Srbija sport forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija sport forum

Dobrodosli!!!
 
PrijemPortalLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 Jelena Jankovic novosti

Ići dole 
+5
Luka
Foonie_JJ
any94
Mirjana MP
teica
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Foonie_JJ

Foonie_JJ


Posts : 269
Join date : 22.05.2009
Location : Hong Kong

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimeČet Avg 13, 2009 9:20 pm

August 12, 2009

Jelena Jankovic

CINCINNATI, OHIO

J. JANKOVIC/M. Kirilenko
7-6, 6-3

THE MODERATOR: Questions, please.

Q. Looked like a pretty tough match that you had to fight through out there today. Was it tougher than you expected?
JELENA JANKOVIC: It was a tough match, especially it's first round. First match for me, it's never easy. It takes time to get used to the conditions, you know, to playing you know matches again.
You know, I had trouble holding my serve, especially in that first set. I was returning well, but I wasn't putting many first serves in, and kept playing with the second serve almost throughout the whole first set. It gave me a lot of trouble, but I managed to win the first set.
In the second set it was a little bit better, but I have to improve on that. Hopefully I will be better in my next match.

Q. How important was it that you won the first set?

JELENA JANKOVIC: It was important. It's quite humid out there, and it's not easy to stay on court for many hours. You don't want to play three sets if you don't need to play three sets. You want to save as much energy as possible.
You know, I was glad that I was able to get that first set. It was very important.

Q. What are you expecting from Azarenka tomorrow?
JELENA JANKOVIC: I don't know. I haven't played against her in a long time. Last time was -- I don't remember. Maybe -- who knows. Maybe two years ago or something like that at Australian Open. It was the last time we played.
She hits, you know, the ball very hard. She, you know, goes for her shots. You know, I have to go out there and play my game. I just have to try to be -- to improve with each match and try to lift up my game. Then we'll see how everything will go for me.

Q. You were stretching outside the player's lounge. Could you elaborate on that? Any reason?
JELENA JANKOVIC: No. It's just important to run a little bit and get your muscles loose and then stretch. It's important, otherwise you need to play, you know, every day. You want to keep your body in shape and flexible as well. You don't want to be tight out there. Then injuries can come and all the rest.

Q. What would it mean to you to play deep into this tournament?
JELENA JANKOVIC: It would mean a lot to me. It would be really good for my confidence. I want to go deep in the tournament. I was the No. 1 player in the world, and I want to start winning big tournaments again.
I just need to start finding my game and start playing better and better and better. But the more I play, the better I get. The more matches I play, my game just keeps getting better and improving each time.
So I'm a player who needs a lot of matches. I'm not a player who likes to practice all the time and not play, play once a month or something. This is not for me. I'm a player who wants to compete and who likes the challenge and likes to be out there fighting for every point.

Q. Do you remember what it was like when you were No. 1, like the type of player you were and how close you are to getting back there?
JELENA JANKOVIC: Yeah, there are still things I can improve on, especially the confidence. Especially, you know, being in those situations every day and handling those situations when it's important times of the match.
You need to -- those are the times when you need to play your best tennis and lift up your game. These things you get from playing quite a lot, and that's what I used to do before. I never used to give free points away when it was important times.
So I just to have try little by little to get better. So I hope -- I think I'm on the right track. I just have to be positive and have to look optimistic and just work hard to get better as a player.

Q. Tomorrow is just a third-round match, but it's two top 10 players. Does it feel like a big match?
JELENA JANKOVIC: You know, I take every match as a big match. You don't want to underestimate anybody. All the players here are good players and everybody knows how to play.
So you go out there and you try to play your best tennis. You always have to, every time, doesn't matter who you play, you want to be focused 100% and you want to go out there and give your maximum. Doesn't matter who it is out there, who you're playing against.

Q. You said that Monica Seles was one of your idols growing up. Would you like to think of yourself as a role model now that you've risen to the top? What advice would you give to younger aspiring tennis player?
JELENA JANKOVIC: I don't know. It would be nice if I can be a role model for some of the younger kids. I see a lot of fans, you know, they wear T-shirts with my picture on it, you know, with, "No. 1 fan of Jelena." You know, it's really amazing.
It's nice if you can inspire and motivate anybody in any manner. Especially coming from Serbia and a place where tennis wasn't popular and I didn't have anybody to look up to and how far I have made it, it's a really good accomplishment.
You know, I try my best to be, you know, a good role model for young kids and to be a good example. If I can do it, why can't they not do it?
The most important thing is they have to enjoy their sport and play with passion, because accomplishments don't come without passion. You got to enjoy and have fun and don't put pressure on yourself. These are the worst things.
You know, a lot of people from outside, they put pressure on their kids, on the players. But, you know, we, ourselves, are the ones who are putting the most pressure on ourselves because we want to do well and prove ourself and win.
That's something that you need to let go and just focus and just try out there to play your best tennis.

Q. How can you help but put pressure on yourself, though?

JELENA JANKOVIC: Because you care. You're not there trying to prove anything to anybody. You're playing because you want to play and you want to win. You want to do your best, and you know that you can win. This is why you're putting pressure, because you care. You care a lot.
If I didn't care, I would go out there and go like you're going to a picnic or going to have a vacation. You're loose and relaxed. You want to do well, and that's why you're a little bit tense.
But you need to learn how to take care of those situations where you can just let go of those emotions and just go out there and try to play the best that you can. Think about the points and how you need to construct the points. Don't think about everything else. Just focus one point at a time.

End of FastScripts

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Foonie_JJ

Foonie_JJ


Posts : 269
Join date : 22.05.2009
Location : Hong Kong

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimePet Avg 14, 2009 10:26 am

JJ vs. Sybille Bammer (NB 19.00hrs)
It'll be 1am in your time
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimePet Avg 14, 2009 10:31 am

Bravo Jeco na pobedama!!!!! Samo napred ,srećno protiv Bamer....... slika
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimePet Avg 14, 2009 12:45 pm

Bravo, Jeco!
Srecno protiv Bammer! cheers slika
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimePon Avg 17, 2009 10:21 am

JJ: "Ponovo uživam u tenisu"
Beta
Beta
Jelena Janković je posle pobede nad Dinarom Safinom u finalu Sinsinatija izjavila da ponovo uživa igrajući tenis i da je uspela da povrati osmeh na lice.

Srpska teniserka je pobedu posvetila majci koja je ostala u Beogradu, gde se oporavlja nakon operacije koju je nedavno imala. Jankovićeva je istakla da je srećna što joj se osmeh vratio na lice i što ponovo uživa u igranju tenisa. Peta teniserka sveta dodala je da je uspela da povrati koncentraciju i fokus koji su joj nedostajali prethodnih meseci.

Jankovićeva je pobedu posvetila majci Snežani, koja se oporavlja od operacije koju je imala nakon Vimbldona i umesto koje je u publici bio otac Veselin.

„Želela sam da je usrećim, to je bilo važno. Imala je operaciju posle Vimbldona i sada se oporavlja i srećna sam zbog njeg. Mom tati je bilo teško da gleda, to ga čini veoma nervoznim“, rekla je JJ.

Srpska teniserka je izjavila da joj se vratilo zadovoljstvo u igranju tenisa i da je uspela da povrati fokus koji je u prethodnom periodu bio odsutan.

„Vratio mi se osmeh i ponovo uživam u igranju tenisa. To je ono što mi je nedostajalo tokom proteklih sedam meseci ove godine. Dosta stvari van terena me je dekoncentrisalo. Veoma sam emotivna osoba i nisam uspevala da se fokusiram“, rekla je Jankovićeva.

Jankovićeva je dodala da je u meču sa Safinom uspela da pobedi umor.

„Želela sam da ubedim sebe da nisam umorna, da se osećam sveže i da sam spremna da igram. Tako sam se i osećala tokom meča. Kada sam se jutros probudila, nisam se osećala najbolje, verovatno zato što sam legla u dva ujutru“, rekla je srpska teniserka.

JJ je dodala da veruje da se pobedom nad prvom teniserkom sveta vratila u sam teniski vrh.


