Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 Novak Djokovic - novosti

Ići dole 
+5
alexsakilica
Jeca
any94
teica
Mirjana MP
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeČet Jun 18, 2009 11:41 pm

Nole pravi fudbaler!
Datum: 15.06.2009. | Novak Djoković Zvanični Sajt

Photo: Getty Images

Novak pokazuje da se u isto vreme može biti ne samo uspešan teniser, već i dobar imitator, showman, a uz to kada se pridoda odličan osećaj za loptu, dobija se savršeni spoj. Ne, ako ste pomislili na tenis i događaj sličan tome, pogrešili ste! Videćete i zašto.

Za Noletom je ostalo još jedno finale, tempirana forma za jedan, po mnogima najvažniji i najelitniji turnir u godini. Srpski teniser je ipak zadovoljan svojom nedeljom u Haleu, smatra da je dovoljno spreman i da je odigrao taman toliko mečeva da bi se pripremio za pohod na Vimbldon. Medjutim, ulogu favorita neće preuzeti na sebe zato što je prošle godine završio rano svoje učešće (drugo kolo).

Nole interpretira sebi svojstven osećaj da u svakom trenutku može da podigne publiku na noge svojim reakcijama, krajnje origanalnim ponašanjem i šarmom. To je učinio i u Haleu pred svoj polufinalni meč sa belgijskim teniserom Olivijeom Rohusom.

Kengur Jack je na zagrevanju iskoristio priliku da se zabavi zajedno sa trenerom Marijanom Vajdom i fizioterapeutom Miljanom Amanovićem, da oduševi posmatrače i pokaže par fudbalskih trikova. Da nije teniser, sigurno bi se profesionalno bavio fudbalom jer perfektno barata loptom.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeNed Jun 21, 2009 3:06 pm

Novak igra u novim patikama
Autor: E. B. | 21.06.2009. - 00:01

Novak Đoković se više neće klizati na travnatoj podlozi Vimbldona. Nedavno u Haleu, srpski teniser je često završavao na travi posle jurnjave za lopticom, ali dizajneri i tehnolozi „adidas“ obuće u saradnji sa stručnjacima sa Vimbldona, kreirali su novu patiku „CC Feather“.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Kako kažu, ove patike trebalo bi da osiguraju teniserima najbolje moguće pokrete na teškoj podlozi kao što je trava, a da pri tom smanje njeno trošenje i habanje. Cilj je bio da se naprave patike koje će što manje oštećivati travu, a sve u svrhu Olimpijskih igara 2012. godine koje će se održati u Londonu. Spoljašnjost i đon na „CC Feather“ patikama predviđenim za igru na travi imaju inovativni kalup s udubljenjima, kao i manjim i mekšim završecima. Kad se ovi završeci vuku duž površine trave omogućavaju teniseru besprekoran zahvat, a istovremeno daju ravan oslonac koji osigurava brzu izmenu pravca igrača, dok trava ostaje neoštećena.


Novi proizvod već je isproban i to nedavno kada su u njima igrali bivši vimbldonski šampioni, Andre Agasi i Štefi Graf. Bilo je to u maju, na svečanoj promociji novog krova. Čim je čuo za čudesne patike, Novak Đoković je zatražio da igra u njima na Vimbldonu, a pored njega, tu privilegiju će imati i prva igračica sveta Dinara Safina, zatim juniorska šampionka Vimbldona Lora Robson, Fernando Verdasko, Marat Safin i Žo Vilfred Conga, kao i mnogi drugi.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimePon Jun 22, 2009 10:28 am

wOw....pa lepe su mu patike....Srećno na Wimbldonu....!!!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimePon Jun 22, 2009 10:46 am

Super su patike... Smile
Nadam se da ce mu pomoci da se ne klize, a to ce mu valjda koliko toliko pomoci da postigne dobar rezultat...
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimePon Jun 22, 2009 4:45 pm

Jedan od udarnih tekstova na naslovnoj strani zvaničnog sajta Vimbldona u ponedeljak je posvećen Novaku Đokoviću.

Autor konstatuje kako su u "predigri" trećeg grend slem turnira sezone glavne teme bili Rodžer Federer (može li da obori Samprasov rekord), Rafael Nadal (da li su mu kolena u redu) i Endi Marej (može li da postane prvi britanski šampion Vimbldona posle 73 godine).

U takvoj konkurenciji, mediji se nisu mnogo bavili formom i izgledima na uspeh Novaka Đokovića, pa je on postao "zaboravljeni čovek".

U tekstu se navodi da je "dopadljivi Srbin" ipak četvrti reket sveta, vlasnik jedne grend slem titule i osvajač poslednjeg Masters kupa, što "nije loše za tenisera na kojeg uoči Vimbldona niko ne obraća pažnju"!

Autor onda ulazi u retrospektivu Novakovog učinka u 2009. godini, počevši od promene reketa i piše kako mu "nije bilo lako" - taman kada je ušao u formu i zaigrao briljantno u sezoni šljake, tri puta zaredom mu se isprečio Rafael Nadal.

"To nije bilo fer", saoseća pisac sa Đokovićem i posebno se osvrće na poraz u polufinalu Mastersa u Rimu, kada je Nadal Novaku "slomio srce".

Porazi u trećem kolu Rolan Garosa i od Tomija Hasa u finalu Halea "nisu uvertira za Vimbldon kakvu je priželjkivao".

Ipak, polufinalista Vimbldona 2007. godine "zna kako se igra na travi" i "nikada mu nije manjkalo samopouzdanja", posebno što sa novim kondicionim trenerom Gebhardom Fil Gričom "veruje da može da podnese duge mečeve i izađe iz njih kao pobednik".

Na kraju, autor ističe da to što nije u prvom planu kod medija, znači da je sa Novaka skinut značajan deo psihološkog pritiska.

"Otkako je prošle godine trijumfovao u Melburnu, očekivanja su bila ekstremno velika. Ako je mogao da osvoji jedan grend slem, zašto ne osvoji još neki? Ali sada je pritisak na prvoj trojici favorita, a Novak je dobio malo više prostora da se pripremi za ozbiljan pohod na tron. Ako bi pobedio u Vimbldonu, stvarno bi bio kralj".

Novak Đoković u ponedeljak posle podne će se sastati sa Francuzom Žilijenom Benetoom. Rival u drugom kolu bio bi mu Nemac Simon Grojl ili Amerikanac Majkl Jani, a onda možda Mardi Fiš… ili Janko Tipsarević?

(MONDO)
Sad
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeUto Jun 23, 2009 10:42 am

Đoković u odsustvu Nadala vidi šansu
Novak: „Najvažniji momenat u karijeri“
Autor: Z. Kecman | Foto:AFP | 23.06.2009. - 05:00


[You must be registered and logged in to see this image.]


Kvartet najboljih tenisera sveta na Vimbldonu ostao je bez lidera, Rafaela Nadala, ali Novak Đoković, Rodžer Federer i Endi Marej će svakako pokušati da publici u Londonu prikažu svoj najbolji tenis. Srpski teniser je u delu žreba koji nosi Švajcarac što obećava njihov dvoboj u polufinalu, ako sve bude išlo po planu.


Đoković je sinoć igrao meč prvog kola protiv Francuza Žilijena Benetoa, ali je pre toga pričao o Nadalu, sa kojim je i ove sezone imao priliku često da odmeri snage.


- Rafa je igrao previše ove godine. Iako je fizički neverovatno snažan, i on je ranjiv. Nisam iznenađen da je otkazao dva velika događaja kao što su Kvins i Vimbldon. Sigurno će mu to smetati u nastavku sezone. Nismo superheroji, zato moramo stalno da radimo na tome da oporavimo telo i da se psihički odmorimo od ovakvih napora. Sezona je duga. Dolazimo često do tačke kada telo više ne može da izdrži, pa ili moramo da prestanemo da igramo ili ne može se igra na željenom nivou. A svima je u interesu da vide najbolje od igrača - kaže Novak.
Đoković je u London došao sa namerom da više priča na terenu, a manje van njega. Kaže da je zadovoljan proteklim delom sezone, ali da ovde ima poseban motiv.
- Ponosan sam na svoju igru protiv Nadala u Madridu, znam da sam igrao neverovatan tenis i naterao rivala da igra do krajnjih granica. Nisam se psihološki dobro pripremio za Rolan Garos, ali sada je druga priča. Veoma sam motivisan za dobar rezultat u Londonu jer sam prošle sezone podbacio. Moram više na mrežu, ali i da igram raznovrsnije. Mislim da to mogu - kaže četvrti teniser sveta.
Novak smatra da je psihološki element veoma bitan za igre na grend slem turnirima.
- Tenis je mentalna igra. Svi su jaki, ali je razlika među igračima iz vrha samo u tome kako se nose sa pritiskom i kako uspevaju da sačuvaju mir u kriznim momentima. To se stiče igranjem godinama. Prošle sezone nisam bio psihološki spreman, bio sam nervozan i ispao sam u drugom kolu. Sada sam srećan, stvari idu u pravom smeru i nadam se dobrim rezultatima do kraja sezone. Ovo je najvažniji trenutak u mojoj karijeri - rekao je Đoković.
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeUto Jun 23, 2009 7:39 pm

Da ali tu su i federer i endi murray
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
any94




Posts : 70
Join date : 20.05.2009

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeUto Jun 23, 2009 11:08 pm

nole osvaja ovaj gen slem!!! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeSre Jun 24, 2009 1:35 pm

Prvo mora da pređe fedexa a potom najvjerovatnije murray-a.Sa federerom će lako a sa endijem ne znam baš.Endi ima publiku i novaka je pobedio tri zadnja puta.
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeČet Jun 25, 2009 1:50 pm

Đoković: Ne očekujem ništa!
Sreda, 24. jun 2009. 20:04

Novak Đoković je postao stariji i oprezniji.

Prošle godine je uoči Vimbldona pretio i Rodžeru Federeru, u to vreme braniocu titule. Sada je poslednja stvar koju će sebi dozvoliti - da kaže da je favorit.

I to ne favorit za trofej, nego za pobedu u meču sa Amerikancem Mardijem Fišom, u okviru trećeg kola.

"Nemam nikakva očekivanja od turnira, samo pokušavam da idem korak po korak. Mardi je veoma težak protivnik na travi i veoma agresivan teniser. Ne mogu da predvidim šta će se dogoditi na terenu. Mislim da su mi šanse za pobedu 50:50".

Đoković je u sredu pobedio Nemca Simona Grojla, 106. na svetu (7:5, 6:1, 6:4). Nije bio naročito zadovoljan svojom partijom.

"Imao sam previše uspona i padova i loše sam servirao kada sam imao vođstvo. Srećan sam što sam završio posao u tri seta".

Favoriti svetskih medija za titulu su Federer i Endi Marej. Treći, po njima, ne postoji.

"Drago mi je što je tako. Potrebno mi je da se koncentrišem na svoju igru i pokušam da prikažem svoj najbolji tenis".

Kako god da se završi ova vimbldonska priča, Novaku niko više neće moći da zameri na prepotentnim izjavama!

(MONDO, foto: AP)
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeČet Jun 25, 2009 1:54 pm

ali ipak ima sansu za titulu
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeČet Jun 25, 2009 2:50 pm

Luka ::
ali ipak ima sansu za titulu
Naravno,svi smo uz njega,Napred Nole... najbolji
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimePet Jul 03, 2009 11:18 am

03.07.2009.

Press
Skandal na Vimbldonu - Nole izbacio tatu iz lože!

Novak Đokoviću toku meča sa Hasom naredio tati i bratu da odu iz lože.
l Nole izbacio i trenera Marjana Vajdu, dozvolio samo majci i stricu Goranu da ostanu na tribinama.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nisam bio ljut ni na koga u loži, već na sebe samog! Znate, kada osetite da vam ništa ne polazi za rukom, pokušavate da nađete podršku na tribinama. Ali, oni ne mogu ništa da urade osim da me podrže ... NOVAK ĐOKOVIĆ


Najbolji srpski teniser Novak Đoković izbacio je oca Srđana, brata Đorđa i kompletan stručni štab iz svoje lože na Vimbldonu tokom četvrtfinalnog meča, koji je izgubio od Nemca Hasa! Nole je, očigledno iznerviran nekim reakcijama porodice i trenera, tražio od njih da napuste njegov boks, samo je majci Dijani i stricu Goranu dozvolio da ostanu!


Sve je počelo tako što je trenutno četvrti teniser sveta uputio teške reči i pokrete prstom prema čelu ka treneru Marjanu Vajdi, ali se ne zna da li je to zbog pogrešnih saveta koje mu je pre meča Slovak dao ili nečeg drugog. Potom je predmet njegovih frustracija bio otac Srđan, kome je, baš kao i nedavno na Srbija openu, bukvalno naredio da napusti tribine. Pored njega, morali su da odu i brat Đorđe, menadžer Alon Kakšuri, trener Marjan Vajda i fizioterapeut Miljan Amanović.

U loži su nakon ove čistke ostali samo majka Dijana i stric Goran, koji je, za razliku od svog brata, poznat po blagoj naravi. Njih dvoje su sedeli u loži sami, smrknutih lica, kao da nisu verovali u ono što se dešava. Nešto kasnije na tribine su se vratili svi osim Srđana, koji, prema rečima očevidaca, nije odgledao meč do kraja, barem ne u boksu svog sina.

Svađu unutar Đokovićevog štaba primetili su i novinari, pa su ga posle meča upitali o čemu se radi, ali on je lakonski odgovorio da je bio iznerviran svojom igrom, da je zapravo bio ljut na sebe (?!).

- Nisam bio ljut ni na koga u loži, već na sebe samog! Znate, kada osetite da vam ništa ne polazi za rukom, pokušavate da nađete podršku na tribinama. Podrška je bila velika i od moje porodice i od trenera, ali oni ne mogu ništa da urade osim da me podrže. Sve je bilo na meni i žao mi je što je samo nekoliko poena odlučivalo pobednika - rekao je srpski as.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovakvo Novakovo pomalo bizarno ponašanje prvi put je viđeno na premijernom srpskom ATP turniru Srbija openu. Nole je tada po završetku devetog gema prvog seta polufinalnog susreta protiv Italijana Andreasa Sepija glasno zatražio, tačnije zamolio oca da napusti porodičnu ložu. Posle toga Srđan Đoković nije više viđen na stadionu. Novak je očigledno bio uplašen i opterećen zdravljem svoga oca, koji je prethodnu noć proveo u bolnici zbog visokog pritiska. Najverovatnije je zbog toga imao problem i da se u potpunosti koncentriše na susret. Dokaz za to je daleko bolji prilaz igri našeg asa u nastavku meča. Upravo zbog toga Srđan Đoković nije prisustvovao ni većem delu finalnog susreta. Ipak, ovaj put u Vimbldonu „čišćenje lože" nije mu pomoglo da u potpunosti preokrene rezultat.

Usput se postavilo i logično pitanje da li ovo proterivanje znači i da posao slovačkog stručnjaka Vajde visi o koncu.

- Uopšte ne razmišljam o promeni trenera. Očigledno je da imam problem u glavi jer fizički se osećam dobro i ne zapostavljam treninge - rekao je Novak.


Jelena, Ana i ja smo u krizi

Novak Đoković je nakon poraza u četvrtfinalu Vimbldona priznao da se velika srpska teniska trojka nalazi u igračkoj krizi.

- Mislim da svi troje prolazimo kroz krizu! Naravno, mogu da pričam samo u svoje ime kada kažem da ponovo prolazim kroz teške trenutke, kao na početku ove takmičarske godine. Stigao sam do finala Majamija i imao uspešnu sezonu na šljaci i zaista sam bio srećan kako igram. I početak sezone na travi je takođe bio dobar...
- požalio se Nole.

(S. Đ.)
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimePet Jul 03, 2009 3:33 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nole u hiphop duetu sa kolegom iz Hrvatske? Petak, 3. jul 2009. 14:02

Najbolji srpski teniser Novak Đoković navodno će snimiti dve hiphop numere sa kolegom Ivom Karlovićem iz Hrvatske.

Hrvatski teniser, odnedavno i pevač, prema rečima svog menadžera razmišlja o saradnji sa Đokovićem.

"Razgovarali smo o snimanju dueta sa Novakom i izgleda da je zainteresovan", rekao je Karlovićev menadžer i nekadašnji teniser iz Novog Sada, Petar Popović.

"Ono što ljudi ne znaju o Ivi jeste da je i reper i da je snimio već dve pesme", rekao je Petrović, piše "Sport", i dodao da njegov pulen uglavnom "baca rime" koje se bave dobro poznatim hiphop temama - devojkama, ali i putovanjima i tenisu.

Možda upravo o tenisu govoriće i dve numere koje hrvatski teniser planira da snimi sa kolegom iz Srbije.

"Ukoliko dođe do saradnje, pesma će biti apsolutni hit", rekao je Petrović, što, znajući Novakovu ljubav prema pevanju i imitacijama i brojnim klipovima na YouTube kanalu, neće biti iznenađenje.

MONDO
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeČet Jul 09, 2009 9:09 am

Novak Đoković: Veliko srce duhovitog šarmera
Teme: humanost , beli sport ,
Foto: Miša Obradović
Foto: Miša Obradović

Iako otkriva da mu je teško jer ne stiže da se posveti privatnom životu, teniser Novak Đoković je na humanitarnom turniru organizovanom u čast njegovog pokojnog kolege Federika Lucijes pokazao da mu je humanost važnija i od posla

Plemenito srce i snažan duh sa kojim se na teniskim terenima bori da trijumfuje, slavni sportista Novak Đoković uvek je rado iskazivao i u brojnim humanitarnim akcijama. Uprkos mukotrpnim obavezama, dvadesetjednogodišnji teniser je 24. aprila pronašao vremena da sa kolegama učestvuje na turniru koji je u Rimu organizovan u čast preminulog italijanskog tenisera Federika Lucija koji je u oktobru prošle godine izgubio bitku sa opakom leukemijom. Poznati teniser čiji se život ugasio u dvadeset osmoj godini nalazio se na devedeset šestom mestu na ATP listi, a pored sportskih priznanja, uz njegovo ime uvek su se vezivali duhoviti i šarmantni komentari. Pokojni Federiko je 2007. godine na US openu želeo da igra u majici sa aplikacijom Plejbojevog zeke, ali mu organizatori to nisu dozvolili. Popularni svetski predstavnici belog sporta Lucija pamte kao osobu koja je bila nepresušni izvor smeha i zabave, zbog čega su se na turniru u njegovu čast trudili da budu što pozitivniji, pa je Novak prvi set odigrao sa ružičastim kišobrančićem u ruci. U okviru revijalnog turnira Federikovi roditelji su oformili i fondaciju Fedeluks koja je imala za cilj prikupljanje novčanih sredstava za pronalaženje leka protiv leukemije.

Pored slavnog Srbina, na šljaci su se našle i brojne njegove kolege, koji su prvi put takmičarski duh ostavili u svlačionicama i došli da pomognu ovoj plemenitoj akciji u spomen preminulom kolegi.

- Igrali smo u Lucijevu čast i za fondaciju koju su osnovali njegovi roditelji. Federiko je bio pozitivan čovek, uvek nasmejan, pa su ovi trenuci puni emotivnog naboja - rekao je Novak na svom zvaničnom sajtu i istovremeno otkrio da je njegov tim odskoro brojniji za novog člana, trenera Gebarda Fila Grica.

- Sticanje kondicije mi je jako potrebno u narednom periodu. Igraću tri nedelje zaredom pre Rolan Garosa i svi znamo da prilagođavanje sa šljake na travu traje veoma kratko – istakao je Đoković, koji je
potpuno spreman za učešće na prvom Serbian Openu za koji se dugo pripremao. Od 02. do 10 maja mečeve teniskih zvezda na čelu sa Novakom, moći će da prati sedam hiljada i devet stotina gledalaca, što je mnogo veći broj od planiranog, budući da vlada ogromno ineteresovanje za ovo takmičenje. Pored sportskih i kondicionih vežbi, Novak je prošlog vikenda došao u rodnu zemlju kako bi se odmorio i psihički pripremio za ovaj važan turnir. Značajnu podršku i okrepljenje teniseru su pružili i veseli trenuci koje je proveo sa
prijateljima iz Beograda, koji će ga na predstojećem takmičenju bodriti sa tribina.

Teniser je nedavno ubeležio još jedan važan uspeh, kada je sa poznatom kompanijom Hed koja se bavi proizvodnjom teniskih loptica snimio reklamni spot u kojem je došao do izražaja njegov šarm. Naime, Novak po scenariju zavodi devojku iz publike tako što igra ispred nje poput repera iz čuvenih boys bendova i skida majicu, ali na kraju uspeva da vrati lopticu protivniku i osvoji poen, iako se nalazi van terena. S obzirom na to da je svetska javnost Đokovića zavolela između ostalog i zbog imitacija kolega koje je izvodio u pauzama mečeva, u poslednje vreme neretko ga mnogi pitaju zašto je prestao javno da iskazuje svoju duhovitost.

- I dalje uživam u svemu što radim, samo što sada igram mnogo više mečeva i imam više obaveza. Vrlo mi je teško da imam život van treninga i tenisa. Ali, desilo se nešto novo i vrlo interesantno, a to je video spot za kompaniju Hed koji je vrlo zabavan. Snimali smo ga u Majamiju, bilo je to višesatno snimanje, ali se isplatilo – rekao je Novak za ASAP Sports.

Ksenija Konić
* by story
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeČet Jul 09, 2009 11:10 am

Novak Đoković, pre zvaničnih nastupa na Masters turnirima u Montrealu i Sinsinatiju, odigraće egzibicioni meč protiv Marata Safina na događaju pod nazivom Grand Slem Asheville.
Dvojica harizmatičnih i uspešnih tenisera, 06. avgusta biće glavne zvezde teniske egzibicije koja će se održati u Ashevill Civic Centru u Južnoj Karolini. Gren slem šampioni, četvrti i nekada prvi igrač sveta odigraće jedan meč na dva dobijena seta, a očekuje se i nastup jedne od top 100 teniserki koja će odmeriti snage sa 16-ogodišnjom Mayom Blue Stauffer-MacDowell, talentovanom juniorkom iz grada-domaćina. Novak i Marat su tokom zimske pauze već odigrali jedan međusobni revijalni meč u okviru egzibicionog turnira u Austriji.

Deo sredstava od prodaje karata biće odvojen kao donacija za Mission dečiju bolnicu.

Novakov prvi naredni zvanični turnir je Rodžers kup koji počinje 10. avgusta.

svettenisa.net


Poslednji izmenio teica dana Čet Jul 09, 2009 12:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***

***Inče***


Posts : 46
Join date : 07.07.2009
Age : 33
Location : New York City...:)

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeČet Jul 09, 2009 11:55 am

Sooper..Jedva čekam....Hvala Tea na textu...Smile
Novak Djokovic - novosti - Page 2 899891
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeUto Jul 14, 2009 12:04 pm

***Inče*** ::
Sooper..Jedva čekam....Hvala Tea na textu...Smile
Novak Djokovic - novosti - Page 2 899891

takođe Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeSre Jul 15, 2009 2:22 pm

***Inče*** ::
Sooper..Jedva čekam....Hvala Tea na textu...Smile
Novak Djokovic - novosti - Page 2 899891
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeSre Jul 15, 2009 2:38 pm

nista,nista Cool Cool Cool

hihihi i ja jedva cekam Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeUto Jul 28, 2009 8:31 pm

Đoković: Umag je moja druga kuća
Utorak, 28. jul 2009. 17:15
[You must be registered and logged in to see this image.]


Prva zvezda teniskog ATP turnira u Umagu je Novak Đoković, iako ne igra u singlu, već zajedno sa mlađim bratom Markom u dublu.

Četvrti reket sveta priznao je hrvatskim medijima da se uvek rado vraća u Umag, gde dolazi već petu godinu zaredom.

"Umag je moja druga kuća, a ovaj turnir jedinstvena prilika za okupljanje cele porodice", rekao je Đoković.

On je dodao da je posle Vimbldona bio prilično istrošen, pa mu je dobro došao odmor od tenisa.

"Na odmoru sam bio 20 dana, toliko se nisam odmarao već pet -šest godina", dodao je Srbin i podvukao da je prijatelj sa svim teniserima iz Hrvatske.

"To su sve sjajni momci, a najbolji sam s Marijom Ančićem i Ivanom Ljubičićem, s kojim sam dve godine imao i zajedničkog trenera, Pijatija. Sa Ančićem sam i porodični prijatelj".


Potom se Nole osvrnuo na Ančićevu bolest mononukleozu zbog koje je propustio veći deo sezone.

"Strašno je to što mu se događa, nemam reči. Ali, siguran sam da će uspeti da prevlada zdravstvene teškoće i da će se vratiti u svetski vrh. Svi smo uz njega".

Đoković je takođe čestitao Hrvatima plasman u polufinale Dejvis kupa pobedom nad selekcijom SAD.

"Svaka vam čast, odlični ste! Nemate Ljubu i Marija, ali imate Marina Čilića koji je strahovito napredovao, kao i Ivu Karlovića koji je možda i najnezgodniji protivnik. Vidim vas najmanje u finalu", zaključio je Đoković.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeUto Jul 28, 2009 9:32 pm

Srećno Nole
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeSre Jul 29, 2009 6:32 pm

nazalost ispao je
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeČet Jul 30, 2009 1:09 pm

Đoković: Nisam u svađi sa trenerom

Srpski teniser poručio da će Marjan Vajda zauvek ostati njegov trener. Novak je time demantovao da je u sukobu sa slovačkim stručnjakom, kojeg je, zajedno sa svojim ocem, isterao iz lože na Vimbldonu!

Srpski teniser Novak Đoković rekao je u Umagu da će njegov trener Marjan Vajda zauvek ostati sa njim! Nole je time ućutkao sve one koji su proturali glasine o njihovom navodnom sukobu, koji je eskalirao na Vimbldonu kada je Đoković isterao iz lože ceo stručni štab i oca Srđana.

Srpski teniski as je ipak otkrio da on i njegov tim pregovaraju sa nekim stručnjacima koji bi mogli da mu se priključe pred turnire na betonskim terenima Severne Amerike.
- Marjan Vajda meni zaista odgovara i kao trener i kao osoba van terena. On će uvek, zaista uvek biti deo mog tima! Proživeli smo mnoge teške trenutke zajedno, a i trenutke slave, kada sam osvojio Australijan open. Dosta dobro me poznaje. Sigurno ćemo uvesti neke novine u trening, a sigurno ćemo dovesti i nove ljude u moj tim. O tome još razmišljamo, a još neću otkrivati imena ljudi sa kojima sada pregovaram. Želja nam je da sa njima počnemo da sarađujemo za američku sezonu - otkrio je Beograđanin.

Đoković, koji je u Umag došao prvenstveno da trenira na novoizgrađenom terenu broj 6 na „Stela Marisu", koji je presvučen istovetnom podlogom kao i oni na US open seriji, ispao je već u prvom kolu dubla sa bratom Markom.
Ipak, u mislima mu je povratak u vrhunsku formu. Kalkulacije o tome na kom mestu ATP liste bi mogao da završi sezonu nisu mu ni na kraj pameti.
- Nažalost, ove godine nisam bio u prilici da u Umagu učestvujem u pojedinačnoj konkurenciji, mada sam to priželjkivao. Ali, zbog profesionalnih obaveza nije mi se uklapalo u raspored. Kao što su ljudi mogli da vide, pripremao sam se prošle nedelje, a i ovih nekoliko dana na tvrdoj podlozi za američku sezonu, koja je veoma bitna za ovaj deo moje karijere. Ukoliko se previše kalkuliše sa bodovima itd, onda se gubi osećaj za dobar nastup na terenu i zaista mi ne treba to. Biti treći ili četvrti zaista nije važno, pošto sam bio treći dve godine unazad. Za mene je najvažnije da se vratim u formu s početka 2008. i, eventualno, sa ovogodišnje sezone na šljaci i da održim kontinuitet - jasan je Nole.

Već famozni meč u polufinalu madridskog mastersa kada je bio na pragu rušenja „kralja šljake" Rafaela Nadala, i to na domaćem terenu, izvukao je ono najbolje iz oba igrača. Međutim, od tada ni Rafa ni Nole nisu ni blizu svog optimuma, kako fizičkog tako i psihičkog.
- Taj meč me je potpuno ispraznio. Bio sam užasno razočaran, nikad nisam bio bliže pobedi nad njim na šljaci. Od prevelike želje da odigram dobro na Rolan Garosu dogodio mi se kiks. Krize su deo karijere svakog tenisera - kaže Nole.
Novak je bez sumnje najveća zvezda na Studena Kroacija openu, koji se ove sedmice održava po 20. put. I pored toga što su se u prelepom istarskom letovalištu našli Nikolaj Davidenko, Huan Karlos Ferero i domaći asovi predvođeni Ivanom Ljubičićem, ogromna gužva ispred i unutar pres-centra, kada je Beograđanin došao na konferenciju za novinare nakon poraza u dublu sa bratom Markom, dovoljno je rekla.

S. ĐORĐEVIĆ


*http://www.pressonline.rs
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitimeSub Avg 01, 2009 11:08 am

Ludi noćni provod Nikoline i Noleta
Autor: "Press"
Objavljeno: 01.08.2009 01:02

Novak Đoković je osvojio srca brojnih hrvatskih hostesa na teniskom turniru u Umagu, a kako piše hrvatska štampa,a prenosi „Press“ Noletu nije odolela ni Nikolina Pišek.
Priču o varnicama između atraktivne voditeljke „Operacije Trijumf" i najboljeg srpskog tenisera potpiruje činjenica da su viđeni preksinoć kako se zabavljaju u VIP delu kluba „Džoni Vu" u ovom istarskom gradiću.
Nikolina u izjavi za „Press“ ne poriče da je bila u društvu Novaka Đokovića, ali demantuje navode o ljubavi sa srpskim teniskim asom. „Ja i Novak u vezi?! Bože sačuvaj! Spajali su me sa toliko ljudi da je to postalo smešno. Upravo idem kod svog dečka u Šibenik. Upoznala sam Noleta, veoma je simpatičan dečko. Mada, ne mogu da imam neko posebno mišljenje o njemu budući da čoveka poznajem tek nekoliko sati i da smo bili u velikom društvu. Nismo se zabavljali sami, sa nama su bili i sportski novinari, kao i Milan Kalinić sa suprugom. Odlično smo se proveli na toj žurki“, otkriva Nikolina koja je trebala da tokom umaškog teniskog turnira vodi izbor za Mis hostesa, ali je u poslednji čas zamenjena, jer je uvredila jednog od najboljih svetskih sudija.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Novak Djokovic - novosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Novak Djokovic - novosti
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Novak Djokovic slike:)
» Novosti o reprezentacijama...
» Novosti........
» Novosti o reprezentacijama...
» Jelena Jankovic novosti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srbija sport forum :: Tenis :: Teniseri i teniserke-
Skoči na: