov predstavlja činjenica da će se ove godine finalni turnir Svetske lige igrati u „Beogradskoj areni“, a za posle ćemo videti - rekao je Nikola Grbić, koji je dosad u Svetskoj ligi zabeležio 122 utakmice.
Odbojkaši Srbije se nalaze u grupi sa Francuskom, Južnom Korejom i Argentinom.
Nazad na vrh Ići dole
any94




Posts : 70
Join date : 20.05.2009

INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA Empty
PočaljiNaslov: MAJA OGNJENOVIC   INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA I_icon_minitimeSub Maj 23, 2009 9:09 am

Маја Огњеновић предводила Јези до првог трофеја
Одбојкашица Србије Маја Огњеновић и тренер Драган Нешић предводили су италијански Јези Монтескјаво до првог трофеја у историји клуба. У финалу Купа изазивача, који је одигран у Језију, победили су Панатинаикос са 3:0 (25:20, 25:20, 25:13. ЦЕВ куп освојила је Асистел Новара из Италије.
Најбољи техничар турнира: Маја Огњеновић
Асистел Новара
Маја Огњеновић проглашена је за најбољег техничара финалног турнира КУпа изазовача, а одбојкашица Панатенаикоса Сања Томашевић за најбољег сервера.
У борби за 3. место у Купу изазивача Лењинградка из Санкт Петербурга савладала је шпански Албасете са 3:2 (25:19, 22:25, 19:25, 25:19, 15:Cool.
Трофеј намењен победнику ЦЕВ купа освојила је такође италијанска екипа Асистел Новара.
У финалу победила је руску екипу Уралочку Јекатеринбург са 3:0 (25:18, 25:21, 25:13).
Треће место припало је Фенербахчеу. Турски тим савладао је у мечу за бронзу Вилсбибург са 3:1 (25:23, 25:19, 23:25, 25:13).
Финални турнир ЦЕВ купа одигран је у Новари.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA Empty
PočaljiNaslov: Re: INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA   INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
INTERVJUJI SA NASIM ODBOJKASIMA-ODBOJKASICAMA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srbija sport forum :: Odbojka :: Lige, klubovi, odbojkasi....-
Skoči na: