Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 Novosti iz sveta tenisa

Ići dole 
+6
Luka
Jeca
*SlAdjAnA*
Mirjana MP
any94
teica
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 11:59 am

24. avgust 2009. | 23:10 | Izvor: B92, zvanični sajt
Šarapova: "Imam još mnogo da radim"

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nekadašnja najbolja teniserka sveta Marija Šarapova pokazala je da se vraća u formu u finalu Mastersa u Torontu, ali priznaje da će oporavak biti dugotrajan.

Posle devetomesečne pauze zbog operacije ramena, Ruskinja je završila odličnu nedelju slabom partijom protiv Jelene Dementijeve u finalu, što je bila opomena da će oporavak trajati još neko vreme. "Pokušavam da se oporavim od veoma ozbiljne povrede i nije lako", rekla je Šarapova.

Trostruka osvajačica Gren slema je odservirala devet duplih servis grešaka u prvom setu, dok je iz forhenda napravila više neiznuđenih grešaka nego vinera.

"Moj servis je jedno od mojih najjačih oružja, a posle povrede su mi poremećeni pokreti i treba mi mnogo vremena da se naviknem. Kada se naviknete na nešto što ste radili čitavog života na određen način i to potom morate skroz da promenite, potrebno je vreme. Svakim turnirom mi je jasnije šta i kako treba da radim i kako da se prilagodim"
, dodala je Šarapova.

Ruskinja se nada da će prikazati igru sa manje grešaka na US Openu, poslednjem Gren slemu sezone.

"Ovo je bila odlična nedelja za mene i sjajno je što sam igrala šest mečeva pred US Open. Čini mi se da sam spremna za turnire na tvrdoj podlozi", zaključila je Šarapova.
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 12:00 pm

Ziki "bogatiji" od Jelene i Ane
Ponedeljak, 24. avgust 2009. 18:51

[You must be registered and logged in to see this link.]

Jelena Janković nalazi se na desetom mestu najnovije liste zarada u 2009. godini, dok Ana Ivanović zauzima 11. poziciju.

Najbolja srpska teniserka je u dosadašnjem toku sezone od učešća na WTA turnirima zaradila 935.817 dolara, a Ivanovićeva 690.715 dolara.

Prvo mesto na listi pripada Amerikanki Sereni Vilijams sa 4.037.966 dolara, a sledi Ruskinja Dinara Safina sa 3.430.852. Na trećoj poziciji je još jedna Ruskinja, Svetlana Kuznjecova (2.342.384).

U muškoj konkurenciji, Novak Đoković je četvrti, sa zaradom
2.391.694 dolara.

Prva pozicija i dalje pripada Rodžeru Federeru, koji je od učešća na ATP turnirima inkasirao 5.383.961 dolara. Rafael Nadal je drugi sa 4.425.000 dolara, a peti je Amerikanac Endi Rodik sa 2.187.719 dolara.

Najbolji dubl igrač Srbije Nenad Zimonjić zauzima 11. poziciju sa 947.066 dolara, što je više od zarada najboljih srpskih teniserki.

Viktor Troicki je na 28. mestu (573.880 dolara). Janko Tipsarević trenutno je na 43. mestu na listi sa 420.603 dolara.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeSre Avg 26, 2009 11:37 am

25. avgust 2009. | 22:02 | Izvor: B92, Beta
Cibulkova se povukla sa US Opena

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slovakinja Dominika Cibulkova povukla se sa poslednjeg grend slema u sezoni, Otvorenog prvenstva SAD, zbog povrede rebra, saopštili su organizatori turnira.

Cibulkova je 16. teniserka sveta i bila bi među nosiocima na US Openu, a zbog njenog odustajanja Italijanka Alberta Brijanti će biti u glavnom žrebu, koji se održava u četvrtak. Organizatori turnira - Američka teniska asocijacija (USTA), saopštili su i listu nosioca. USTA prati WTA i ATP listu, pa su za prve nosioce postavljeni Dinara Safina i Rodžer Federer.

Srpska teniserka Jelena Janković je peti nosilac, a Ana Ivanović 11, dok je Novak Đoković postavljen za četvrtog nosioca.

Takmičenje na Otvorenom prvenstvu SAD u Njujorku počinje u ponedeljak 31. avgusta. Titulu brane Rodžer Federer, koji je prošle godine pobedio Endija Marija sa 3:0 u setovima, i Serena Vilijams, koja je bila bolja od Jankovićeve sa 6:4 i 7:5.
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeSre Avg 26, 2009 3:33 pm

steta..bas mi je zao
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeSre Avg 26, 2009 9:39 pm

Lickaju se pred Njujork!

PRED svaki grend slem teniseri navlače posebne toalete. Skidaju „obične“ majice i haljinice sa malih turnira i šetaju crvenim tepihom do terena u specijalnim kreacijama sportskih brendova čija su zaštitna lica. U Njujorku, prestonici mode, čak je i izgled znojnice pod lupom, a VIP atmosfera koja se stvara oko „Flešing medouza“ povećava ushićenje kod igrača mnogo pre nego što krene samo takmičenje.
Iako su najbolji srpski teniseri uzeli nedelju dana pauze da se dobro odmore i koncentrišu na poslednji turnir „velike četvorke“, dani su im više nego užurbani.
Ana Ivanović ne silazi sa naslovnih strana njujorške štampe, koja iz njenih izjava uglavnom izvlači naslove da je vreme za povratak velikim rezultatima.
- Da bi bio uspešan, ne smeš biti zlopamtilo.
Moraš biti u stanju da zaboraviš loše mečeve i da veruješ u sebe. Moja najveća snaga je u mom borbenom duhu. Gradila sam ga gledajući Moniku Seleš kao mala. Naučila sam da i kada mi ne ide, moram da nastavim da udaram lopticu. Radujem se Ju-Es openu - naglasila je Ana.
Ni Jankovićeva ne može da dočeka uzbuđenja u Velikoj jabuci. Prošle sezone je bila toliko blizu pehara, ali se zaustavila na poslednjem stepeniku. Serena Vilijams je bila bolja u finalu - 6:4, 7:5.
- Jedva čekam da počne. Osećam da će Njujork i ove godine biti moja pozornica. Atmosfera, publika i noćni mečevi su neverovatni. Nijedan drugi turnir nema tu čar - istakla je najbolja srpska teniserka. - Verujem u sebe, jer sam na terenu opet ona Jelena koja može sve. Krećem se odlično, snažno udaram lopticu i imam samopouzdanje.
U dobroj formi stiže i Đoković. Koliko je željan da opet ostavi trag na terenima „Flešing medouza“ i podigne na noge armiju naših navijača koji dolaze iz čitave Amerike, govori i to da je Novak pojačao stručni štab. Uz trenera Vajdu, ove nedelje će iskusni Tod Martin raditi sa našim asom na servisu i voleju.

BOJANA SILNA
BOJANA Jovanovski uspešno je startovala u prvim kvalifikacijama za jedan grend slem. U uvodnom kolu, naša mlada nada bila je bolja od Kineskinje Đing Đing Lu (197. na VTA) - 6:4, 6:2, a u četvrtak bi trebalo da ukrsti rekete sa Ruskinjom Ekatarinom Bičkovom (115. na planeti).

ŽREB U ČETVRTAK
DINARA Safina i Rodžer Federer postavljeni su za prve nosioce na Ju-Es openu pred žreb koji se održava u četvrtak (18.00) u „Tajms centru“. Prema mestima na ATP i VTA listi, Novak Đoković izabran je za četvrtog kosturaša, Jelena Janković za petog, a Ana Ivanović za 11.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeSre Avg 26, 2009 10:41 pm

Šarapova želi prvo mesto na WTA listi

Ruska teniserka Marija Šarapova ocenila je da nema mnogo šansi za trijumf na predstojećem Otvorenom prvenstvu SAD u Njujorku, ali da veruje da ponovo može da bude prva na WTA listi.
Marija-Sarapova.jpg

Trostruka grend slem šampionka se u maju na turniru u Varšavi vratila na teren posle devetomesečne pauze zbog povrede ramena.

"Posle svakog turnira osećam da dobro napredujem, ali još se nisam dovoljno oporavila. Želim da zaboravim dugu pauzu, ali ne mogu da zaboravim da nisam igrala devet meseci", rekla je Šarapova za američke medije.

Bivši svetski broj jedan rekla je da će dati sve od sebe na "Ju Es openu", kao i da je "apsolutno" sigurna da će brzo napredovati do prvog mesta na WTA listi.

"Veliki sam borac, odigrala sam mnogo turnira i osvojila poneki. Svi žele da budu pobednici i ako kažu drugačije ne govore istinu", dodala je ona.

Šarapova posle pauze nije osvojila nijedan turnir, ali je pobedila sedmu teniserku sveta Veru Zvonarjovu, osmu Viktoriju Azarenku i 13. Nađu Petrovu. Ona je na turniru u Torontu stigla do polufinala gde je izgubila od Jelene Dementijeve, koja je kasnije osvojila turnir.

"To je bila uspešna nedelja, zadovoljna sam što sam odigrala šest jakih mečeva pred Otvoreno prvenstvo SAD", smatra ona.

Šarapova je od povratka na teren ostvarila 22 pobede i pretrpela sedam poraza, trenutno je 30. na WTA listi i biće među nosiocima na "Ju Es openu".

Takmičenje na poslednjem, četvrtom grend slemu u sezoni - Otvorenom prvenstvu SAD počinje u ponedeljak, 31. avgusta.
1
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeČet Avg 27, 2009 9:35 am

Ana: Nikada se neću predati!

Srpska teniserka već stigla u Njujork, željna da na US openu prekine crnu seriju rezultata. Nema šanse da se predam i kada mi ide loše, moj uzor u tome je Monika Seleš, tvrdi Ana.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Srpska teniserka Ana Ivanović među prvima je stigla u Njujork, željna da na US openu dokaže da nije izgubljena za beli sport! Ona je već viđena kako trenira na Flašing Medouzu, i to na „grendstendu", trećem stadionu po veličini na kompleksu.

Uprkos očajnim rezultatima u dosadašnjem delu sezone, Ana kaže da se nikada neće predati i da je po tom pitanju njena inspiracija Monika Seleš.

- Moja najveća snaga je to što se nikada ne predajem! Možda neću uspeti da pobedim, ali nikada neću odustati kada gubim. Moj uzor u tome je Monika Seleš, koja se iz sve snage borila za svaki poen. I što se tiče moje igre, ima mnogo toga na čemu bi trebalo da poradim. Trudim se i mislim da se vidi napredak, ali da bi sve došlo na svoje mesto potrebno je da prođe neko vreme - odlučna je Ivanovićeva, koja u ovoj godini nije uspela da osvoji nijedan turnir.

Pošto je ranije prekinula saradnju sa ličnim trenerom Krejgom Kardonom, a potom i sa fitnes stručnjakom Skotom Bernsom, Beograđanka se vratila u kamp „Adidasa", koji vode Sven Greneveld i Daren Kejhil. Jedna od najlepših sportistkinja sveta trenutno ima malih problema sa povredom butnog mišića, ali i pored toga vredno vežba na vrelom njujorškom suncu pod budnim okom „Adidasovih" stručnjaka.

Pored Ane, u Njujork polako stiže i ostatak velike srpske teniske kolonije. Prošlogodišnji polufinalista Novak Đoković stigao je u Njujork nakon poraza u borbi za titulu mastersa u Sinsinatiju.

- Sve u svemu, bila je to odlična nedelja za mene, iako sam izgubio u finalu. Pokušaću da, uz pomoć novog trenera Toda Martina, radim u Njujorku pred US open na određenim aspektima igre. Tu, pre svega, mislim na bolji pristup igri, to jest većoj agresivnosti. Ako uspem u tome, mislim da mogu daleko da doguram u Njujorku - nada se finalista Otvorenog prvenstva SAD od pre dve godine.

U Velikoj jabuci uveliko treniraju Viktor Troicki i Nenad Zimonjić, a danas se očekuje i dolazak trećeg reketa Srbije Janka Tipsarevića, koga je u drugom kolu turnira kategorije 250 u Nju Hejvenu porazio Rumun Viktor Hanesku. Ne bi trebalo zaboraviti ni na Bojanu Jovanovsku, koja je prva počela borbe na vrelim terenima Flašing Medouza, ali u kvalifikacijama singla, gde je zabeležila trijumf u prvom kolu.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Mlađan razgibava Jelenu u Njujorku

Prošlogodišnja finalistkinja US opena, Jelena Janković, u utorak je počela sa treninzima i to prvo na stadionu koji nosi ime čuvenog džezera Luja Armstronga, a koji je drugi po veličini na Flašing Medouzu. Njen dečko, crnogorski vaterpolista Mlađan Janović, posle Sinsinatija i Toronta nastavio je da pruža podršku svojoj devojci. On se toliko uneo u svoju ulogu da čak pomaže Jeleni na zagrevanju za trening.

- Uzela sam dva slobodna dana od tenisa pošto mi je bio potreban odmor. Trenutno se osećam i malo prehlađeno, imunitet mi je pao zbog nespavanja u poslednjih nekoliko nedelja. Nadam se da ću brzo ozdraviti. Volim Njujork. Posle mog rodnog grada Beograda i pored Rima, to je moj omiljeni grad. Ogroman je i ima toliko toga da se u njemu vidi i doživi. Ima bezbroj radnji i restorana, prepun je ljudi sa svih strana meridijana. To je zaista grad koji nikada ne spava. Odgovara mojoj ličnosti jer ja sam hiperaktivna - napisala je Džej Džej u svom internet dnevniku.


Svi sem Tipse nosioci

Četvoro srpskih tenisera našlo se na listi nosilaca za US open. U ženskoj konkurenciji prvo mesto je pripalo Dinari Safinoj, dok je Jelena Janković peti, a Ana Ivanović 11 nosilac. Kod jačeg pola glavni „kosturaš„ je lider ATP liste Rodžer Federer. Novak Đoković je postavljen za četvrtog nosioca, a drugi muški reket Srbije Viktor Troicki za tridesetog, dok Janko Tipsarević jedini nije nosilac.

Glavni žreb za Otvoreno prvenstvo SAD biće održan danas sa početkom u 18 časova u Njujorku. Pobednicima u obe konkurencije pripada nagrada od 1,6 miliona američkih dolara.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeČet Avg 27, 2009 11:23 am

lepo od mladjena da podrzava svoju devojku....bravoo...drago mi je da se ana nikada ene predaje a shapa ce sigurno ponovo postati broj 1...
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeČet Avg 27, 2009 11:29 am

Citat :
I meni je super sto su skupa, tako su mi slatki. Ako Mladjo napusti vaterpolo, moze biti Jecin trener Wink


Citat :
I meni je strasno drago sto ce Ana nastaviti da trenira i sto se nece predati. Mislim da ima potencijala, ali da se nesto desava sto lose utice na njenu igru.

Citat :
Za Masu - nisam sigurna. Nada posljednja umire, ali ne vjerujem da ce ona, bar uskoro, postati broj 1. Mislim Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeČet Avg 27, 2009 12:39 pm

26. avgust 2009. | 18:41 | Izvor: B92, eurosport
Mari: "Mogu da osvojim US open"

[You must be registered and logged in to see this image.]

Škotski teniser Endi Mari nada se da bi svoj prvi Gren slem trofej mogao da osvoji na predstojećem US openu.

"Ukoliko budem igrao dobro, verujem da mogu da pobedim u Njujorku. Potrebno je da izdržim fizički i mislim da sam sada sposoban to da učinim. Pre ovaj US open osećam se verovatno najbolje ikada", rekao je drugi teniser na ATP listi.

Mari kaže da ne oseća pritisak javnosti da postane prvi britanski teniser od 1936. godine koji je pobedio na Gren slem turniru.

"Ne osećam pritisak ostalih ljudi, ali ja stavljam veliki pritisak na sebe da to uradim. Imam 22 godine i mislim da sam za svoje godine dosta toga napravio – drugi sam na ATP listi i osvojio sam mnogo turnira. Ove godine sam izjednačio najbolji rezultat u Melburnu (osmina finala), došao u četvrtfinale na Garosu i polufinale Vimbldona, što su mi najbolji rezultati. Ostalo je još da trijumfujem na Gren slemu i verujem da mogu to da učinim", kaže Škot.

Britanski teniser je prošle sezone igrao finale u Njujorku, ali je izgubio od Rodžera Federera.

"Volim atmosferu na US openu, vrlo je drugačiji od ostalih Gren slemova – noćni program i centralni teren, za koji mislim da je najbolji na svetu. Prošle godine je bilo sjajno i nadam se da ću i ove igrati dobro".

Endi Mari je postavljen za drugog nosioca, a žreb će se obaviti u četvrtak.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeČet Avg 27, 2009 12:40 pm

26. avgust 2009. | 23:06 | Izvor: B92, AP
Nadal: I ja mogu da osvojim US open

[You must be registered and logged in to see this image.]

Treći teniser sveta Rafael Nadal priznaje da nije u najboljoj formi pred start US opena, ali da može da dođe do prve titule na Gren slemu u Njujorku.

Španac se tenisu vratio pre dve nedelje, pošto je zbog povrede oba kolena van akcije bio od eliminacije sa "Roland Garosa", a sada je koncentrisan na osvajanje jedinog Gren slema na kojem do sada još uvek nije trijumfovao.

"Sada sam treći teniser sveta. I treći teniser na svetu ima šanse za trijumf, zar ne?", rekao je Nadal, "Ali, ipak ne znam da li ću na turniru biti u najboljoj formi".

Nadal je, takođe, istakao da je jedan od razloga što je odlučio da ne brani titulu na Vimbldonu taj da je shvatio da previše razmišlja o povredi nego o igri.

"Posle povrede malo se zapitate. Ali sada se mnogo bolje osećam", dodao je Nadal.

Posle Gren slem turnira u Parizu Nadal se na teren vratio na "Rodžers kupu" u Montrealu, na kojem je u četvrtfinalu poražen od Huana Martina del Potra, dok je prošle nedelje izgubio od Novaka Đokovića u polufinalu Mastersa u Sinsinatiju.

Pošto dva meseca Nadal nije odigrao nijedna meč posle Vimbldona ga je Rodžer Federer nasledio na prvom mestu ATP liste, dok je potom pao na treće mesto, pošto ga je trijumfom na "Rodžers kupu" po broju bodova pretekao Endi Mari.

U ponedeljak startuje četvrti i ujedno poslednji Gren slem turnir, na kojem je Nadalov najbolji plasman polufinale, ali i pored toga Španac je uveren da može do trijumfa.

"To je veoma specijalan turnir. Pobedio sam na ostala tri, pa ako trijumfujem i u Njujorku zatvoriću krug, a to bi bilo fantastično", istakao je Nadal.
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeNed Avg 30, 2009 9:36 pm

Nasa mlada teniserka Aleksandra Krunic nedavno je,kao sto ste mogli da procitate na nasem forumu,presla u seniore i vec danas osvojila svoju PRVU ITF Seniorsku titulu!!Da bi ova vest bila jos bolja i neverovatnija dodajem i cinjenicu da je Aleksandra dobila vajld kartu za uopste ucesce u ovom turniru.Krunic ce od ponedeljka biti 735 na WTA listi Smile))

Aleksandra Krunic(SRB)-Nika Ozegovic(hrv) 6-3 6-1

BRAVO!!! najbolji cheers
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimePon Avg 31, 2009 2:33 pm

Bravo!
Svaka cast! cheers
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimePon Sep 14, 2009 10:47 am

US OPEN: Serenu Vilijams čeka teška kazna?
Nedelja, 13. septembar 2009. 12:08

Postupak Serene Vilijams u finišu polufinala US Opena protiv Kim Klajsters biće predmet dublje istrage zbog lavine psovki koja je potekla iz usta američke teniserke.

Pošto je izvređala sudiju u trenutku kada je njena protivnica imala meč loptu, Vilijamsova je dobila drugu opomenu, samim tim i izgubila meč, titulu...

