Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Evropsko prvenstvo - Austrija 2010! Empty
PočaljiNaslov: Evropsko prvenstvo - Austrija 2010!   Evropsko prvenstvo - Austrija 2010! I_icon_minitimePon Jan 25, 2010 4:24 pm

EP u Austriji!
Mirjana MP
Mirjana MP

Posts : 950
Age : 31

PočaljiNaslov: Re: Evropsko prvenstvo - Austrija 2010!   Evropsko prvenstvo - Austrija 2010! I_icon_minitimePon Jan 25, 2010 4:26 pm

"Orlovi": Zasluženo idemo kući

"Jako razočaravajući učinak. Nama je cilj bio da izađemo sa takmičenja sa jednom pozitivnom energijom, da svi budu zadovoljni. To nismo učinili", rekao nakon eliminacije sa EP selektor Srbije Sead Hasanefendić.

Evropsko prvenstvo - Austrija 2010! V158871p0

Srbija je u Austriju na Evropsko prvenstvo otišla se veliki ambicijama. Najvaljivala se čak i borba za jednu od medalja, a kao prvi cilj postavljen je plasman u drugi krug. Posle tri utakmice, protiv Islanda, Danske i Austrije, "orlovi" se vraćaju kući sa samo jednim bodom, srećno osvojenim u prvom kolu protiv Islanda.

U odlučujućem meču Austrija je pobedila "orlove" sa 37:31.

Selektor Srbije Sead Hasanefendić izjavio je posle poraza od Austrije da je učinak njegovog tima na Evropskom prvenstvu veoma razočaravajući, a da će se planovi znati po povratku u Beograd.

"Počeli smo dobro, odlično, ali ulaskom drugog golmana Tomasa Bauera sve se promenilo. Naše emocije su sada uzdrmane. Mislim da smo krenuli na utakmicu sa velikom željom", rekao je Hasanefendić na konferenciji za novinare u Lincu.

Prema njegovim rečima, u drugom poluvremenu ekipa je počela drugačije da igra i Austrija se vratila u meč.

"Jako razočaravajući učinak. Nama je cilj bio da izađemo sa takmičenja sa jednom pozitivnom energijom, da svi budu zadovoljni. To nismo učinili", rekao je Hasanefendić.

On je dodao da je ekipa ostavila "jako bledi utisak u prve dve utakmice".

Na pitanje kakvi su dalji planovi stručnog štaba, on je odgovorio:

"Planovi su da idemo do Beograda, da analiziramo, pa ćemo da vidimo šta ćemo dalje".

Desni bek reprezentacije Aleksandar Stojanović naglasio je da nije imao problema niti sa protivničkim golmanom, niti u igri.

"Mi smo igrali odlično prvih 15 minuta. Posle nismo imali rešenja za njihovu odbranu i golmana Bauera", rekao je Stojanović.

Selektor Austrije Dagur Sigurdson je istakao da je verovao da njegova ekipa može da se plasira u drugi krug na EP.

"Verovali smo i znali smo da će biti teško. Ovo je bila odlična utakmica za nas i čestitam svim igračima", rekao je Sigurdson.

Jedan od najboljih igrača meča sa Austrijom, Nenad Vučković, nije znao šta da kaže posle meča.

"Jako mi je teško. Ako nešto budem rekao, možda i ne mislim tako... Život ide dalje... Gledaćemo da ovo zaboravimo što pre i da se okrenemo nekim novim pripremama, ...kvalifikacijama koje nas čekaju za Svetsko prvenstvo", rekao je Vučković agenciji Beta.

Reprezentativac Srbije Momir Iić je naglasio da je prvo poluvreme bilo u redu, a da ne zna šta se potom dogodilo.

"Odigrali smo taktički veoma loše, nismo radili stvari koje smo radili u prvom poluvremenu. Oni su zasluženo pobedili i ja im čestitam. Šta da kažem, teško mi je što ne idemo u drugi krug. To je ponižavajuće... Kao igrač ne mogu da podnesem poraz, a ne to što ne idemo u drugi krug ", rekao je Ilić agenciji Beta.

Pivotmen Alem Toskić ocenio je da Srbija zaslužemo ide kući, jer na šampionatu ništa nije pokazala.

"Idemo kući, razočarani pruženim na prvenstvu. Austrija je bila bolja i zaslužemo ide dalje. Mi ništa nismo pokazali", rekao je Toskić agenciji Beta.

Reprezentativac Srbije Žarko Šešum istakao je da je ekipa mislila da može da se izvuče u poslednjem meču.

"Dobro smo počeli, ali ponovile su nam se greške iz prethodnih utakmica. Oni su bili motivisani, mi nismo mogli da ih ispratimo. Ja lično osećam da je ovo neuspeh, jer smo 'na papiru' bolji od Austrije, ali to to nismo pokazali i idemo kući", rekao je Šešum.
Mirjana MP
Mirjana MP

Posts : 950
Age : 31

PočaljiNaslov: Re: Evropsko prvenstvo - Austrija 2010!   Evropsko prvenstvo - Austrija 2010! I_icon_minitimeUto Jan 26, 2010 9:48 pm

[color=red]RUKOMET: Francuzi blizu polufinala[/color

Francuzi napravili veliki korak ka polufinalu, Island deklasirao Rusiju, Hrvati neuverljivom igrom do pobede nad domaćinom.

Ni posle drugog kola druge faze Evropskog prvenstva u rukometu ništa još nije izvesno.

Najubedljivije igre do sada prikazali su Španci, Francuzi su napravili korak ka polufinalu, a Hrvati su posle remija protiv Islanda, u neizvesnom meču ipak slavili protiv domaćina Austrije, koja je otpisana iz borbe za polufinale.

U Grupi 1, Island je deklasirao Rusiju - 38:30, a pobednik je bio poznat već posle prvog poluvremena, kada su "baćuške" zaostajale čak devet golova (19:10).

Posle remija sa Islandom, Hrvatska je tražila pobedu nad upornim Austrijancima, koji su i pored toga što su izgubili sve šanse za polufinale, igrali vrlo motivisano. Na kraju, pobeda Hrvatske - 26:23, koja je ostvarena u finišu meča.

U Grupi 2, ubedljive pobede favorita. Francuska je bez problema dotukla Sloveniju 37:28, zahvaljujući pre svih izvanrednom Mikaelu Giguu (deset golova iz deset pokušaja!).

Slovenci su dobro igrali prvih pola sata i otišli su na odmor sa golom prednosti - 18:17. Ali, u nastavku, Francuzi prave seriju 6-1, za vođstvo 23:19, koje su do kraja samo uvećali.

Španci su bez većih problema dobili Nemce 25:20. Već u prvom poluvremenu "furija" je napravila solidnu razliku 14:9, koju je rutinskom igrom održala do kraja meča.

REZULTATI 2. KOLA, DRUGE FAZE:

GRUPA 1 (BEČ)

Rusija - Island 30:38
Austrija - Hrvatska 23:26
Danska - Norveška (20.10h)

TABELA: Hrvatska 7, Island 6, Danska (-1) 4, Norveška (-1) 4, Austrija 1, Rusija 0.

GRUPA 2 (Insbruk)

Slovenija - Francuska 28:37
Nemačka - Španija 20:25
Poljska - Češka (20.15h)

TABELA: Francuska 7, Poljska 5 (-1), Španija 5, Češka (-1) 2, Slovenija 2, Nemačka 1.

(MONDO)
Mirjana MP
Mirjana MP

Posts : 950
Age : 31

PočaljiNaslov: Re: Evropsko prvenstvo - Austrija 2010!   Evropsko prvenstvo - Austrija 2010! I_icon_minitimePon Feb 01, 2010 4:46 pm

RUKOMET (EP): Francuska apsolutni vladar

Francuska pobedila Hrvatsku 25:21 (12:12) u finalu Evropskog prvenstva u Austriji i objedinila sve tri titule. U borbi za treće mesto Island pobedio Poljsku 29:26 (18:10).

Evropsko prvenstvo - Austrija 2010! V159570p0

Rukometna reprezentacija Francuske apsolutni je vladar sveta. "Trikolori" su olimijskom i svetskom zlatu dodali i evropsko. U reprizi finala Svetskog prvenstva iz 2009. godine, Francuska je pobedila Hrvatsku zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu i sjajnom golmanu Tijeriju Omejeu (12 odbrana - tri sedmerca).

Hrvatska je i dalje bez evropske titule, koja joj jedina nedostaje u bogatoj riznici trofeja, dok je Francuska posle turnira u Švajcarskoj 2006, stigla do drugog trofeja.

Najviše titula ima Švedska, koja je četiri puta bila prvak Evrope. Po jednom su prvaci bili Rusi, Nemci i Danci.

U paklenoj atmosferi dvorane u Beču, koje je uglavnom bila ispunjena hrvatskim navijačima, nijedna reprezentacija nije uspela da stekne prednost posle prvih 30 minuta. Hrvati su za nijansu bili bolji, ali su u poslednja dva minuta uspeli da ispuste tri gola prednosti (12:9). Najzaslužniji za izjednačenje bio je Nikola Karabatić sa dva brza gola.

Najbolji igrač Francuske bio je odlično čuvan, ali su i pored toga od četiri njegova udarca prema golu tri završila u mreži. Pratio ga je Mišel Gigu, koji je takođe tri puta varao Alilovića.

Evropsko prvenstvo - Austrija 2010! V159570p1

Vedran Zrnić bio je pucački najraspoloženiji kod Hrvata sa tri pogotka, dva sa penala.

Na golu Hrvatske u prvom delu briljirao je Mirko Alilović sa sedam odbrana, od kojih jedna sa linije od sedam metara. Alilović je do kraja upisao 13 uspešnih intervencija i proglašen je za najboljeg igrača finala.

Nešto slabiji učinak imao je Tijeri Omeje. Golman Francuske uspešno je zaustavio šest lopti (jedan sedmerac).

Hrvati prvi postižu gol i u nastavku meča, ali "trikolori" golom Karabatića prvi put vode na utakmici u 34. minutu (14:13). Svetski i olimpijski šampioni nameću svoj ritam, koji lagano lomi Hrvate. Francuska serijom do 5:0 stiže do "plus četiri".

Jedini koji je održavao Hrvatsku u životu bio je sjajni Ivano Balić. Izgledalo je da će se "kockasti" potpuno oporaviti od šoka, ali je Omeje sredinom drugog poluvremena uspeo da odbrani još dva sedmerca i da sačuva prednost.

Hrvatska dolazi na 18:19 u 48. minutu, posle čega je ponovo proradio napad Francuske, koji vraća četiri gola prednosti. U poslednjih deset minuta igra Hrvatske se potpuno raspala, što je Francuska iskoristila i stigla do konačnih 25:21.

Vedran Zrnić bio je najefikasniji na meču sa sedam golova (6/7 - sedmerci), Ivano Balić postigao je četiri. Kod novih evropskih prvaka istakli su se Nikola Karabatić sa šest pogodaka i Luk Abalo sa četiri.

U borbi za treće mesto Island je pobedio Poljsku 29:26 (18:10).

Srbija je eliminisana posle prve faze, nakon remija sa Islandom i poraza od Danske i Austrije.

(MONDO - foto: Guliver/Getty Images)
Mirjana MP
Mirjana MP

Posts : 950
Age : 31

"Ribari" upecali bronzu

Rukometaši Islanda osvojili su treće mesto na Evropskom prvenstvu u Austriji.

Evropsko prvenstvo - Austrija 2010! V159558p0

U utakmici za bronzu "ribari" su pobedili Poljsku sa 29:26 (18:10) i stigli do prve medalje na šampionatima Evrope. Pre ovog takmičenja najveći uspeh bilo im je četvrto mesto, osvojeno pre osam godina u Švedskoj.

Poučeni iskustvom sa prve dve utakmice na turniru protiv Srbije i Austrije, Island nije dozvolio veliki preokret Poljske, iako je bio blizu da "prokocka" ubedljivo vođstvo iz prvog poluvremena.

Island je odlično odigrao prvi deo, posle kojeg je imao čak osam golova prednosti (18:10). "Ribarima" je sve polazilo za rukom, pogotovo Gudjonu Valuru Sigurdsonu, koji je za prvih 30 minuta postigao čak sedam golova iz igre (ukupno osam).

Poljska je povela u drugom minutu (1:0), ali je do narednog gola čekala punih sedam minuta, kada je Bartoš Jurečki uspeo da smanji na 4:2. Island je polako uvećavao svoju prednost i činilo se da neće imati velikih problema da stigne do medalje.

Opuštenost sa jedne i mnogo veća angažovanost sa druge strane uticali su na to da publika u Beču, ipak, uživa u uzbudljivoj završnici.

Prednost Islanda se topila iz minuta u minut. Poljska je posle serije od 6:0, došla na "minus dva" (18:20), a do kraja meča u tim trenucima bilo je nešto manje od 20 minuta.

Ostrvljani su uspeli da iskoriste nekoliko grešaka Poljaka i da čvrstom igrom ponovo vrate ubedljivu prednost (23:18 i 24:19), ali ne i da je zadrže. Pitanje pobednika rešeno je tek u poslednjem minutu susreta.

Poljska je minut i po pre kraja imala priliku da priđe na samo gol zaostatka, ali je junak bio drugi golman Islanda Hreidar Gudmundson, sa pet odbrana u momentima kada se rezultat lomio.

Slavomir Žmal ponovo je bio odličan sa 16 odbrana, a po četiri gola za Poljsku postigli su Bartoš i Mihal Jurečki i Tomaš Tlučinski.

Najefikasniji igrač na meču bio je Sigurdson.

Francuska je u finalu pobedila Hrvatsku sa 25:21.