JJ 4EVER THE BEST!!!!<3
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimeUto Avg 18, 2009 9:20 am

Titula za mamu Snežanu!

Jelena Janković: Trofej koji sam osvojila u Sinsinatiju posvećujem majci. Želela sam da je usrećim i uspela sam u tome. Mnogo mi znači ovaj trijumf, pogotovo što sam u finalu pobedila prvu igračicu sveta Dinaru Safinu

Tati je veoma teško da gleda moje mečeve. Otišao je posle finala u bar da se malo opusti. Neka ga ... Jelena Janković

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković posvetila je 11. titulu u karijeri, osvojenu na prestižnom turniru premijer serije u Sinsinatiju, majci Snežani, koja se oporavlja od operacije žučne kese.

Džej Džej je u nedelju uveče u finalu turnira koji se igrao na tvrdoj podlozi za nagradni fond od dva miliona dolara preslišala prvu igračicu sveta, Ruskinju Dinaru Safinu sa 6:4, 6:2.

- Ovu titulu posvećujem majci Snežani. Želela sam da je usrećim i uspela sam, što mi zaista mnogo znači. Pozitivna sam i na terenu ne skidam osmeh s lica - oduševljena je Srpkinja.

Bilo je vreme za novi početak

Mama Snežana je zbog postoperativnog oporavka ostala u Beogradu, a na takmičenjima u Severnoj Americi prati je otac Veselin. Njemu se u Sinsinatiju pridružio i Jelenin dečko, crnogorski vaterpolista Mlađan Janović. Nakon fantastičnog trijumfa u finalu, Džej Džej je potrčala ka loži u zagrljaj presrećnom ocu.
Ona kaže da je tata, odmah pošto je odgledao dodelu pehara, s grupom Srba iz Čikaga koji su navijali za njegovu ćerku otišao pravo u bar.

- Tati je veoma teško da gleda moje mečeve. Užasno se unervozi. Otišao je u bar da se malo opusti. Neka ga - uz širok osmeh rekla je Džej Džej.

Beograđanka je posle meča konstatovala i da igra sve bolje i da se vraća na stari nivo koji ju je minule sezone doveo do prve pozicije i finala na US openu.

- Pošto sam loše odigrala prvi deo sezone, rekla sam sebi: „Vreme je za nov početak!" I pokazalo se kao tačno, pošto obožavam da igram na terenima s tvrdom podlogom. Ponovo se odlično krećem i igra mi se vraća na stari nivo - tvrdi srpska Dejvis kup reprezentativka.

Otkako je prošlu godinu završila na prvom mestu WTA liste, Jelena je u prvom delu sezone bila bukvalno neprepoznatljiva, što je i uslovilo pad na lestvici. Najveći blam doživela je na Vimbldonu kada ju je u trećem kolu izbacila 17-godišnja Amerikanka Melani Odin. Nakon toga srpska teniserka je uzela mesec dana slobodno da bi se posvetila majci, dečku Mlađanu, a iskoristila je priliku i da samostalno letuje u Dubaiju. I očigledno je da se isplatilo.

Pored toga što je osvojila prestižan turnir, Jelena je odigrala nekoliko odličnih mečeva (Kirilenko, Azarenka, Bamer), zaključno s paklenim polufinalom sa Elenom Dementjevom i majstorijom u finalu sa Safinom. Trebalo bi napomenuti i da je Jelena u Sinsinatiju prvi put u karijeri slavila nad prvim reketom sveta.

Podrška s tribina

Pored grupe Srba koji su iz sve snage u finalu navijali za Jelenu Janković, našu teniserku su podržavali i lokalni fanovi iz Sinsinatija. Na početku meča sa Safinom njih šest je nosilo majice sa po jednim slovom Jecinog imena, ali je ubrzo nestalo L, pošto jedna navijačica nije više mogla da izdrži vrućinu, tako da je ostala samo u majčici bez rukava.

- To je fantastično! Ovde sam bila pre tri godine i ne mogu da verujem da imam svoje navijače. Što je još čudnije, tačno se sećam kako izgledaju - rekla je Džej Džej.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
tasa_bg92

tasa_bg92


Posts : 12
Join date : 20.05.2009

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimeSre Avg 19, 2009 3:30 pm

Bravo Jecoooo kraljicee..verujem da je i Sneska odusevljenaa.. slika
Nazad na vrh Ići dole
Foonie_JJ

Foonie_JJ


Posts : 269
Join date : 22.05.2009
Location : Hong Kong

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimeČet Avg 20, 2009 9:49 am

JANKOVIC AND DEMENTIEVA WIN WITH EASE

[You must be registered and logged in to see this image.]

August 19, 2009

High seeds Jelena Jankovic and Elena Dementieva were both straight-sets winners on Wednesday. Jankovic, who was crowned champion in Cincinnati last week, handled Patty Schnyder of Switzerland 7-5, 6-4. The 24-year-old is tied for the lead in the Olympus US Open Series and has recently looked every bit like the dominant player she was during 2008.

Dementieva also had no trouble advancing, eliminating Japan's Ai Sugiyama 6-3, 6-2 and holding all but one service game. The world No. 4 will now meet Israel's Shahar Peer in the third round and knows it was important to end her match in two sets.

"It saves some energy for the next round," said Dementieva. "If you're trying to go all the way, it's really important. This is key."

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimeČet Avg 20, 2009 9:54 am

ajde Jelooo!!!Jelena THE BEST!!!Good luck against Kim,we are all behind you,come on!!!


thnx foon Smile
Nazad na vrh Ići dole
Foonie_JJ

Foonie_JJ


Posts : 269
Join date : 22.05.2009
Location : Hong Kong

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimeČet Avg 20, 2009 1:08 pm

Little blog about yesterday match from a Serbian living in Toronto...
[You must be registered and logged in to see this link.]

The old smile, the old Jelena and another victory.

In a match in which there wasn't any doubt about who would be the eventual winner, we saw a tough competitor in Patty Schnyder. She was as good as Jelena in keeping the ball in play, adding a few of her trademark "expected but unexpected drop shots". The match was played in scorching heat, and if there wasn't for a slight breeze, ufff, it would have been unbearable. I found a seat behind Ricardo Sanchez and Mladjan Janovic; I was able to read (Ricardo's) notes...Hmmm, if I knew any Spanish I'd become a good coach perhaps. Many times the eyes of young Mladjan (srb. mladjan = young man) met those of his girlfriend in yellow dress; perhaps it was the biggest support she needed, while after an error from Jelena, Ricardo suggested something and Jelena kind of told him off abruptly. I didn't see that in the notes. It was a happy end, and Jelena gave me exactly what I asked for when I shouted: "Ajde Jelena, give us one good smile!".
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimeČet Avg 20, 2009 1:11 pm

I know him foon!!!His nickname is Dorcolac,I know him from one Serbian tennis site ;)He has an interview with JJ and he will send us later,I will immediately send you Wink
Nazad na vrh Ići dole
Foonie_JJ

Foonie_JJ


Posts : 269
Join date : 22.05.2009
Location : Hong Kong

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimeČet Avg 20, 2009 2:11 pm

teica ::
I know him foon!!!His nickname is Dorcolac,I know him from one Serbian tennis site ;)He has an interview with JJ and he will send us later,I will immediately send you Wink

Thank you so much Tea Jelena Jankovic novosti - Page 5 899891
Nazad na vrh Ići dole
Foonie_JJ

Foonie_JJ


Posts : 269
Join date : 22.05.2009
Location : Hong Kong

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimePet Avg 21, 2009 10:50 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

TORONTO: Džej Džej srušila i bivšu kraljicu
Petak, 21. avgust 2009. 09:59

Jelena Janković je nastavila uspešan niz, jer je u trećem kolu turnira u Torontu savladala Belgijanku Kim Klajsters i izborila plasman u četvrtfinale.

Srpska teniserka je do trijumfa stigla posle preokreta (1:6, 6:3, 7:5) protiv nekada najbolje igračice sveta, koja se posle porođaja nedavno na velika vrata vratila belom sportu.

Jankovićeva, koja je u Kanadi postavljena za petog nosioca, za plasman u polufinale igraće protiv Ruskinje Alise Klejbanove.

Klejbanova je ulazak među osam najboljih teniserki izborila pobedom protiv Francuskinje Aravan Rezai (6:3, 6:4).

Džej Džej i četiri godine mlađa Klejbanova do sada se nisu sastajale u karijeri. Ruskinja, koja do sada nije osvojila nijedan WTA turnir, na listi najboljih teniserki zauzima 36. mesto.

Pored Janković i Klejbanove, u četvrtfinale turnira u Torontu, čiji je ukupni nagradni fond dva miliona dolara, igraće još Samanta Stosur - Elena Dementijeva, Serena Vilijams - Lusi Safarova, kao i Marija Šarapova - Agnješka Radvanska.

(MONDO)

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Foonie_JJ

Foonie_JJ


Posts : 269
Join date : 22.05.2009
Location : Hong Kong

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimePet Avg 21, 2009 11:13 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimePet Avg 21, 2009 11:44 am

Bravo Jeco!!!!! Srećno protiv Klejbanove.....
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimePet Avg 21, 2009 12:25 pm

Dorćolac iz Toronta: Spektakularna ponoćna drama!!!!!!!

Tornado u Torontu, tornado u meču!!!

Čuli smo čak u bubnjeve tamnoputih Torontijanaca pretvorivši stolice u afričke instrumente. Kakav meč!!! Kakav spektakl!!!

Nije ovo za svakog! Uspeo sam da je zagrlim i poljubim, svaka joj čast.

Nastavak sledi.......... Wink
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
Moderator
*SlAdjAnA*


Posts : 494
Join date : 14.06.2009
Location : okolina ZR-a

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimePet Avg 21, 2009 2:04 pm

Bravo za pobedu!
Srecno protiv Klejbanove! cheers slika
Nazad na vrh Ići dole
tasa_bg92

tasa_bg92


Posts : 12
Join date : 20.05.2009

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimePet Avg 21, 2009 3:23 pm

Bravo Jelo majstoreeeeeeee.. Srecnooooo..samo hrabroo slika
Nazad na vrh Ići dole
Foonie_JJ

Foonie_JJ


Posts : 269
Join date : 22.05.2009
Location : Hong Kong

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimePet Avg 21, 2009 3:47 pm

August 21, 2009

JANKOVIC DROPS CLIJSTERS IN EPIC MATCH


An absolutely unbelievable match concluded Thursday’s action, as Jelena Jankovic rebounded from a poor first set to overcome Kim Clijsters 1-6, 6-3, 7-5. In front of a spirited crowd, the players went shot-for-shot in an epic duel that ended when Clijsters’ return was long on match-point. The rallies were magnificent, giving those at Rexall Centre a lasting memory to end their evening. On Friday, Jankovic takes on Alisa Kleybanova in the quarters.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimeSub Avg 22, 2009 11:01 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
TORONTO: Kraj serije Jelene Janković
Subota, 22. avgust 2009. 09:20

Dođe kraj i seriji pobeda Jelene Janković.

U četvrtfinalu Rodžers kupa u Torontu, srpska teniserka poražena je od Ruskinje Alise Klejbanove sa 2:1 u setovima.

Prvi set Jelena je dobila u taj-brejku (8:6), drugi je izgubila, takođe u tajk-brejku (7:9), a odlučujći treći, Ruskinja je dobila ubedljivo - 6:2. Meč je trajao 197 minuta.

Klejbanova, koja je 36. teniserka sveta, odlično je servirala tokom većeg dela meča, ali je Jelena prva uspela da uzme servis protivnici i povede 4:3. Ruskinja je odmah uzvratila, a obe su još po jednom u prvom setu osvajale servis protivnice.

Taj-brejk je krenuo vrlo loše po Jelenu. Ruskinja je povela čak sa 4:0, ali se Džej Džej pribrala i uspela je da smanji na 5:3. U dramatičnom raspletu, Jelena je, bodrena sa tribina i od svog dečka Mlađana Janovića, osvojila prvi deo igre.

Drugi set počeo je bolje po 20-godišnju Ruskinju, koja je brzo povla sa 2:0. Međutim, Jelena uspela da se povrati, ali Klejbanova ponovo dolazi do prednosti.

I drugi set imao je dramatičan rasplet. Jelena je nekako uspela da se iščupa i dođe na 5:5, a potom je povela 6:5 i imala gem koji ju je vodio u polufinale.

Ali, Ruskinji se još igralo.

Ponovo taj-brejk, koji je počeo potpuno suprotno od prvog. Sada je Jelena povela 2:0, ali je Klejbanova stigla do 3.3. Srpska teniserka je počela da greši i poklanja Ruskinji poene i na kraju taj set.

U odlučujućem setu, rasterećena Klejbanova iskoristila je svaku šansu za osvajanje poena, a Jelena je išla iz greške u grešku. Poraz je bio neminovan.

U polufinalu Klejbanova će igrati protiv zemljakinje Marije Šarapove, koja je dobila Poljakinju Agnješku Radvansku sa 2:0 u setovima (6:2, 7:6), a u drugom polufinalu igraju Elena Dementijeva (Rusija) i Serena Vilijams.

Ruskinja je pobedila Samanta Štosur iz Australije sa 2:1 u setovima (6:7, 6:1, 6:3), dok je Serena nadigrala Čehinju Lusi Šafarovu - 6:3, 6:2.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
teica
naJJaci clan foruma
teica


Posts : 1136
Join date : 19.05.2009
Age : 34
Location : banja luka,RS

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimeSub Avg 22, 2009 11:43 am

kakva noc,jaooo jedva sam prezivela Sad
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimeSub Avg 22, 2009 11:50 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
Džej Džej: Sudije, u šta gledate?
Subota, 22. avgust 2009. 11:27

Jelena Janković je u vrlo dobroj formi, ali ju je na putu do novog uspeha na turniru u Torontu zaustavila 20-godišnja Ruskinja Alisa Klejbanova.

Meč koji je trajao neverovatnih 197 minuta i koju svetski mediji opisuju kao "epsku bitku", srpska teniserka izgubila je posle tri seta, od kojih su prva dva odlučena u taj-brekovima.

Pobednica Sinsinatija nije bila bila previše razočarana posle poraza, ali je istakla da je bilo dosta grešaka sudija i da to ne bi smelo da se događa, pogotovo ne u završnoj fazi turnira.

"Bilo je dosta loših procena sudija. Na ovom stepenu takmičenja, ne bi smelo da bude toliko previda. Bilo je to previše", rekla je Jelena.

Za ovu ocenu, srpska teniserka imala je podlogu u prvom setu koji je umalo izgubila zbog loše procene linijskog sudije. Jelena je potom zatražila čelendž koji je potvrdio da je u pravu, a sudija je, valjda, pocrveneo, jer je i sa tribina bilo jasno da je poen bio za srpsku teniserku.

Serija grešaka sudija poremetila je Jeleninu koncetraciju. "U nekim trenucima je sve izgledalo bezveze i smešno. Nisam znala šta se dešava. Nisam igračica koja se mnogo poziva na snimak, ali u prvom setu sam tražila čelendž i bila sam u pravu. Da to nisam učinila, izgubila bih prvi set", dodala je.

"Kada ima toliko grešaka, to deluje frustrirajuće. Svaki put kada je loptica bila blizu linije, imate dilemu - tražiti čelendž ili ne. Ali, šta da se radi. Tako je kako je. Dala sam sve od sebe".

Njena protivnica složila se da je bilo nekih grešaka sudija, ali je stala u njihovu odbranu.

"U nekim trenucima bilo im je teško da procene. Odigrale smo toliko 'tesnih' udaraca, toliko blizu linija da je za čovekovo oko bilo nemoguće da uhvati gde je loptica zaista pala. Bilo je dosta elektronike danas. I meni je bilo teško da vidim gde su neke loptice pale", rekla je Klejbanova.

Ruskinja je dodala da je to bio mnogo teži meč sa mentalne, nego sa fizičke strane.

"Fizički, nisam umorna. Bila je ovo psihološka borba. Kada u meču ima toliko važnih poena, kada je svaka loptica odlučujuća, kada se 'igra na nož', to stvarno utiče na mozak", rekla je 20-godišnja Moskovljanka, kja će se u polfinalu turnira u Torontu sastati sa zemljakinjom Marijom Šarapovom.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Moderator
Luka


Posts : 771
Join date : 29.05.2009
Location : Republika Srpska,ljubinje

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimeSub Avg 22, 2009 12:20 pm

ne znam stvarno sta misle oni...lagati JJ...e pa ne moze to tako..Nije jeca luda...i treba da pocrveni...gledao sam reprizu i jod jedan poen su slagali ali JJ nije trazila čelinč
Nazad na vrh Ići dole
http://nolejeca.forumsr.net/
Ivana95
Admin
Ivana95


Posts : 800
Join date : 29.05.2009
Age : 28

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimeSub Avg 22, 2009 12:21 pm

Jeco ne daj se!!!! XD
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP
Glavni i odgovorni urednik
Mirjana MP


Posts : 950
Join date : 14.05.2009
Age : 31
Location : Rogatica, Republika Srpska

Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 8:22 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
JJ: Opet mogu sve na terenu
Utorak, 25. avgust 2009. 15:45

Jelena Janković u odličnom raspoloženju očekuje ponedeljak i početak US opena, turnira na kojem je prošle godine stigla do finala i izgubila od Serene Vilijams.

Pre deset dana u Sinsinatiju je osvojila prvu veliku titulu ove godine, dok je u Torontu ispala od Alise Klejbanove u četvrtfinalu.

Razlog što tamo nije ostvarila bolji plasman krije se u umoru od meča sa Kim Klajsters, u kojem je posle izgubljenog prvog seta uspela da pobedi.

"Sa Klajsters sam odigrala jedan od najboljih mečeva godine. Kim dugo nije bila u takmičarskom pogonu, ali te noći je igrala kao prvi reket sveta. Fizički mi je taj meč odneo mnogo energije. Završile smo ga u jedan ujutru, a otišla sam da spavam tek u četiri, pošto je hotel bio udaljen sat vremena od teniskog centra", objavila je Jelena na svom blogu.

"Sledećeg dana mi je telo bilo totalno uništeno. Nisam više imala goriva u rezervoaru. Nisam iskoristila svoje šanse u duelu sa Klejbanovom. Izgubila sam drugi set, u trećem više nisam imala snage. To je bio moj limit".

Utisak nakon poslednja dva turnira je sjajan.

"Srećna sam što mogu da kažem da se 'stara Jelena' vratila! Sinsinati je bio sjajan. Igrala sam dobar tenis i pobedila veoma dobre igračice. Prošlo je dosta vremena otkako sam poslednji put to uradila. Vežbala sam veoma naporno i ostala sam pozitivna, znala sam da moje vreme dolazi".

Jelena je dodala da je pobeda nad Dinarom Safinom u finalu bila izuzetno važna i da joj je mnogo značilo što su uz nju bili otac, trener i dečko (vaterpolista Mlađan Janović).

"Na terenu sam opet ona Jelena koja može sve. Krećem se odlično, udaram lopticu snažno i imam samopouzdanje. Bili su mi potrebni ovi mečevi i ove pobede. Sada idem na US Open verujući u uspeh", raduje se nastupu na poslednjem grend slem turniru sezone.

"Atmosfera, publika i naročito noćni mečevi su neverovatni. Nijedan drugi turnir nema tu čar. Osećam veliko uzbuđenje kada igram na Flešing Medouzu i nadam se da će to i ove godine biti moja pozornica".

Jelena u Njujorku, gradu koji nikada ne spava...

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijasport.forumsr.com
Sponsored content





Jelena Jankovic novosti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic novosti   Jelena Jankovic novosti - Page 5 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jelena Jankovic novosti
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Jelena Jankovic slike:)
» Novosti o reprezentacijama...
» Novosti!!!!!!!!!!!
» Novosti o reprezentacijama...
» Novak Djokovic - novosti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srbija sport forum :: Tenis :: Teniseri i teniserke-
Skoči na: