Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 Komentari, izjave o finalu Srbije!

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Komentari, izjave o finalu Srbije! Empty
PočaljiNaslov: Komentari, izjave o finalu Srbije!   Komentari, izjave o finalu Srbije! I_icon_minitimeNed Sep 20, 2009 4:34 pm

Mnogi su komentarisali o prolasku Srbije u finale, a komentarisace i o epilogu tog finala protiv Spanaca!
Momci naprijed, a da vidimo sta su to izjavljivali neki! Komentari, izjave o finalu Srbije! 71355
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Komentari, izjave o finalu Srbije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari, izjave o finalu Srbije!   Komentari, izjave o finalu Srbije! I_icon_minitimeNed Sep 20, 2009 4:35 pm

Komentari, izjave o finalu Srbije! 3309oo8
"Teodosić bi dao trojku i preko Čaka Norisa!"
Nedelja, 20. septembar 2009. 11:02

Nije mnogo trebalo ljubiteljima košarke u Srbiji da naprave vic koji veliča igru Miloša Teodosića, junaka pobede nad Slovenijom koja je "orlove" poslala u finale.

Momak, koji je sada član Olimpijakosa, postigao je 32 poena, pogađao neke neverovatne šuteve zbog kojih je Beograd "urlao" od sreće u subotu uveče, zbog kojih su se naši igrači na klupi hvatali za glavu, što od sreće, što od neverice, a neki su čak "preživeli infarkt", kao Miroslav Raduljica.

Godinama već, smišljaju se šale o tome šta sve može Čak Noris, a vrhunac snage i moći je kada nadmašite čak i Čaka Norisa.

E, to je uspelo Milošu Tedosiću.

U jednom od komentara čitalaca MONDA na našoj Facebook stranici a na FOTO-GALERIJU, piše sledeće: "Miloš Teodosić bi dao trojku čak i preko Čaka Norisa!".

Vrhunsko umeće, zar ne? I Tea i čitaoca koji je ostavio komentar. Sve je rečeno u jednoj rečenici.

Sportska štampa u Srbiji puna je reči hvale...ma, kakve hvale, ode o igri Miloša Teodosića, za koga je trener Vlade Đurović odmah posle meča, konstatovao: "Dobili smo novog Sašu Đorđevića".

Sale Nacionale, pa Teo Nacionale.

Daj i neku Špancima u finalu!

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Komentari, izjave o finalu Srbije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari, izjave o finalu Srbije!   Komentari, izjave o finalu Srbije! I_icon_minitimeNed Sep 20, 2009 4:37 pm

Raduljica: Mislim da sam dobio infarkt!
Nedelja, 20. septembar 2009. 10:26

Ko ima slabo srce, sigurno mu je "trokiralo" u subotu uveče gledajući polufinale Evropskog prvenstva u košarci, koje je, srećom, pripalo Srbiji.

I mlado srce kakvo ima Miroslav Raduljica "zadrhtalo" je.

"Sve je ovo prelepo. Mislim da sam dobio infarkt, samo mi još uvek nisu javili", rekao je Raduljica u polušali posle pobede nad Slovenijom u polufinalu EP u Poljskoj.

Upitan može li da bude lepše od ovoga, centar je onako mladalački odgovorio: "Naravno, ako osvojimo zlato! Imamo snage, ništa nije problem za nas. Sve se može, kad se hoće".

Stefan Marković se bacao po parketu, šutirao, promašivao, hvatao lopte, leteo...Dobio je pohvale i od junaka pobede Miloša Teodosića. A i Stefan je uzvratio Teu rečima: "Čovek ima herca!".

"Ovo je ludnica, nemam reči da opišem emocije. Prvi Evrobasket sam završio već u prvom krugu, sada sam u finalu. Totalni kontrast", istakao je Marković.

"Krenuli smo loše, bili dekoncentrisani. A onda je došlo to veliko drugo poluvreme, za pamćenje. Pohvalio bih Tea, čovek je igrao, svaka mu čast. Pokazao je da ima herca, treba imati srca za takve šuteve. Svima je pokazao koliko vredi, naročito onima koji su ga omalovažavali. Niko nije verovao da možemo ovaliko dobro da igramo".

Finale?

"Nema predaje, pokušaćemo da iznenadimo favorizovane Špance. Više nemamo šta da izgubimo. Mi smo ovde došli sa ciljem da se plasiramo na Svetsko prvenstvo, a sada već imamo medalju. Naredna stanica je zlato. Srebro je tu, ali čeka da za manje od 24 časa dobije pozlatu. Možda zvučim prepotentno, ali ko može da kaže da nemamo kvalitet", rekao je borbeni plej.

Posle meča sa Slovenijom srpski košarkaši su imali pomešana osećanja - velika sreća zbog prolaska u finale i obezbeđene medalje, ali i blagog stanja šoka zbog izuzetno napetog meča.

Nemanja Bjelica je iz dvorane "Spodek" izašao u društu Nenada Krstića, peškirom je omotao glavu i samo e osmehivao.

"Ovo je strašno, mnogo sam srećan zbog svega. Napravili smo ogroman uspeh, verujem da je cela nacija ponosna na nas. Ne znam šta više da kažem, nije mi dobro. Moram da odmorim malo, pa da napadnemo zlato", rekao je Bjelica.

Krilo Crvene zvezde se potom zahvalilo doktoru i fizioterapeutima, koji su uložili velike napore da bude spreman za polufinale, a onda se umešao kapiten Nenad Krstić:

"A meni da se zahvališ, što te pazim cele pripreme?"

"Pitajte ga gde je bio prošle godine, pre podne je radio, a drugu smenu igrao košarku u Austriji. Šalu na stranu, momak je sjajan, kao i svi ovde", nastavio je Krstić.

Kao i svi, i kapiten je pohvalio veliku igru Miloša Teodosića.

"Teo je odigrao fenomenalno, svaka čast i ostalim momcima. Ovo je velika timska pobeda, na ovome se nećemo zaustaviti. Mi još uvek nismo drugi. Igramo za zlato, pokušaćemo da ga osvojimo. Imamo veliku šansu, nadam se da ćemo je iskoristiti".

Novica "Ubica" Veličković uvek ima nešto da doda. I uvek je to ono pravo.

"Vratili smo se u vrh evropske košarke. Ne želim da se ponavlja, ali malo njih je verovalo u nas. Mi smo pobednici, imamo taj gen kao i mnoge generacije pre nas. Već imamo srebro oko vrata, ali zlato je zlato".

Kada je čuo da se u Beogradu i u drugim gradovima Srbije slavi, Novica je prokomentarisao: "Nemojte to da mi radite, sav sam se naježio. Pozdrav za celu Srbiju, ovo je finale za naš narod!".

Kao i cela reprezentacija i Novica je pohvalio Teodosića.

"Cela ekipa je igrala fenomanalno, ali Teo je imao utakmicu života. Neću da ga ureknem, ali ovakvi mečevi se nikada ne zaboravljaju. Do sada nisam video da neko tako odigra. Veliki plejmejker, veliki igrač. U jednom momentu, kada je ulazio na parket, rekao sam mu da se ovo rešava srcem i hrabrošću. On je to najbolje pokazao. Niko se nije uplašio, ali on je bio neverovatan. Svi treba da uče od Srbije", u svom stilu kaže Veličković.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Komentari, izjave o finalu Srbije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari, izjave o finalu Srbije!   Komentari, izjave o finalu Srbije! I_icon_minitimeNed Sep 20, 2009 4:40 pm

Teodosić: Ovakve utakmice me ne umaraju!
Nedelja, 20. septembar 2009. 02:05

Reprezantacija Srbije najmlađi je i najujednačeniji tim na Evrobasketu. Ipak, za velika dela nekada je neophodna eksplozija pojedinca, a ono što je Miloš Teodosić uradio u polufinalu EP protiv Slovenije graniči se sa nemogućim.

Teodosić, junak meča i strelac 32 poena, od čega je većinu postigao u finišu utakmice i produžetku (96:92), nijednog trenutka posle meča nije se ponašao kao zvezda.

"Možda je samo došao takav dan... Nisam razmišljao previše, lopta je došla do mene i šutnuo sam. Ali, sve to ne bi vredelo da ogroman posao nije pre toga obavio Stefan Marković. I Novica Veličković je izašao na kraj sa Jakom Lakovičem", setio se najefikasniji igrač meča da pomene i one koji su bili zaduženi za "prljav posao".

PROČITAJTE IZVEŠTAJ SA UTAKMICE

POGLEDAJTE FOTO-GALERIJU

"Šta još da vam kažem posle ovoga? Mislim da ni mi sami nismo verovali u preokret u nekim trenucima, ali smo kao najmlađi našli snagu i ušli u finale... Tamo su šanse podjenake", dodao je Teodosić, koji je u produžetku delovao kao da je tek ušao u igru.

"Ovakve utakmice me ne umaraju!"

Teodosić: Ovakve utakmice me ne umaraju!



Teo je potom dodao:

"Verujte, nije lako u ovim godinama zadržati koncetraciju u ovakvom meču. Dokazali smo onima koji nisu verovali u nas da je krajnje vreme da počnu".

Dok nije konačno krenuo šut spolja u drugom poluvremenu, jedini razlog zbog kojeg nismo gubili sa 30 poena razlike bili su naši centri: Kosta Perović i Nenad Krstić.

"Ljudi, nalazim se u potpunoj euforiji i teško mi je da razmišljam racionalno", slegao je ramenima Perović i pokušao novinare da usmeri ka kolegi.

"Samo Milenko Tepić može da priča u ovim momentima... Ne mogu da kažem da smo ovo očekivali, ali smo sanjali", dodao je Kosta.

U nedelju...

"Mi smo dokaz da srce zaista može da se ostavi na terenu... Sve je moguće uz malo sreće, pa tako i u finalu, gde nemamo šta da izgubimo", namignuo je Perović novinarima.

Teodosić: Ovakve utakmice me ne umaraju!



Najstaloženiji bio je, naravno, selektor Dušan Ivković. Za njega je plasman u finale EP sve samo ne čudo. Tri puta je Duda kao selektor nastupao na Evropskim prvenstvima i tri puta osvojio - zlato!

"Videlo se da nam je na svim mečevima nedostajalo iskustvo i ovoga puta sam to momcima i rekao kada smo gubili. Kazao sam da ako prestanemo da igramo glupavo, možemo da dobijemo i oni su to ozbiljno shvatili. Bolje su zaigrali odbranu i odmah se video rezultat. Ja im od srca čestitam na onome što su prikazali, na hrabroj igri i plasmanu u finale. Sada je sve moguće… Ja sam i pre početka šampionata rekao da će biti teže proći u drugu rundu nego osvojiti medalju, a sada kada smo stigli do kraja mogu da obećam da ćemo dati maksimum da pokušamo da prođemo i tu poslednju prepreku", istakao je selektor srpskog tima.

Novicu Veličkovića u polufinalu nije hteo koš, ali statistika je generalno slepa za njegov doprinos na parketu. To je nešto što deli velike i dobre košarke. Ako ga u nedelju krene šut, kao što nije u duelu sa Slovencima, biće...

"Ovo je zaista veliki uspeh ove generacije i velika pobeda ostavrena posle lošeg prvog poluvremena. Uspeli smo da se vratimo zahvaljujući hrabroj igri. Ovim trijumfom vratili smo Srbiju u sam vrh evropske košarke. Sada nam sledi finale u kojem ćemo opet dati sve od sebe. Već sam rekao mnogo puta da mi ne igramo da bismo gubili mečeve, već da bismo pobedili. Vodimo se tom devizom tokom celog šampionata a tako će biti i protiv Španije", izjavio je Novica Veličković.

(MONDO, foto: MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Komentari, izjave o finalu Srbije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Komentari, izjave o finalu Srbije!   Komentari, izjave o finalu Srbije! I_icon_minitimeNed Sep 20, 2009 4:41 pm

Divac: Rasterećenost adut Srbije (VIDEO)
Nedelja, 20. septembar 2009. 12:47

Poput većine ljubitelja košarke sa ovih prostora i bivši asovi plavih prate nastupe Srbije na EP u Poljskoj.

Nekadašnji majstori pod obručima, poput Vlade Divca, Predraga Danilovića, Žarka Paspalja, Raše Radovanovića, koji su sa velikih takmičenja doneli pregršt medalja, složno su ocenili da je Dušan Ivković selektirao sjajnu ekipu koja je Srbiji posle sedam godina ponovo obezbedila medalju.

"Klinci su već napravili fantastičan uspeh u Poljskoj kada su obezbedili direktan plasman na naredno SP u Turskoj. Ulazak u finale je stvarno nešto sjajno. Duda je skolpio super ekipu i nparavio sjajnu atmosferu. Odabrao je najbolje. Sudeći prema imenima možda postoje igrači sa većim rejtingom, ali ako gledamo odnos prema reprezentaciji, ovo je najbolje što Srbija ima", izjavio je za "Žurnal" Divac.

Predsednik OKS istakao je da je sada u finalu sve moguće.

"Španci su iz meča u meč podizali formu i sigurno su favoriti u finalnom meču. Ipak, borba za zlato je posebna utakmica u kojoj je sve moguće. Ako naši momci odigraju rasterećeno sa mnogo želje kao u finišu protiv Slovenije, nije isključeno da mogu i na vrh Evrope", ocenio je Divac.

Predrag Danilović takođe je "skinuo kapu" Dudi i njegovim pulenima.

"Bez obzira na to šta će uraditi u finalu, Srbi su već napravili pravi podvig u Poljskoj. Sada im predstoji najvažniji meč i ne sumnjam da će u njemu ponovo svi dati maksimum. Čestitam dudi i igračima na prikazanom, i posebno me raduje što među novih mladim herojima ima dosta igrača Partizana", rekao je Danilović.