Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 Bojana Jovanovski - novosti i slike

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 11:56 am

Jovanovska juriša na Njujork
Utorak, 25. avgust 2009. 09:48
[You must be registered and logged in to see this link.]


Sedamnaestogodišnja Bojana Jovanovski u utorak uveče će odigrati meč prvog kola kvalifikacija za US open.

Ona će se na kraju programa na terenu broj 17 sastati sa Kineskinjom Li Đingđing. Ukoliko ostvari pobedu, do ulaska u glavni žreb čekaće je još dve prepreke.

Jovanovska trenutno zauzima 229. mesto na WTA listi i najbolje je rangirana srpska teniserka, posle Jelene Janković i Ane Ivanović.

Ove godine je nastupala na ITF turnirima i u tri navrata stigla do polufinala (Antalija, Sarajevo, Torun).

Otvoreno prvenstvo SAD igra se za ukupni nagradni fond od 20 miliona dolara.

(Beta/MONDO, foto: MN Press)


Poslednji izmenio Mirjana MP dana Uto Avg 25, 2009 11:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 11:58 am

Srecno! cheers
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 12:02 pm

Ajde Boki,inace ona je vec izgubila pre od ove devojke,samo napred Bojana Smile
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 12:22 pm

Citat :
Srecno, naravno!

Citat :
Nije vazno sto je izgubila ranije, to ne znaci da ce i sad da izgubi Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 12:39 pm

Naravno da ne znaci to niko nije ni rekao,mada ja mislim da nece proci,iskreno
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 2:43 pm

Napred Bojana!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 4:11 pm

u 22 casa pocinje mec Cool
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeSre Avg 26, 2009 12:24 am

Jovanovski prosla prvo kolo kvalifikacija!!!Bravo Boki!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeSre Avg 26, 2009 10:39 am

Evo malo statistike sa Bojaninog meca Wink

[You must be registered and logged in to see this link.]

US OPEN: Jovanovski dobro počela
Sreda, 26. avgust 2009. 10:34
[You must be registered and logged in to see this link.]

Srpska teniserka Bojana Jovanovski sa uspehom je odradila prvo kolo kvalifikacija za predstojeći US Open.

Mlada teniserka je u prvoj rundi nadigrala Kineskinju Lu Đingđing rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:2.

Jovanovski, koja je posle Jelene Janković i Ane Ivanović najbolje plasirana srspka teniserka na WTA listi, u drugom kolu kvalifikacija igraće protiv Ruskinje Ekaterine Bičkove, koja je bez mnogo muke eliminisala domaću igračicu Koko Vandevege - 6:0, 6:3.

Ruskinja je postavljena za 11. nosioca u kvalifikacijama.

Ukoliko 17-godišnja Jovanovski uspešno savlada i drugu prepreku za ulazak u glavni žreb poslednjeg Gren slema sezone biće joj potrebna još jedna pobeda.

Otvoreno prvenstvo SAD startuje 31. avgusta i igra se za ukupni nagradni fond od 20 miliona dolara.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeSre Avg 26, 2009 11:30 am

Bravo!
Srecno u nastavku! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeSre Avg 26, 2009 4:48 pm

brrravoo..srecnooo u nastavku..ajdee
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeČet Avg 27, 2009 12:24 pm

Samo napred Boko!!!!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeSub Avg 29, 2009 10:58 am

29. avgust 2009. | 03:59 | Izvor: B92
Meč Jovanovske prekinut zbog kiše

Meč mlade srpske teniserke Bojane Jovanovski u trećem kolu kvalifikacija za US open prekinut je zbog kiše.

Jovanovska je odigrala samo dva gema protiv Karli Gulikson iz SAD-a, a rezultat je 1:1. Meč je trebalo da počne oko 19h po srednjeevropskom vremenu, ali je kiša poremetila planove, pa će Jovanovska meč morati da završi u subotu. Srpkinja, koja 31. decembra puni 18 godina, u prve dve runde eliminisala je Kineskinju Lu Đingđing i 11. nosioca Jekaterinu Bičkovu.

Karli Gulikson u novembru puni 23 godine, a do sada nije prošla prvo kolo ni na jednom od Gren slem turnira. U karijeri je osvojila dva ’fjučersa’, poslednji u Hemondu (50.000 dolara) prošle godine. Trenutno je 132. teniserka na WTA listi, a najbolji rang joj je devet mesta više.

Ukoliko prođe u glavni žreb, potencijalne protivnice Bojane Jovanovski su Monika Nikulesku, Lurdes Dominges-Lino, Jelena Dementijeva, Alize Korne, Žili Koan, Severin Bremon, Frančeska Skjavone, Marija Kiriljenko, Kaja Kanepi, Magdalena Ribarikova, Ana Čakvetadze, Džil Krejbas, Timea Baščinski, Andrea Petković ili još jedna kvalifikantkinja.


US open, poslednji Gren slem turnir u sezoni, počinje 31. avgusta.


Srecno! cheers
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeNed Avg 30, 2009 12:28 pm

Bojana je izgubila rezultatom 2-0,5-7 2-6, Sad
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeUto Sep 08, 2009 10:54 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Jovanovski: US Open - podsticaj za novi uspeh
Ponedeljak, 7. septembar 2009. 17:56

Debi Bojane Jovanovske na gren slem turnirima protekao je dobro. Treća teniserka Srbije je na US Openu igrala kvalifikacije i stigla na korak od glavnog žreba - u trećoj rundi savladala ju je Amerikanke Karli Gulikson, koja zauzima 132. mesto na svetu.

"Zadovoljna sam igrom na mečevima u Njujorku, na svom prvom nastupu na jednom tako važnom takmičenju. Postigla sam dobar rezultat, mada sam svesna da sam mogla i mnogo više", izjavila je Jovanovski po povratku sa US Opena.

"Početak turnira bio je onakav kakav sam i želela. Servis je sjajno funkcionisao, dobro sam se kretala, udarci su me služili, sve se poklopilo. Stigla sam do samog finiša kvalifikacija, a onda smo imali neplanirani dan pauze zbog kiše, što me je malo dekoncentrisalo. Imala sam dobre šanse da meč protiv Gulikson okrenem i završim u svoju korist, ali je bilo presudno neiskustvo. Ipak, zadovoljna sam postignutim na prvom profi gren slem turniru", dodala je 17-godišnja srpska teniserka, koja je iskoristila priliku da se upozna i fotografiše sa velikim brojem vrhunskih tenisera.

Bojana je po povratku u Beograd nastavila da trenira i priprema se za turnire koji slede.

"Za deset dana putujem u Bugarsku gde ću odigrati turnir nagradnog fonda 100.000 dolara na šljaci, a nakon toga sledi ekipno evropsko prvenstvo u Ljeidi, gde ću se sa koleginicama iz reprezentacije boriti za zlato u konkurenciji do 18 godina. Verujem u naš uspeh, imamo kvalitet i šansu da Srbiji dovedemo do krova Evrope".

Bojana je istakla da je vreme kada je morala da napravi pauzu zbog povrede iza nje i da je spremna da beleži uspehe.

Takmičarsku 2009. godinu započela je tek u aprilu, nakon dvomesečnog oporavka.

"Imala sam dužu i neočekivanu pauzu zbog povrede, pa sam sezonu počela tek u aprilu. Zbog toga su svi planovi po pitanju turnira morali da se promene. Počela sam sa manjim turnirom nagradnog fonda 10.000 dolara u Antaliji, gde sam stigla do polufinala. Usledio je period loših partija, nikako nisam mogla da pronađem ritam i pravu igru, ali se to sada sve promenilo. US Open mi je vratio samopouzdanje. Motivisana sam, verujem u sebe i želim samo da nastavim sa dobrom igrom i rezultatima i da do kraja sezone zabeležim što bolji plasman na WTA listi", naglasila je Jovanovski, koja će na novoj listi najboljih teniserki biti rangirana oko 210. mesta.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitimeSub Nov 28, 2009 3:48 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bojana na pragu Top 150!
Autor: GoSerbia | 28 nov 2009

Talentovana srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u finale ITF turnira u Tojoti, što je njeno druga borba za titulu. Jovanoviski je u polufinalu japaskog turnira, koji se igra za nagradni fond od 75.000 američkih dolara i velikih 130 bodova, savladala Jung Jan Čan sa 2:1, po setovima 7:6, 4:6 i 6:4. Mlada Beograđanka će se za titulu boriti protiv 39-godišnje Japanke Kimiko Date Krum.

Ovo je najveći uspeh do sada za 17-ogodišnju teniserku, povremenu članicu Fed kup reprezentacije Srbije. Bojana je upisala novih 32 poena (ukupno 374), i to joj trenutno obezbeđuje 153. mesto na WTA listi, a dodatno može da je ohrabruje činjenica da je u samo dva dana savladala dve teniserke iz prvih 100. Kad se zna da je sezonu počela na 561. mestu onda je jasno da je Jovanovska ove godine napravila veliki skok.

Jovanovska će sutra u ranim jutarnjim satima po srpskom vremenu igrati finale protiv Japanke Kimiko Date Krumm, 4. nosioca na turniru, veteranke koja je pre 15 godina bila četvrta teniserka planete i koja je u svoje vreme igrala polufinale Vimbldona i Rolan Garosa.

Bojana Jovanovski je za sledeću nedelju prijavljena na 25.000 dolara vredan turnir u Prerorvu u Češkoj, mada ostaje pitanje da li će na njemu igrati, dok bi sredinom decembra trebalo da nastupi na veoma jakom čelindžeru u Dubajiu (75.000 dolara), gde je trenutno na listi za kvalifikacije.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Sponsored content





Bojana Jovanovski - novosti i slike Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski - novosti i slike   Bojana Jovanovski - novosti i slike I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Bojana Jovanovski - novosti i slike
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Viktor Troicki - novosti i slike
» Janko Tipsarevic novosti i slike:)
» Novosti........
» Novosti o reprezentacijama...
» Novosti!!!!!!!!!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srbija sport forum :: Tenis :: Teniseri i teniserke-
Skoči na: