Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 Novak Djokovic - novosti

Ići dole 
+5
alexsakilica
Jeca
any94
teica
Mirjana MP
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 4 I_icon_minitimeČet Avg 27, 2009 12:44 am

KRAJEM godine, u saradnji RTS i produkcijske kuće “Medijala Aleksandar”, počeće snimanje serije o životu kralja Aleksandra Karađorđevića, a u glavnoj ulozi, kako “Novosti” saznaju, mogao bi da se pojavi niko drugi do - Novak Đoković. Mada još ništa nije precizirano, i producenti i autori serije izrazili su želju da kralja u njegovim mladim godinama igra najbolji srpski teniser.
- Rad na seriji nije započeo ranije jer nije bilo pravog lika za ulogu kralja Aleksandra. Naime, reditelj serije Stojan Stojčić smatra da tu ulogu ne može svako da igra, jer kralj mora da ima nešto što drugi nemaju. Zato je njegov predlog da to bude Novak Đoković, koji malo liči na kralja u mlađim danima - objašnjava nam Veljko Đurić Mišina, koscenarista i stručni konsultant serije.
Dogovor sa srpskim teniserom još nije postignut, ali, kako saznajemo, Novak je vrlo zainteresovan, pa ga možda uskoro i vidimo kao kralja, ali ovoga puta ne na teniskom terenu.
Mada serija još nije počela da se snima, datum TV premijere već se zna - 9. oktobar
2010. godine, na godišnjicu ubistva kralja Aleksandra u Marselju. Scenario, koji se još piše, predviđa osam epizoda, ali, moguće je da će ih biti više. Na scenariju, zajedničkim snagama, rade Veljko Đurić, dr Dragan Simeunović, istoričar filma Steva Jovičić, Stojan Stojčić i Milan - Lane Gutović.
Dve godine traju pripreme za ovaj projekat, a za to vreme prikupljeno je obilje materijala. Reč je o filmovima, štampi, fotografijama i arhivskom materijalu koji su nabavljani i iz inostranstva.
- Serija će pokrivati ceo život kralja Aleksandra: prilike u kojima je rođen (Cetinje, Crna Gora), odnosi Srbije i Crne Gore, njihov status u Evropi tada, dinastije Obrenović, Petrović i Karađorđević, odlazak Petra s porodicom u Švajcarsku, povratak na presto u Srbiju, školovanje Aleksandra u Rusiji, balkanski ratovi, Prvi svetski rat, lična diktatura... - najavljuje Đurić, i dodaje da će kralj Aleksandar biti predstavljen na osnovu istorijskih činjenica, bez imalo ulepšavanja. - Nećemo bežati od nekih škakljivih događaja, poput kraljevog razgovora sa Adolfom Hitlerom, a kraj serije biće atentat u Marselju.
Ova priča biće predstavljena u igrano-dokumentarnoj formi, a svaka epizoda pokrivaće otprilike šest godina u životu Aleksandra Karađorđevića. A da bi sve bilo verno istini, snimaće se na autentičnim lokacijama: na Cetinju, Lovćenu, u manastiru Savina, širom bivše Jugoslavije, ali i u inostranstvu, u Švajcarskoj, Marselju, Sankt Peterburgu (bivšem Petrogradu), Albaniji, na Solunskom frontu... Za snimanja na teritoriji Mitropolije crnogorske-primorske ekipa je tražila i dobila blagoslov mitropolita Amfilohija Radovića.
U toku je potraga za glumačkom ekipom, koja će biti veoma brojna. Zasada se jedino zna da će Lane Gutović igrati jednog od glavnih likova, Nikolu Pašića, ličnost koja je obeležila to doba i koja će se pojavljivati kroz celu seriju.
U ovom trenutku procenjuje se da će ovaj ambiociozno zamišljeni projekat koštati između dva i tri miliona evra.
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novak Djokovic - novosti - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 4 I_icon_minitimeČet Avg 27, 2009 9:26 am

Novak od ponedeljka brani polufinale na svom petom US Openu!
Datum: 26.08.2009. | Novak Djoković Zvanični Sajt

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na svoj peti po redu US Open, Novak nakon dve godine dolazi kao četvrti teniser sveta. To automatski znači da će srpski teniser na predstojećem Otvorenom prvenstvu u SAD (tvrda podloga, 21.600.000 $) imati status četvrtog nosioca.

Takmičenja na Flešing Medouzu (Njujork) počinju u ponedeljak, 31. avgusta, i trajaće četrnaest dana, sve do nedelje, 13. septembra.

Na poslednjem Grend Slem turniru sezone Novak je najuspešniji bio 2007. godine, kada je u finalu poražen od svetskog broja 1, Švajcarca Rodžera Federera, koji je bio fatalan po srpskog igrača i u prošlogodišnjem polufinalu. 2005. i 2006. godine Novak je nastup na US Openu završavao u trećem kolu.

Od odigranih 23 meča u Njujorku, Novak je iz 19 izašao kao pobednik. Ove sezone 22-godišnji Beograđanin je odigrao 69 mečeva sa odnosom pobeda i poraza 53-16.

U poslednjih pet godina niko nije uspeo da stane na crtu Rodžeru Federeru, koji će ove godine jurišati na šestu uzastopnu titulu na US Openu.

Šampionima u obe konkurencije pripašće po 1,6 miliona američkih dolara.

Žreb će se održati u četvrtak posle podne po lokalnom vremenu.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Novak Djokovic - novosti - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 4 I_icon_minitimeČet Avg 27, 2009 11:26 am

srecno noleeee......nadam se da ces se osvetiti fedex-u na onom porazu..ajdee
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 4 I_icon_minitimePet Sep 04, 2009 10:36 am

Novak: „Morao sam da ’čitam’ Bola“
Beta
Beta
Srpski teniser Novak Đoković izjavio je posle pobede nad Karstenom Bolom da nije znao šta ga je očekivalo u meču sa Australijancem.

Đoković je izjavio kako pre meča nije bio upoznat sa igrom 22-godišnjeg Australijanca i da je tokom meča morao da se prilagođava igri svog protivnika i da pronalazi rešenja za njegov jak servis i agresivnu igru Bola. Kao poseban problem, Đoković je naveo problem da brejk prilike pretvorio u poene, ali je dodao da ima poverenja u sebe i da poseduje veliku želju za pobedom.

„Uvek je teško predvideti šta da očekujete u meču sa momkom koga praktično i ne poznajete“, rekao je Đoković posle meča.

Srpski teniser je rekao da se sa svojim protivnikom praktično upoznavao tokom meča, kada je bio prinuđen da „čita“ igru mladog Australijanca.

„Zbog toga sam morao da budem fokusiran i da pokušam da „pročitam“ njegovu igru, da prepoznam njegove prednosti i mane. Servirao je brzinom između 130, 140 milja na sat tokom celog meča. Išao je na servis i znao sam da će pokušati da bude agresivan“, rekao je Đoković.

Đoković je dodao kako je njegov glavni problem bio to što je slabo koristio prilike za brejk.

„Moram da kažem da je bilo momenata u današnjem meču kada sam bio na mukama. Nisam baš previše dobro iskorišćavao brejk lopte. Imao sam preko 15 lopti za brejk i nisam iskoristio veliki broj istih. To je nešto što me je pomalo frustriralo“, rekao je srpski teniser.

Na kraju, Đoković je izjavio kako je u dobroj fizičkoj spremi i da sa velikom željom i motivacijom čeka nastavak takmičenja.

„Fizički se osećam sjajno. Osećam se spremno, samouvereno na terenu, mentalno motivisano i sa željom da ostvarim nešto više. Prosto, imam veliku želju da dobro igram i da osvajam mečeve. Mislim da to možete da vidite na terenu“, zaključio je Đoković.
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novak Djokovic - novosti - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 4 I_icon_minitimeČet Sep 10, 2009 12:50 pm

Đoković u polufinalu protiv Federera

Najbolji srpski teniser Novak Đoković sastaće se u subotu, 12. septembra, u polufinalu Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku sa Švajcarcem Rožerom Federerom, koji je rano jutros u četvrtfinalu savladao Šveđanina Robina Soderlinga rezultatom 3:1 u setovima - 6:0, 6:3, 6:7, 7:6.
Meč Federera i Soderlinga trajao je dva sata i 33 minuta.
Đoković je noćas u četvrtfinalnom meču pobedio Španca Fernanda Verdaska rezultatom 3:1 u setovima - 7:6 (7:2), 1:6, 7:5, 6:2. Naš teniser, koji je postavljen za četvrtog nosioca, izborio je treće uzastopno polufinale na Ju-Es openu.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Đoković domaćin dece poginulih u terorističkom napadu

Srpski teniser Novak Đoković pokazao je i ozbiljnu stranu svoje ličnosti, tako što je tokom četvrtfinalnog meča ugostio decu čiji su roditelji poginuli u terorističkom napadu na Njujork 11. septembra 2001. godine.

"O tome sam već razmišljao, možda i zbog nečeg sličnog u mojoj prošlosti, rata i svih tih stvari", rekao je Đoković novinarima u Njujorku gde je imao podršku potomaka poginulih, kojih je 2001. godine bili oko 3.000.

Četvrti teniser sveta je rekao da sa svojim gostima nije razgovarao o tragediji, već da je samo želeo da im pruži podršku i ponudi jedinstveno iskustvo.

"Pokušavamo da uživamo. Mi smo mladi, a i oni su. I oni se trude da uživaju u životu. Recimo, tako što će doći da gledaju tenis. Zato je ovo pozitivna poruka. Ne želimo da se vraćamo u prošlost. Ono što se desilo, desilo se. To je život", istakao je Đoković.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novak Djokovic - novosti - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 4 I_icon_minitimePet Sep 11, 2009 3:33 pm

Novakov dnevnik iz Njujorka!
Datum: 11.09.2009. | Novak Djoković Zvanični Sajt
[You must be registered and logged in to see this image.]
Došao je trenutak da vam napišem novo izdanje Dnevnika. Uglavnom kada vam se obraćam, pišem opširno i sebe teže nateram da to češće radim! Od sada cu pokušati da vas obaveštavam kraće, ali češće! Smile

Ovo izdanje sam vam već napisao pre nekoliko dana, ali naravno, kada sam hteo da pošaljem iz nekog razloga mi se izbrisalo... Ja i tehnologija, dva različita sveta! Smile

Ove godine odsedamo u New Jersey-u u kući na velikom imanju našeg prijatelja koji je svojevremeno bio profesionalni teniser, a sada ima tenisku akademiju. Prošle godine smo prvi put odsedali isto kod njega par dana, pa smo se uoči pocetka US Open-a preselili na Manhattan.

U poslednje 3 godine sam uvek pred Grand Slem-ove uzimao 7 dana da se odmorim i dobro pripremim, kako bih pružio svoj maksimum na najvažnijim turnirima u sportu! Takav raspored primenjuju gotovo svi igrači iz teniskog vrha... Ove godine smo odlučili uz odobrenje našeg prijatelja da ostanemo tokom celog turnira na njegovom imanju iz dva razloga: Mir i Privatnost. Usled velike gužve, buke i tenzije koja vlada na US Open-u i Manhattan-u, potrebno je imati izolaciju, mesto gde možete da napunite baterije za naredni dan i gde možete psihički da se odmorite! U korist nam ide činjenica da imamo teren sa identičnom podlogom na kojoj se igraju mečevi, tako da dane između duela provodimo ovde trenirajući u tišini.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Elem, plasirao sam se u još jedno polufinale na US Open-u koji mi očigledno jako prija. Volim da igram na centralnom i najvecem terenu u sportu Artur Eš, gde se oseća pravi ambijent Grand Slem-a. US Open i Njujork su posebni po tome što ga obeležavaju i krase zabava, ambijent, publika i teniska groznica koja vlada za vreme odžavanja turnira. Izdvojio bih zabavu koju smo gledaocima priredili John McEnroe i ja neposredno nakon meča protiv Štepaneka! Smile Bilo je fantastično, spontano, potpuno neplanirano... On je imao veliki uticaj na razvoj našeg sporta zbog jednistvenog karaktera na terenu i van njega. Bio je zabavan za publiku gde god da se pojavi, a to je potvrdio još jednom igrajući i zabavljajući se sa publikom u ponedeljak uveče...

Najvažnije za mene da vidim i osetim je da sam opet ostvario pozitivan odnos sa publikom, kao što je to bio slučaj svih ovih godine igrajući u New York-u, a posebno 2007. kada sam pored imitacija odigrao i finale koje mi je ulilo dosta samopouzdanja i vere da mogu da igram na viskom nivou i pobeđujem najbolje igrače sveta!

Sada moram da pojedem dva jaja na oko koja me čekaju, pa onda trening, a vama se vrlo brzo obraćam ponovo sa nekim "ekskluzivnim" snimcima koji će vas, nadam se, zaintrigirati! Smile

Pozdrav iz Velike Jabuke

P.S. Hteo bih da izjavim, u ime familije Đoković, najiskrenije saučešće svim poodicama tragično nastradalih u nesreći koja se dogodila u fabrici "Prvi Partizan".
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 4 I_icon_minitimeSub Sep 12, 2009 11:03 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nole o Fedu Smile
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Novak Djokovic - novosti - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 4 I_icon_minitimePon Sep 14, 2009 10:46 am

Đoković: Propustio sam svoje šanse (VIDEO)
Ponedeljak, 14. septembar 2009. 10:14

Teniser Srbije Novak Đoković rekao je da je razočaran što nije uspeo da iskoristi šanse koje su mu se ukazale na meču protiv Rodžera Federera i dodao da na tom duelu nije imao dovoljno sreće.

Đoković nije uspeo da se plasira u finale US Opena pretrpevši poraz od prvog nosioca i petostrukog osvajača trofeja Rodžera Federera - 7:6, 7:5, 7:5.

"Mislim da sam bio blizu osvajanja sva tri seta. Kada se približim i uspem da dođem do brejk prilika neobjašnjivo počnem da pravim greške. Ne bih da pričam o sreći, ali mislim da je na ovom meču nisam imao. I zbog toga sam razočaran", rekao je Đoković posle meča.

A Federer je na drugoj strani sve uspevao da vrati, uključujući i lopticu koja mu je donela meč poen.



Đoković je u šestom gemu prvog seta napravio brejk i poveo sa 4:2, ali je Švajcarac odmah uzvratio istom merom, a zatim i izjednačio.

"Najgore sam odigrao u sedmom gemu prvog seta. Ko zna šta bi se desilo da sam poveo sa 5:2, možda bi se stvari promenile... Kada povedete u meču steknete veliku prednost, dobijete potrebno samopouzdanje, a protivniku postane mnogo teže", rekao je srpski igrač.

Četvrti teniser sveta rekao je i da je zadovoljan igrom u drugom i trećem setu, ali da je razočaran što nije uspeo da iskoristi ukazane šanse.

"Voleo bih da sam iskoristio prilike. Imao sam ih nekoliko, ali nisam uspeo da se snađem. Zbog toga sam razočaran. Kada je trebalo da učinim nešto bolje - jednostavno nisam uspeo. Ali to je tenis. Izgubio sam. Imao sam prilike, nisam ih iskoristio i zbog toga žalim. Međutim, predstoji mi još mnogo uspešnih godina", dodao je Đoković.

Federer će u finalu igrati protiv Argentinca Huana Martina Del Potra, koji je posle tri seta 6:2, 6:2, 6:2 pobedio Španca Rafaela Nadala.

To će biti 21. gren slem finale za Švajcarca, koji će pokušati da ostvari 41. uzastopnu pobedu na US Openu i osvoji 16. trofej "velike četvorke" u karijeri.

"Sada sam smiren. Videćemo kako će biti uoči finala, ali voleo bih da nastavim sa dobrim igrama. Bilo bi sjajno kada bih osvojio svoj prvi gren slem kao otac", rekao je Federer.

Finalni meč biće igran u ponedeljak, umesto u nedelju kako je to planirano, jer je kiša u Njujorku zadala mnogo problema organizatorima.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Novak Djokovic - novosti - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Djokovic - novosti   Novak Djokovic - novosti - Page 4 I_icon_minitimePon Sep 14, 2009 12:46 pm

Novak zatvorio njujoršku berzu povodom Tuesday's Children!
Datum: 13.09.2009. | Novak Djoković Zvanični Sajt
[You must be registered and logged in to see this link.]
U petak, 11. septembra 2009. Novak je bio specijalni gost na zatvaranju najveće svetske berze u Njujorku (New York Stock Exchange, NYSE), smeštene na Menhetnu, gde inače boravi tokom Otvorenog prvenstva SAD u tenisu.

Pod tradicionalnim nazivom "Deca utorka" (Tuesday's Children), povod je bio osam godina od samoubilačkog napada na Svetski trgovinski centar, tokom kojeg je poginulo oko 3000 ljudi.

Novak je od samog početka US Opena pružao podršku porodicama nastradalih, čiju je decu ugostio tokom svih pet mečeva turnira. Oni su ujedno bili i glavni gosti njujorške berze.

Video klip pogledajte ispod.