"Yahoo! Sports" u članku posvećenom nesvakidašnjem završetku jednog teniskog meča poziva se na svoje izvore u Internacionalnoj tenskoj federaciji (ITF) i najavljuje da će komisija podrobnije preispitati šta se sve dogodilo na Artur Ešu u noći između subote i nedelje, pogledati sve video zapise i uzeti izjave svih učesnika prepirke.

Komisiju bi, pored čelnih ljudi ITF, trebalo da čine članovi Komiteta četiri gren slem turnira, koji vode brigu o vođenju Australian Opena, Rolan Garosa, Vimbldona i US Opena, kao i glavni sudija US Opena ove sezone, Brajan Erli, koji je i doneo odluku da Sereni bude dodeljena druga opomena, samim tim i poen za Kim Klajsters.

Agencija "Asošijeted Pres" objavila je da je Serena između ostalog, linijskom sudiji koja je dosudila "foot fault", vikala: "Da samo mogu, uzela bih ovu lopticu i nabila ti je u grlo". To je navodno zabeleženo na snimku.

Ono što tokom TV prenosa nije moglo da se čuje, osim kada je Serena Vilijams čula razgovor između linijskog sudije i glavnog sudije Erlija, je pretnja smrću.

Kada je teniserka čula za šta je krivi uvređena ženica, počela je da viče: "Nisam rekla da ću te ubiti? Da li si ozbiljna? Da li si ozbiljna? Nisam rekla to".

"Yahoo! Sports" najavljuje i da će Serena Vilijams, svejedno, dobiti visoku novčanu kaznu, kao i suspenziju... Sastanku komisije trebalo bi da prisustvuje i predstavnik WTA tura, iako gren slem turniri ne pripadaju pod okrilje WTA organizacije.

(MONDO, foto: Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimePon Sep 21, 2009 11:55 am

U Beogradu „Ol star vikend“ tenisera

Goran Đoković

Podneli smo kandidaturu za „Ol star vikend“ tenisera 2011. godine, što je sa zadovoljstvom prihvaćeno kod vodećih ljudi ATP organizacije. Ukoliko sve bude po planu, prvi „Ol star“ će se održati u Indijan Velsu 2010, a što se nas tiče, spremni smo da već godinu dana posle ugostimo najveće asove svetskog tenisa u Beogradu.
Inače, u Njujorku smo se susreli sa čelnicima ATP tura, gde smo ponovo dobili pohvale za organizaciju prvog Srbija opena. Zvali su nas mnogi teniseri iz top 20, izrazivši želju da dogodine dođu u Beograd. Pročulo se da među brojnim teniserima koji su bili da niko nije imao gotovo nijednu zamerku. Novak će biti prva zvezda turnira, ali isto tako smatram da će sledeći put biti još kvalitetnije takmičenje.
Naš turnir je praktično pomerio standarde turnira iz serije 250, u svakom pogledu. Imamo još prostora za napredak, pa smo već sada u SC „Milan - Gale Muškatirović“ proširili teren, tako da ima prostora kao na Rolan Garosu. Povećaćemo kapacitet za dve hiljade mesta, jer smo imali ogromno interesovanje ove godine. Voleli bismo da turnir pređe u seriju 500, ali ćemo sačekati bolje vreme kako bismo to realizoval
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimePon Sep 21, 2009 12:49 pm

Super za ovaj "all star". Pa Srbija to zasluzuje!!!
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeUto Sep 22, 2009 11:39 am

Vraća se i Enan?
Utorak, 22. septembar 2009. 10:00

Belgijski mediji su objavili da će se bivša najbolja teniserka sveta Žastin Enan vratiti na teren i to objaviti na konferenciji za novinare u utorak.

Tu vest preneli su belgijski dnevnici u svojim internet izdanjima. "Dernije er" (La Derniere Heure) objavio je tekst sa naslovom "Da, Žastin Enan", dok je Soar (Le Soir) objavio "Enan bi u utorak trebalo da objavi povratak".

Portparolka Belgijanke nije bila dostupna za javnost, a na zvaničnom sajtu bivše šampionske ne postoje nikakve informacije vezane za njen eventualni povratak.

Enanova je prošle godine šokirala teniski svet objavljivanjem odluke o povlačenju, dok je još bila prva na WTA listi.

Ona se u maju ove godine požalila da ju je sport ostavio sa toliko fizičkih problema da ne može ni da zamisli povratak, a nedavno, kada su posle povratka Kim Klajsters tenisu počele priče i o njenom vraćanju, ona je to demantovala.

(Beta)
e samo mi je jos ovo hvalilo,odlicno Sad
Nazad na vrh Ići dole
tasa_bg92

tasa_bg92


Posts : 12
Join date : 20.05.2009

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeUto Sep 22, 2009 11:23 pm

Hmm taman da je JJ napokon dobije..
Nemamo sta da izgubio..mada je ne razumem bas nije ona toliko mlada i nemaju svi srece kao KIm.. No, fina je devojka srecno joj bilo.. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimePet Sep 25, 2009 4:50 pm

25. septembar 2009. | 13:32 | Izvor: B92, Reuters
Federer odustao od Tokija i Šangaja

Švajcarski teniser Rodžer Federer saopštio je da je odustao od učešća na ATP turniru u Tokiju, kao i Mastersu u Šangaju.

Najbolji teniser sveta objasnio je organizatorima da ne može da se takmiči od 5. do 11. oktobra u Japanu, kao i od 12. do 18. oktobra u Šangaju, jer mu je potreban odmor od napornih turnira. "Razočaran sam jer neću učestvovati na turnirima u Tokiju i Šangaju. U pitanju su moja dva omiljena grada, u kojima je proteklih godina publika bila sjajna prema meni", objavio je Federer na svom sajtu.

"Posle konsultacija sa lekarima, odlučio sam da donesem tešku odluku i povučem se sa oba turnira. To je šansa da se moje telo odmori i oporavi od fizicki veoma naporne godine"
, naveo je Federer.

Federer je ove godine uspeo da povrati titulu najboljeg tenisera sveta, koju mu je prethodno oduzeo Španac Rafael Nadal. Švajcarac je takođe po prvi put u karijeri osvoji Rolan Garos i po šesti put trijumfovao na Vimbldonu, ali nije uspeo, po šesti put uzastopno, da osvoju Otvoreno prvenstvo SAD, pošto je u finalu poražem od Argentinca Huana Martina del Potra.

Federer je još ranije, baš kao i Nadal koji ima problema sa povredama, obezbedio učešće na završnom turniru sezone, Masters kupu, koji će se igrati u Londonu od 22. do 29. novembra.
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimeNed Nov 22, 2009 10:30 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Đoković - Troicki: Humanost na delu
Petak, 20. novembar 2009. 11:36


Novak Đoković i Viktor Troicki odigraće 30. novembra egzibicioni meč u Banjaluci, a sav prihod ići će u humanitarne svrhe.

Egzibicija najboljih srpskih tenisera u Sportskoj dvorani Borik počeće u 18 časova, a ulaznice za ovaj spektakl koštaće 10 konvertibilnih maraka, saopštio je u petak generalni sponzor meča, kompanija m:tel.

Ulaznice će se na blagajnama Borika naći od četvrtka, 26. novembra, a m:tel će kompletan prihod od prodaje dati u humanitarne svrhe.

Đokoviću (treći na ATP listi) i Troickom (29) to će biti četvrti međusobni susret. Viktor je dobio prvi meč, na turniru u Umagu 2007, da bi Novak "preokrenuo" na 2:1, pobedama u Beogradu i Pekingu ove godine.

Pokrovitelji događaja su Vlada Republike Srpske i Grad Banja Luka.

(MONDO, foto: MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimePon Nov 30, 2009 9:33 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Novak i Viktor za dečji osmeh i Antića! Ponedeljak, 30. novembar 2009. 20:18


Svetsko fudbalsko prvenstvo u Južnoj Africi sve je bliže, a selektor Radomir Antić, neočekivano je dobio dvojicu novih kandidata za nacionalni tim!

Ni manje, ni više reč je o najboljim srpskim teniserima Novaku Đokoviću i Viktoru Troickom, koji su tokom humanitarnog, egzibicionog meča u Banjaluci, odigrali i nožni tenis sa "bubamarom", pokazavši raskošan fudbalski talenat.

Antić bi morao da povede računa o ovim talentovanim mladićima i da im možda ukaže šansu na nekom od narednih kontrolnih mečeva!

Đoković i Troicki još jednom su pokazali kakvi su sportisti, a pre svega ljudi. Na inicijativu Telekoma Srbije i Telekoma Srpske, najbolji srpski teniseri došli su u Banjaluku da odigraju humanitarni meč, čiji prihod (a od prodaje ulaznica prikupljeno je oko 17.000 evra), ide za izgradnju igrališta za decu sa invaliditetom u okviru Zavoda "Dr. Miroslav Zotović" u tom gradu.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Srpski teniseri došli su vrlo raspoloženi u Banjaluku i u prepunoj dvorani "Borik" zabavljali su publiku "svađajući" se sa sudijama (glavnim i linijskim), malo su igrali fudbal, grlili se i ljubili sa dečicom koja su uletala na igralište, davali su rekete skupljačima loptica da i oni malo osete kako je to biti Đoković ili Troicki.

POGLEDAJTE FOTO-GALERIJU

Meč je počeo tako što se Troicki, 29. igrač sveta, "izdrao" na linijskog sudiju, jer je video aut (koji je bio veći od metra!), ali svejedno...Bio je to početak jedne lepe tenisko-zabavne večeri u Banjaluci.

Đoković je potom uzvratio saigraču iz reprezentacije, grdeći ga što je pustio da loptica padne i udario je. "Da je nisam zaustavio, udarila bi nekog u publici", našalio se Novak, obraćajući se Viktoru.

Teniser se nisu mnogo umarali, a najviše su "propatila" dva reklamna panoa, koji su jednom stradali od ruke Troickog, a drugi put od Đokovića. Pošto su "preterali" sa maltretiranjem reklamnih panoa, sudija Srđan Svjetlanović izrekao im je opomenu! Da se zna ko je gazda!

Bilo je tu i malo sporog, "retro tenisa" iz sedamdesetih godina, pa onda malo medicinskog tajm-auta, sa sve masažom, a i Troicki je pokazao da ume da imitira i to nikog drugog do svog rivala. Troicki je, naime, tokom jednog servisa lupkao lopticu do iznemoglosti, a Novak je to spremno dočekao, legavši na pod i čekao da se Troicki dobro skoncetriše.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Nadmudrivali su se srpski teniseri i na mreži, igrajući reketim, prsima, glavama, rukama, mogama, ma čime sve ne...A Viktor je pokazao kako funkcioniše manuelno "oko sokolovo", uzevši ogromnu tenisku „lopticu“ i bacio je iza linije. Novak je uzvratio, uzevši normalnu lopticu i stavio je u polje. Publika je odlučila: poen pripada Noletu!

Igrao je i mačak Silvestre (lik iz crtanog filma)! Novak je od jednog mališana dobio na poklon igračku i onda je Silvestrea stavio na reket i čekao Viktorov servis. "Je l’ neko video cica macu?", čulo se u dvorani.

A onda je sa razglasa zasvirala "Mesečina", pa su Novak i Viktor pali "u trans", bacili se na kolena, pozivajući publiku da im se pridruži.

Rezultat meča? Nebitan, potpuno! Publika u Banjaluci dobila je mnogo više od uzbudljivog teniskog meča - družila se sa dvojicom najboljih srpskih tenisera, koji su pokazali da postoji nešto mnogo važnije od borbe za svaki poen. A to je borba za dečji osmeh.

Lep završetak još jedne bogate teniske sezone. Obojica su zaslužila odmor, pre novih izazova u 2010. godini.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitimePon Nov 30, 2009 9:37 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Sponsored content





Novosti iz sveta tenisa - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz sveta tenisa   Novosti iz sveta tenisa - Page 5 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Novosti iz sveta tenisa
Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Zanimljivosti iz tenisa (:
» Novosti o reprezentacijama...
» Novosti........
» Ana Ivanovic - novosti
» Nenad Zimonjic - novosti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srbija sport forum :: Tenis :: Teniseri i teniserke-
Skoči na: