Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 Novak Djokovic - novosti

Ići dole 
+5
alexsakilica
Jeca
any94
teica
Mirjana MP
9 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeČet Maj 21, 2009 7:50 pm

Alon Kakšuri, Noletov menadžer: Đoković će da osvoji Rolan Garos i Vimbldon!
Datum: 20.05.2009. | Novak Djoković Zvanični Sajt

Nedavno završeni Serbia open, prvi ATP turnir u Beogradu, protekao je u dominaciji Novaka Đokovića. Najbolji srpski teniser osvojio je 13. titulu u karijeri, a ljubitelji tenisa mogli su da na okupu vide njegov kompletan tim u kojem jednu od glavnih uloga ima menadžer, Izraelac Alon Kakšuri.

Oduševljen Beogradom i onim što je video na terenima centra MGM na Dorćolu, Kakšuri kaže da je sa sobom poneo lepe utiske sa Serbia opena.

- Cele godine putujem po svetu, ali to što je porodica Đoković ovde uradila je neverovatno. Sve je sjajno. Lokacija u blizini reke, potom sjajan objekat u MGM centru, veoma sličan kafeu „Novak“. Centralni teren je pravljen kao za grend slem turnire. Ovaj turnir je najbolja reklama za Srbiju. Mnogi još ne shvataju značaj svega, ali vidite, Beograd je u kalendaru sa Njujorkom, Parizom, Vimbldonom! Siguran sam da će mnogi želeti da dođu u Beograd i vide šta se to ovde dešava. I mnogi veliki igrači će doći, siguran sam. Treba da budete ponosni na ovaj turnir. Ja posle svega ovoga što sam video, poželim da sam Srbin - kaže Kakšuri.

Sa Novakom često dolazite u Beograd?
- Bio sam ovde mnogo puta i uvek mi je bilo lepo, mogu da kažem da sam zaljubljen u ovaj grad. Svi su veoma ljubazni, sve je fantastično, naročito kada je reč o turniru.

Za vas kažu da ste čovek iz senke u Novakovom timu i da se pitate bukvalno za sve, od smeštaja u hotelima do potpisivanja ugovora sa sponzorima?
- Novak je glavni, kao i njegova porodica. Svi ostali su tu da pomognu i urade svoj deo posla, da učine sve da on postane još uspešniji. Sa Novakom sam od njegove 15 godine. Ja sam mu menadžer i po definiciji odgovoran sam za sve profesionalne i komercijalne aspekte njegove karijere. Mislim da je najvažnije da mu stvorimo savršeno okruženje u kojem bi pokazao koliko može. Moj odnos s njim i njegovim najbližim bukvalno je porodičan, oni pomažu meni, ja pomažem njima. Kada su rekli da žele turnir u Beogradu, ja sam bio tu da ih povežem sa vlasnicima turnira u Amersfortu koji su im kasnije prodali licencu.

Novak je nedavno angažovao novog kondicionog trenera Gebharda Fil-Griša?
- Moj posao je da bio da nađem novog čoveka. Nije bilo teško, jer svi žele da rade s njim. Tražili smo najboljeg mogućeg stručnjaka, ali i nekog na koga će se Novak lako privići. Uz sve to, njegova porodica je mnogo toga naučila. Sada su tako dobri u tome što rade da bez bilo čije asistencije mogu da organizuju ATP turnir.

Vaša ideja je bila da Novak radi sa Marjanom Vajdom?
- Sećam se Marjana kada je počeo da radi s njim, ali i mnogo pre, kada je, recimo, trenirao Dominika Hrbatija. Bila je moja ideja da Vajdu dovedem u Novakov štab. Imali smo mnogo sreće jer se radi o sjajnom čoveku i vrhunskom treneru, koji je tokom svih ovih godina postao i blizak prijatelj Novaka i njegove porodice. Čak i ako jednog dana ne budu radili zajedno, znam da će ostati sjajni prijatelji.

Odlični rezultati pomažu i da se lakše dođe do sponzora i ugovora?
- Velika stvar kod Novaka je što nije samo odličan teniser već i kompletna ličnost. Ljudi ga vole, žele da budu stalno s njim. Novak će uvek raditi za sponzore, ako su oni ti čije on proizvode koristi. Na primer, sada je ambasador kompanije „Head“. On je kao dečak igrao sa ovim reketima, ali je bilo toliko entuzijazma u toj kompaniji da ponovo rade sa njim. Napravili su posebne rekete za njega, kao i sjajnu reklamu koja se vrti ovih dana na mnogim televizijama.

Šta su vam prvi naredni prioriteti?
- Sada kada je postao šampion Serbia opena, imamo nova usmerenja. Ne volim da pričam o budućnosti, ali nam je želja da bude najbolji na dva evropska grend slema - u Parizu i Vimbldonu. Mislim da to nije nedostižno.

Da li je teško uklopiti sve ideje i planove, jeste li ikad imali konfrontacija?
- Ne, zaista. Novak je zrela osoba, uvek kaže ono što misli. Možda se ne slažemo uvek u svemu, ali kada i dođemo do te tačke, gledamo da nađemo najbolje rešenje. Pričamo o svim aspektima. On je jako pametan momak, nije od onih koji samo kažu da ili ne. Misli na sve.

Radili ste i sa drugim vrhunskim igračima, poput Marata Safina?
- To iskustvo mi pomaže u saradnji sa Novakom. Ne želim da radim sa više igrača istovremeno, jer onda ne možete da kvalitetno obavljate posao. Radio sam i sa Dinarom Safinom koja je sada prva na svetu. Za Novaka je samo pitanje vremena kada će to isto uraditi. Ne želim da vršim dodatni pritisak na njega. Ima sve što treba, pun je samopouzdanja i mislim da sada niko ne želi da igra protiv njega, što je dobar znak.

Posmatrali ste uživo mnogo Đokovićevih mečeva. Koji vam je najdraži?
- Video sam mnogo njegovih velikih mečeva, ali mislim da sam najviše uživao u onom sa Federerom na Australijan openu 2008. Bio je to njegov prvi grend slem trofej, a tada je dobio igrača koji je do tada bio skoro nepobediv u Australiji. Novak je igrao veoma ubedljivo od početka do kraja.

Da li ste imali prilike da igrate meč sa Novakom?
- Ne i ne planiram! Tenis igram samo rekreativno i iz zabave. Svi misle da zbog toga što sam u tenisu, moram da znam sve o njemu i da sam dobar igrač. Prija mi to, neka zaista tako misle, ali ja znam šta je istina!

Nole je rođeni glumac

Svetskim televizijama vrti se reklama u kojoj Novak Đoković na originalan način reklamira rekete „Head“. Snimanje je bilo posebno zanimljivo.
- Novak je toliko talentovan, sve smo završili za dan. To se desilo za vreme turnira u Majamiju, ali je lokacija za snimanje bila Delrej Bič. Unajmili smo auto i helikopter. Ustali smo u sedam ujutro, putovali dva sata i proveli ceo dan na snimanju. Bio je sa nama i Đorđe, bilo je sjajno. Ideja za reklamu potekla je od „Heada“, oni su razvili ceo koncept, a moja ideja je bila da maksimalno iskoriste Novakov talenat za glumu. S njim možete uraditi mnogo više od obične reklame - kaže Kakšuri.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 9:49 am

Noleeee sretan ti rodjendan majstore,sve najjbolje ti zelim... :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 1:59 pm

Danas nam je divan dan, divan dan...nasem Noletu rodjendan, rodjendan, rodjendan....
Ziveo, ziveo i srecan nam bio! Ziveo, ziveo i srecan nam bio!!!!
Ajde NOLE!!! I love you
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 3:03 pm

Ђоковић против Лапентија на старту Ролан Гароса

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић у првом колу другог Гренд слем турнира у сезони, који се одржава у Паризу, на теренима Ролан Гароса, играће против Николаса Лепентија из Еквадора.
Ђоковић, који је постављен за четвртог носиоца такмичења, никада до сада није играо против Лапентија. Тенисер из Еквадора заузима 108. позицију на АТП листи, а најбољи пласман у каријери остварио је пре десет година, када је званично био шести тенисер света.
Уколико победи 30. годишњег Лапентија, Ђоковић ће се у другом колу састати са Аргентинцем Брајаном Дабулом, који је за једну позицију слабије рангиран на АТП листи од Лапентија.
Најбољи српски тенисер да сада се никада није састао на са леворуким Дабулом, од кога је три године млађи. Дабул је најбољи пласман на АТП листи имао пре скоро годину дана, када је био 82, а у досадашњој каријери на професионалним тунририма зарадио је нешто више од 400.000 долара, за разлику од Ђоковића који је остварио приход од скоро 12,3 милиона долара.
Уколико буде играо на очекиваном нивоу Ђоковић до осмине финала неће имати противнике са значајнијим рејтингом, а потенцијалан притивник у осмини финала биће му Шпанац Томи Робредо, 16. фаворити турнира.
rts
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 11:54 pm

Đoković put samopouzdanja:

"Posle odlične sezone na šljaci, osećam se dobro na terenu i igram sa puno samopouzdanja. To je najvažnije uoči Rolan Garosa, koji je najvažniji događaj na ovoj podlozi", izjavio je on na konferenciji za štampu u Parizu.Nadam se da ću ovaj put otići korak dalje", poručio je on, ohrabren odličnim igrom u polufinalnomm meču na turniru u Madridu protiv najvećeg favorita na šljaci, Rafaela Nadala, iako je španski teniser izašao kao pobednik.

Đoković je ispričao kako mu je posle tog meča Karlos Moja, bivši prvi teniser sveta, rekao da je to najbolji meč u tri seta na ovoj podlozi koji je ikada video:

"Osećam da u sledećem susretu mogu da ga pobedim. Osećam veliki napredak od prošle godine", rekao je Nole.

U današnjem izvlačenju parova srbijanski teniser je na strani sa Rodzerom Federerom, a ne sa Nadalom, kao što je to bio slučaj prethodnih godina.

"Teniski svet treba da bude srećan zbog povratka Federera, nakon pobede u Madridu nad Nadalom, jer je on veliki šampion", prokomentarisao je Đoković.

On je objasnio da je na početku sezone bilo izmena u njegovoj igri I da zbog toga Australija-open I svi turniri koje je odigrao tokom sezone nisu bili sjajni, ali da je potom pronašao ritam I posle pobede u Dubaiu ponovo povratio samopouzdanje.

O Nikolasu Lapentiju, teniseru iz Ekvadora, sa kojim će odigrati prvi meč na Rolan Garosu, Đoković je rekao da je veoma iskusan igrač i da se u poslednje vreme vratio u igru:

"Šljaka je njegova omiljena podloga. Ali, ako budem na uobičajenom nivo igre, imam veću šansu da ga pobedim", poručio je srbijanski teniser.


IZVOR.RTS
Nazad na vrh Ići dole
any94




Posts : 70
Join date : 20.05.2009

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeSub Maj 23, 2009 9:19 am

Novak protiv Nadala tek u finalu
Autor: Z. Kecman | Foto:AFP | 23.05.2009. - 08:00
Donela sreću srpskim teniserima:
Ana Ivanović

Put Ane Ivanović ka odbrani pehara na Rolan Garosu ide preko Beloruskinje Viktorije Azarenke, dok je Novak Đoković „izbegao“ sudar sa Rafaelom Nadalom pre finala. To su glavni akcenti žreba parova za drugi grend slem sezone koji sutra počinje u Parizu.



Analizirajući žreb, stiče se utisak da nijedno od petoro sigurnih učesnika u singlu iz Srbije neće imati lak posao na pariskoj šljaci. Najteže će biti Viktoru Troickom koji ima nezamislivo težak put ka završnici, dok potencijalne „mine“ u ranoj fazi čekaju i Anu Ivanović i Jelenu Janković. Ivanovićeva ne bi trebalo da ima previše problema u prva dva kola, ali kako nije igrala na poslednjim turnirima zbog povrede, sve može da bude problem. Naročito eventualna osmina finala i odlična Beloruskinja Viktorija Azarenka, koja joj je za petama na WTA listi. Bio bi to i direktan dvoboj za plasman na rang listi, dok bismo reprizu prošlogodišnjeg finala sa Dinarom Safinom mogli da vidimo u četvrtfinalu. Prođe li i nju, Anu u završnici mogu da očekuju sestre Vilijams ili Jelena Janković. Anina prva protivnica je Italijanka Sara Erani, 44. na svetskoj listi.


Jelena Janković može da se sastane sa nepredvidivom Anom Čakvetadze u trećem kolu, dok sve posle toga je zaista pravi ispit za nju. Mlada Karolina Voznjacki, Jelena Dementijeva i Serena Vilijams, ako sve bude bez iznenađenja, našli bi se na njenom putu ka željenom finalu. Ipak, Jelana na startu igra sa Petrom Cetkovskom, 82. na WTA listi.


Glavni adut Srbije u muškom singlu je svakako Novak Đoković koji je nedavno u Madridu bio nadomak velike pobede nad „kraljem šljake“ Rafaelom Nadalom. Španac je u Parizu kao kod kuće, ima niz od 28 pobeda i predstavlja prvog favorita i ove godine, ali za Novaka je dobro što njihov dvoboj može da usledi samo u finalu. Pre toga, Novaka očekuju potencijalni dueli sa Robredom, Congom ili Del Potrom i Rodžerom Federerom. Španac je dobar na šljaci, Argentinac Del Potro još opasniji, dok protiv Conge i Federera ima znatno veće šanse za uspeh na ovakvoj podlozi. Novak turnir započinje protiv Nikolasa Lapentija iz Ekvadora, 108. na ATP listi.
Po oceni mnogih stručnjaka, Novak je prvi izazivač Nadala na Rolan Garosu, što je pokazao i u njihovom prethodnom meču u Madridu.
- Novak Đoković će biti glavni pretendent na presto i momak sa najboljim šansama da okonča neverovatnu seriju Nadala na grend slemu u Parizu. Možete reći šta želite, da je u Madridu u pitanju bila brzina terena ili vrućina, ali teško da je Nadal izašao sa terena posle meča sa Đokovićem pomislivši da je njegov rival imao samo dobar dan - kaže u opširnoj analizi komentator sajta [You must be registered and logged in to see this link.] Piter Bodo.
Kada je reč o Viktoru Troickom, on nije mogao da dobije teži žreb, pod uslovom da svi favoriti odrađuju svoj posao kako treba. Imena Del Potra, Andreeva, Conge, Đokovića, Federera i krajnje, Nadala, stavljaju ga pred nemoguću misiju, ali je Viktor ipak pokazao da ume da igra na velikim turnirima. Ako ga krene servis, sve je moguće.
Konačno, ni Janku Tipsareviću neće biti lakše, jer on na mogućem putu ima i Endija Mareja, Fernanda Gonzaleza ili Žila Simona, ali na grand slemu nema lakih protivnika i svaki meč je odlična prilika za novo dokazivanje.
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeUto Maj 26, 2009 11:17 pm

Nadal: NOVAK BOLJI OD FEDERERA

Najbolji teniser današnjice Rafael Nadal smatra da srpski as Novak Đoković ima najveće šanse da mu preotme titulu na Rolan Garosu. Matador sa Majorke u svom internet dnevniku svoje mišljenje je potkrepio i impresivnim rezultatima srpskog asa ove sezone na šljaci.

- Smatram da je Đoković bolji na šljaci u ovom momentu. Pobedio je Rodžera u Rimu, plasirao se u dva finala mastersa i osvojio je titulu u Beogradu - precizan je četvorostruki uzastopni šampion Otvorenog prvenstva Francuske.

Aktuelni Dejvis kup selektor reprezentacije SAD Patrik Mekinro složio se sa Nadalom da je Đoković bolji od doskora najboljeg tenisera sveta.

- Đoković je trenutno moj drugi favorit za pobedu na Rolan Garosu. Tehnički je malo solidniji na šljaci nego Rodžer. On nema tako izrađene udarce kao Federer, ali je njegov dvoručni bekhend ubitačniji, a to je upravo slaba tačka Švajcarca na koju Nadal cilja kada igra protiv njega. Njegov način igranja mnogo manje odgovara Rafi. Malo je solidniji na oba krila, a malo je i bolji u defanzivi. Poseduje ubitačan bekhend koji dosta muči Nadala i koji mu priprema završne udarce. Teško je poverovati da može pobediti Rafaela u pet setova - objasnio je pobednik na Rolan Garosu 1989. u dublu, inače rođeni brat daleko poznatijeg i uspešnijeg Džona Mekinroa.


izvor:press


bravo rafa,evo ti na fed :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeSre Maj 27, 2009 4:07 pm

Bravo Rafice...pa uvijek sam znala da si ti super lik. Svaka cast, znas ti da cijenis sta valja... Wink Basketball
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Jeca

Jeca


Posts : 68
Join date : 20.05.2009
Age : 31
Location : BG-JA

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeSre Maj 27, 2009 9:52 pm

Bogami,od danas vise cenim Rafu... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
any94




Posts : 70
Join date : 20.05.2009

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeČet Maj 28, 2009 2:49 pm

danas nam igra Nole u 18.00 prenos na rts_u!!! ajdeee noleee svi te vollee
Nazad na vrh Ići dole
Jeca

Jeca


Posts : 68
Join date : 20.05.2009
Age : 31
Location : BG-JA

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeČet Maj 28, 2009 5:59 pm

Noletov mec pocinje za neki minut... Smile
AJMO NOLEEEEE! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Jeca

Jeca


Posts : 68
Join date : 20.05.2009
Age : 31
Location : BG-JA

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeSub Maj 30, 2009 7:25 pm

Ahm,da...Bas je smesno! Mad Crying or Very sad Sad

Ne mogu da verujem! affraid Sad
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeNed Maj 31, 2009 12:10 pm

Očigledno, ovo je veliko razočaranje za tebe? Šta se dogodilo? Na koji način sada razmišljaš?

Da, jasno je da sam veoma razočaran time kako sam danas igrao. Manje-više to što sam izgubio meč, ono što je razočaravajuće je što uopšte nisam uspevao da pronađem ritam tokom celog meča. To je ono što sam uvek uspevao. To je razlog zašto sam u vrhu muškog tenisa već neko vreme. Ali, ipak sam pokušavao da ne budem previše frustriran zbog velikog broja neiznuđenih grešaka. Pokušavao sam da budem pozitivan i da sačekam svoje šanse. On mi ih nije davao previše, ali ni ja ih nisam stvarao. To je problem. Igrao sam previše pasivno, a on je igrao veoma dobro sve udarce. Tako da mu čestitam, naravno. On je odigrao veoma dobar meč. Ali, ostaje sledeća godina.

Čini mi se da si ranije igrao protiv njega, u Indijan Velsu i pobedio ga. Da li je to bio isti igrač koji je igrao i danas? Mislim na to da je dobro miksovao sve udarce i imao je inicijativu u razmenama. Da li smatraš da je odigrao meč svog života?

Pa, to je već pitanje za njega. On će odgovoriti da li je odigrao meč svog života. Izvesno je da je igrao veoma dobro. Mora mu se odati priznanje da je odigrao taktički veoma dobro i pametno. Nažalost, ja nisam nalazio nikakva rešenja.

Da li je tvoj osećaj frustracije dodatno pojačan zbog činjenice da si imao tako dobru sezonu na šljaci? Odigrao si neke fenomenalne mečeve u Evropi. Da li to izaziva još veće nezadovoljstvo u ovom momentu? Kada si došao ovde razmišljao si da imaš šanse da osvojiš turnir?

Da, ali opet, dobra, veoma dobra sezona na šljaci ove godine, samo mi daje samopouzdanje da nastavim na isti način. Tako se osećam. Prva dva meča su protekla veoma dobro i pred ovaj meč osećao sam se dobro. I odjednom na terenu je bila druga priča. Zaista ne mogu da objasnim zašto. Fizički sam se dobro osećao, ali, bio je to loš dan na poslu, kako se već kaže.

Šta da se radi? To je sport.

Možda preveliki pritisak? Da li bi time moglo da se objasni?

Vidite, pritisak je tu. Pritisak je uvek prisutan. Ako ste već neko vreme treći ili četvrti igrač sveta, u vrhu muškog tenisa par godina, jasno je da su prisutna očekivanja i pritisak. To je deo tvog života.

Ali uvek sam se na isti način nosio sa pritiskom, prilično dobro, i imao sam prilično konstantne uspehe na Gren Slemovima, osim na Vimbldonu prošle godine. Ali, kao što sam rekao pre nego što je turnir počeo, uvodna kola su uvek opasna jer igrate protiv igrača koji su nešto niže rangirani i koji nemaju šta da izgube. Filip je specijalista za šljaku i juče je dobio meč u pet setova koji je odigrao neverovatno dobro.

Igrao si dobro tri dana zaredom. Da li misliš da je to možda imalo uticaja?

Ne, ne

Da li je bilo veoma teško kontrolisati njegov servis?

Da budem iskren, moje kretanje pri riternu je ono što sam teško kontrolisao. Nisam kretao napred, i samo sam pokušavao, levo, desno, napred, nazad, pokušavao sam da nađem poziciju iz koje bih se osećao sigurno. Nije mi baš išlo. Noge su mu bile kao ukočene.

Ako nemate potrebnu eksplozivnost i noge vam nisu dinamične dovoljno na ovoj podlozi, nemate puno šansi ako protivnik igra na tako visokom nivou kao što je on igrao danas.

Pominjao si prošlogodišnji Vimbldon. Igrao si finale Kvinsa i onda izgubio u 2. kolu. Ove godine bio si verovatno jedan od dvojice favorita, i ponovo se dogodio loš dan. Kako bi mogao da uporediš ta dva razočaranja i ta dva meča?

Druga je podloga i drugi Gren Slem. Ali, odjednom, na poslednja tri Gren Slema nisam igrao onako kako sam želeo, ne znam.....

Pokušaću da promenim neke stvari za Vimbldon ove godine. Prošle godine to je bio najgori meč koji sam odigrao na toj podlozi. Izgubio sam od Marata koji je posle stigao do polufinala. Naravno, on je igrao veoma dobro na Vimbldonu prošle godine.

Mislim da imam dobru igru, ali, opet, ne mogu sebi da dozvolim da imam tako loše nastupe, kao što je bio ovaj danas. Ne smem sebi da dozvolim da igram tako defanzivno. To nisam ja. To nije moja igra.

U trećem setu vodio si 3-2. Izgledalo je kao da se vraćaš. Na kraju tog petog gema gledao si u nebo i raširio ruke. Da li si se na neki način molio da se dogodi čudo i da se tvoji udarci i igra vrate?

Nisam mogao da verujem da sam nakon tri seta uspeo da napravim viner iz forhenda. (smeh). Zbog toga.

Rekao si da si imao prolema da se dobro krećeš. Da su ti noge bile ukočene. Da li imaš objašnjenje za to? Da li je pre u pitanju neki fizički problem, ili si više bio napet...?

Da, nisam uspevao da nađem ritam. To je sve. Ništa fizičke prirode. Mislim da je pre bilo mentalne, pokušavao sam da nađem tu udobnu poziciju, ali nisam uspeo.

Ništa te nije bolelo?

Ne.

Danas na terenu izgledalo je da nemaš energije da se boriš za svaki poen. Da li si iscrpljen posle polovine sezone?

Vidite, igrao sam dosta, i da, psihički sam pomalo umoran. Ali, to ne objašnjava moj današnji poraz. To sigurno nije objašnjenje. U pitanju je Gren Slem. Vidite, jedan sam od favorita da stignem daleko na turniru. Ovo ne sme da se dogodi. Naravno, krivica je samo moja i prihvatam odgovornost.

Da li postoji ikakva verovatnoća da je to zbog toga što imaš novog fitnes trenera i van terena radiš nove stvari, da li si previše trenirao? Da li je eventualno ta promena imala uticaja?

Ne bih rekao. Zaista ne mislim tako. Analiziraću sve što sam radio, ali ne znam...Da budem iskren, samo sam ja u pitanju i moja glava. Ne želim nikog drugog da krivim.

Muški tenis je izuzetno dobar danas, možda bolji nego što je ikada bio. Koliko je teško iz nedelje u nedelju održati isti nivo protiv kvalitenih igrača?

Jeste. Teško je držati korak sa momcima, top pet momaka koji stižu minimum do 1/4 finala na svakom turniru na kom igraju. Konkurencija je jaka, ali situacija je jednostavno takva. To je veliki izazov za sve nas. Tri ili četiri godine igram na tom nivou.

Mislim, OK, ovaj poraz sam primio veoma loše i razočaran sam. Ali, opet, moram se potruditi da se fokusiram na nastavak sezone, i nadam se dobrim rezultatima na travnatim terenima.

izvor:SvetTenisa.net


Sad Sad Sad :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeNed Maj 31, 2009 9:05 pm

Fizički sam se dobro osećao, ali, bio je to loš dan na poslu, kako se već kaže.
Šta da se radi? To je sport.
Obozavam taj njegov optimizam. Vidi se da se on ne "izvlaci" na povrede kad izgubi. I to sto kaze...to je sport(nekad se gubi nekad dobija). Ljudi sad ga nakon ovog poraza volim jos vise...ma najbolji je!
I love you NOLE I love you
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimePon Jun 08, 2009 9:18 am

Noletov dnevnik iz Pariza!
Datum: 03.06.2009. | Novak Djoković Zvanični Sajt


Zdravo svima!

Ovo izdanje dnevnika ću posvetiti mojim vernim navijačima širom sveta.

Zaista moram da se zahvalim svima koji prate moju karijeru, koji posećuju moju web stranicu i koji imaju strpljenja da sačekaju moje naredno napismeno obracanje! Smile S obzirom da sam proslavio svoj 22. rođendan pre par dana, hteo bih da vam napišem par rečenica kako sam proveo taj dan...

Počeo je veličanstveno, jer sam prvu čestitku primio od svoje drage Jelene, koja je provela vikend u Parizu sa mnom! Kada sam uključio telefon prve i naravno, najdraže poruke su došle od mojih roditelja i Marka i Đorđa! Samim tim, moj dan je bio ispunjen i imao sam energije da realizujem sve obaveze koje su me očekivale! Rođendan mi je postao "regularan" dan sa poklonima, jer ga ne obeležavam više kao što sam to ranije radio! Razlog, naravno TENIS i obaveze... Međutim, pored svega, mogao sam sebi i svojim najbližim prijateljima koji su bili tada u Parizu da priuštim lepu večeru u jugoslovenskom restoranu koji se zove "Zavičaj".

Imao sam prilike da pre tri godine večeram u istom restoranu i da se uverim da ipak našoj kuhinji nema konkurencije! Smile Restoran ukrašen sa obeležjima srpske tradicije i istorije, ponudio je obroke kao što su sarme, prebranac, punjene paprike, proja itd… Prijateljima iz naše zemlje su svi obroci poznati, međutim, bilo je intersantno kakvo mišljenje imaju stranci posle degustacije! Bili su oduševljeni, posebno ajvarom, koji su mazali na hleb kao da je krem sir! Smile

Pošto su im usta bila poprilično "ljutkasta" tražili su piće sa kojim bi tu vatru ugasili! Pri ruci im se našla RAKIJA! Smile Ufff, vrlo loš izbor za "gašenje vatre"! Opet, rakija im se toliko svidela da su je konzumirali većim delom večeri! O posledicama rakije neću pisati! Smile

Dosadašnja sezona na šljaci je bila vrlo uspešna, a posebno bih izdvojio mečeve protiv Nadala koji su bili uzbudljiviji nego ikad! Toliko sam bio blizu da mi je ostao "samo" još jedan poen! Smile Uživao sam u našem meču u Madridu u kojem su odlučivale nijanse! Preboleo sam taj poraz, izvukao pouke i nastavio sa relativno dobrim partijama na RG, gde sam se nadao da ću dobiti priliku za revanš protiv Nadala... No, do toga neće doći, jer smo obojica bili loše sreće… Biće vremena!


Najdraža pobeda u karijeri, i veliki uspeh organizacije turnira, kao i svih ljudi koji su direktno i indirektno doprineli promociji i fantastičnoj prezentaciji našeg turnira koji je već stekao dobar glas u teniskom svetu! Ono što je vazno za turnir je da su ljudi iz inostranstva koji su prisustvovali događaju bili oduševljeni, i da će se sa zadovoljstvom vratiti!

Jako mi je drago da se moja familija odlično snašla u organizaciji i da su igrači iz naše zelje otišli zadovoljni! Veliku zahvalnost dugujem ljudima koji su redovno radili na terenima, objektu, promo selu, kako bi se sve u jako kratkom periodu (6 meseci) realizovalo! Naravno, volonteri sa Megatrenda, linijske sudije, sakupljači loptica, ostalo osoblje koje je pružilo svoj maksimum da se svetu predstavimo na najlepši mogući način!

Slika koja je otputovala u svet i kojoj se svi dive je ona sa srpskom zastavom preko celog terena sa ceremonije posle finala.


Zbog velikog uspeha i odličnih uslova, jedni smo od konkurenata za višu kategoriju turnira za narednu godinu (ATP World Tour 500). Srbija zaslužuje sve počasti za prikazanu strast prema tenisu...

Do sledećeg pisanja, sada moram na večeru...

Pozdrav,

olimpic games Vaš Nole olimpic games :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimePet Jun 12, 2009 12:29 am

Đoković: Nisam ni blizu maksimuma
Cetvrtak, 11. jun 2009. 22:07

Novak Đoković lako je mogao da ispadne već u osmini finala turnira u Haleu, što bi posle neuspeha na Rolan Garosu značilo novi gubitak bodova i još veći zaostatak za vodećim triom svetskog tenisa - Nadal, Federer, Marej.

Međutim, najbolji srpski teniser se otrgao iz čeljusti poraza i serijom od 5:0 u finišu drugog seta otvorio put ka pobedi nad Floranom Serom - 5:7, 7:5, 6:1.

U izveštaju sa meča napisali smo da je teško setiti se kada je Novaku poslednji put pošlo za rukom nešto slično. On se, naravno, setio.

"Na Vimbldonu 2005. godine sam kao kvalifikant došao do drugog kola. Spasio sam šest meč-lopti i pobedio Giljerma Garsiju Lopeza sa 3:2. To mi je donelo ulaz u prvih 100 na svetu, a nadam se da će mi i ova pobeda takođe doneti nešto dobro", izjavio je Đoković.

On je dodao da je svestan da se preokreti poput današnjeg ne događaju često. Gubio je sa 1:0 u setovima, 5:2 i 40:0 na svoj servis.

"Pouka je da se uvek treba boriti do poslednjeg poena. Ja sam shvatio da moram neprestano da verujem u sebe".

Novak je priznao da ga je poraz od Filipa Kolšrajbera u trećem kolu Rolan Garosa dobro zabrinuo i da ne bi bilo dobro kada bi došao na Vimbldon sa serijom poraza od daleko slabije rangiranih igrača.

"Igra koju pružam u Haleu nije ni blizu mog maksimuma, kada je u pitanju tenis na travnatim terenima. Daleko sam iza osnovne linije, igram previše defanzivno i moram češće da budem na mreži. Jedino sam zadovoljan skraćenim loptama. To je udarac koji na ovakvoj podlozi može da bude veoma koristan".

Đoković će se u četvrtfinalu sastati sa Austrijancem Jirgenom Melcerom, koji je daleko lakše izašao na kraj sa Nikolasom Kiferom (predaja po završetku prvog seta).

Sa 28. na svetu sastao se samo jednom, pre tri godine u Mecu, kada je pobedio rezultatom 2:1.

Njihov novi okršaj biće poslednji četvrtfinalni. Izaći će na teren posle Tomija Hasa i Miše Zvereva, čiji meč počinje u 16 časova.

MONDO :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimePet Jun 12, 2009 11:13 am

Kako je „novinar“ Đoković ispitivao Ivanovićevu na Rolan Garosu
Novak: Ana, kakav je tvoj ljubavni život?
Petak - 12.06.2009
Neki teniseri žive samo za tenis - treninzi, putovanja, mečevi, pobede i porazi - to su maltene razlozi zbog kojih žive. Neki drugi pak uvek traže način da malo i uživaju u životu, kao na primer naš Novak Đoković (22).

Nole je nedavno na Rolan Garosu prisustvovao konferenciji za medije svoje zemljakinje Ane Iva-nović (21). Smestio se u poslednji red, sačekao da pita ko šta ima, da bi na kraju i on digao ruku da postavi pitanje.
- Reci nam nešto o tvom ljubavnom ili privatnom životu - tražio je „novinar“ Đoković odgovor od Ane.
Odmah su se svi okrenuli ka njemu i, kad su ga prepoznali, počeli su da se smeju, uključujući i Ivanovićevu. Ona mu, naravno, nije odgovorila na pitanje, ali se rukovala sa njim napuštajući salu za konferencije.

Nole nije bio na licu mesta zato što razmišlja da promeni profesiju, već zato što je njegova konferencija za medije bila na rasporedu odmah posle Anine. Dok je sedao za sto da on kaže novinarima šta ima, Đoković je i sam imao pitanje za predstavnike sedme sile.
- Pa dobro, svi joj postavljate profesionalna pitanja, zašto je neko ne pita nešto lično? - nasmejano se interesovao Novak.

alo :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
Jeca

Jeca


Posts : 68
Join date : 20.05.2009
Age : 31
Location : BG-JA

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimePet Jun 12, 2009 3:45 pm

Haha Nole car! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
alexsakilica

alexsakilica


Posts : 8
Join date : 20.05.2009
Age : 33
Location : Beograd

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeNed Jun 14, 2009 1:02 pm

Ajmo Noleeee!!! Danas u 13:15 Nole igra protiv Tomija Hasa, za gledaoce sa podrucja Srbije i BiH na Sport Klubu od 13 :15 Novak Djokovic-Tomi Has
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeNed Jun 14, 2009 2:24 pm

ajmooo nole,trenutno gubi 6-3 prvi set,ufff ajdeee :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
Jeca

Jeca


Posts : 68
Join date : 20.05.2009
Age : 31
Location : BG-JA

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeNed Jun 14, 2009 6:10 pm

Bas me je razocarao... Sad
Nadam se da ce se popraviti do Wimbledona!
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeNed Jun 14, 2009 7:33 pm

nije novak dobar na travi nikako Sad

Marej osvojio Kvins
Nazad na vrh Ići dole
Jeca

Jeca


Posts : 68
Join date : 20.05.2009
Age : 31
Location : BG-JA

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeNed Jun 14, 2009 9:49 pm

U jbt! Sad
Secam se onih divnih meceva na Wimbly-ju 07....
Definitivno nije smeo da menja reket!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimeNed Jun 14, 2009 10:11 pm

Đoković: Spreman sam za Vimbldon
Nedelja, 14. jun 2009. 18:23


[You must be registered and logged in to see this image.]


Novak Đoković izjavio je da je pobeda Tomija Hasa (3:6, 7:6, 1:6) u finalu turnira u Haleu čista i zaslužena i da je uz malo sreće mogla da bude izražena ubedljivijim rezultatom.

Ipak, on je zadovoljan jer se kroz pet mečeva na travi i dosta usputnih oscilacija dobro pripremio za Vimbldon, koji počinje narednog ponedeljka (22. jun).

"Tomi je igrao odlično i imao sam sreću da zahvaljujući njegovim dvostrukim servis greškama u odlučujućim trenucima 'taj-brejka' dobijem i jedan set"
, rekao je Đoković.

On ne žali mnogo što je i dalje bez titule na travnatim terenima i na relativno skromna dva trofeja u 2009. godini.

"Ovo je ipak bila veoma dobra nedelja. Najvažnije je da sam odigrao dovoljno mečeva pre odlaska u Vimbldon".


Četvrti teniser sveta kaže da neće biti u krugu favorita za osvajanje titule u Londonu.

"Prošle godine se baš nisam proslavio tamo, jer sam ispao već u drugom kolu. Zbog toga sebe ne bih proglasio za jednog od favorita na Vimbldonu"
, realan je Novak.

(Tanjug/MONDO, foto: AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitimePon Jun 15, 2009 4:23 pm

Đoković sa devojkom ide na krstarenje
Autor: Marija Radojković | Foto:G.Srdanov | 15.06.2009. - 05:00


Novak Đoković, četvrti teniser sveta, ovo leto će provesti u društvu dugogodišnje devojke Jelene Ristić sa kojom će početkom jula, nakon „Vimbldona”, krenuti na krstarenje Sredozemnim morem na dva i po miliona vrednoj jahti „Manhattan 60”, koju je pazario prošle godine a uskoro će mu biti isporučena.



Jelena i Novak će plovidbu započeti 10. jula iz Monaka. Luksuznom jahtom će krstariti skoro mesec dana, jer Novaka 8. avgusta čeka Rodžers kup u Kanadi. U planu im je da obiđu obale Španije, Italije, Francuske… a najviše će se zadržati u Hrvatskoj u Umagu, gde proslavljeni teniser planira da s bratom Markom zaigra dubl.
- Novak kreće na krstarenje čim se završi Vimbldon. On i Jelena jedva čekaju da se napokon posvete jedno drugom. Jelena je nedavno počela da radi u Monte Karlu, Novak, kao i uvek, vredno trenira i ovo će biti odlična prilika da se posvete jedno drugom i učvrste ljubav. Jedno vreme biće sami na jahti, a kasnije će im se pridružiti i ostali članovi porodice Đoković - priča izvor blizak uspešnom teniseru.
Jelena i Novak od kada su počeli da se zabavljaju, pre tri godine, svako leto su bili nerazdvojni koliko su dozvoljavale pauze između teniskih mečeva, a omiljena destinacija su im bili egzotični Maldivi.
Slavni teniser je pre tačno godinu dana naručio skupocenu jahtu „Manhattan 60”, koja bi uskoro trebalo da bude završena, te će do prve plovidbe biti usidrena u Monte Karlu. Porodica Đoković smatra da je Monte Karlo najsigurnije mesto za novu „igračku”. Plovilo marke „sansiker” je naručeno preko predstavništva jedne svetski poznate jahting kompanije za zemlje bivše Jugoslavije i Đokoviće je koštalo oko dva i po miliona evra.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Ekskluzivna jahta ima četiri kabine, salon, kuhinju, kupatilo i gliser. Dnevna soba se prostire na dva odeljka, od kojih jedan može da se pretvori u trpezariju, nameštaj je presvučen belom kožom i preovlađuju drveni elementi. Jahta poseduje i nekoliko većih plazma ekrana, ima odlično ozvučenje i mini-bar. Plafon je presvučen kožom, ali delom pleksiglasom, te će Đokovići noću moći da uživaju u pogledu na mesec i zvezde. Spavaća soba je obložena drvetom, a na sredini je veliki bračni krevet. Kupatilo je i više nego luksuzno, sa tuš kabinom i džakuzijem.
Jahta se prostire na 19,6 metara, a brzina je 32 čvora. Kapacitet rezervoara je 3.000 litara benzina, dok je rezervoar sa svežom vodom oko 700 litara.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Novak Djokovic - novosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Novak Djokovic - novosti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Novak Djokovic slike:)
» Novosti o reprezentacijama...
» Novosti........
» Novosti o reprezentacijama...
» Jelena Jankovic novosti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srbija sport forum :: Tenis :: Teniseri i teniserke-
Skoči na: